Skocz do zawartości

Obrotomierz w S51


KingNothing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...takie atrakcje napewno życia nieumilają.

 

dużo roboty z tym niebyłło z porównaniem co przeszedłem wiosną 8) , a zresztą ja uwielbiam "grzebać" i kombinować ...

 

a ostatnio gdzieś widziałem wlasnie taki obrotek zrobiony w komaże ... czyli działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem wpiąć diode

 

dużo roboty z tym niebyłło

 

Z doświadczenia wiem, że większość ludzi boi się elektrotechniki i elektroniki, a takie wpięcie diody było by nielada wyczynem 8) Dalej jednak pozostaje najprostrzym rozwiązaniem.

 

porównaniem co przeszedłem wiosną

można wiedzieć coś zmajstrował? :>

 

Jak wstawisz obrotomierz od malucha to napewno bedzie chodzic i nie bedzie zanizal ani zawyzal, predkosc obrotow bedzie ta sama, czyli prawidlowa.

 

Odkrywcze :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sory za wykopaliska..

 

jakie macie obroty w simkach na ostatnim biegu i przy predkosci 30km/h (na stopce)

 

potrzebne mi to jest aby sprawdzic czy mi dobrze dziala obrotomierz

(prozba dla tych co maja obrotomiez w s51)

 

no i jescze jakie macie ustawione obroty na luzie :)

 

z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiND - jeśli lubisz matematykę to musisz policzyć wszystkie przełożenia - będziesz wiedział ile obrotów zrobi silnik na jeden obrót koła. Potem mierzysz obwod koła i majac te dane da sie bez problemu wyciągnąć "stałą" dzięki której łatwo przeliczyć prędkość pojazdu na obroty silnika.

(np. w romecie mam 0,0091 - obroty pomnożone przez tą liczbę dają predkość na III biegu a dzieląc tą prędkość przez moją stałą wychodzą obroty silnika - wynik dla 50km/h daje ok 5500rpm - wydaje się sensowne więc chyba się niewalnołem w rachunkach :) )

Trzeba tylko znać przełożenia w simku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules
Ostatnio był obrotomierz na allegro do jednocylindorwego dwusuwa' date=' gościu pisał, że ciężko taki kupić. Podłącza się go cewek.[/quote']

zwykly obrotomierz od kredensa przerobiony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluś zauważ, że MiND chciałby sprawdzić czy jego obrotomierz działa poprawnie, bo jeśli już jest to nie po to żeby zwiększał masę...

Poza tym na konkretne pytanie "jak...?" nie odpowiada się pytaniem "ale na Ci ... ?" bo to niesamowicie wkurza pytającego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...