Skocz do zawartości

trzeba sie zabrac za sprzet...


Rekomendowane odpowiedzi

otoz zima niedlugo, a sprzet wymaga troche pracy to dzisiaj po tym jak po raz X, benzyna leciala mi spod kranika, wkurzylem sie i postanowilem dopracowac motocykl...

 

i teraz kilka pytan zwiazanych z czesciami

 

jaki olej do zawiechy polecacie? syntetyczny/polsyntetyczny/mineralny

przegladalem na larsson.pl oferty, no i nie moge nic wybrac bo dodatkowo nie wiem jaka gestosc wybrac, nie chce zeby bylo miekkie wole twardsze troche, bo to co mam teraz jest bardzo miekkie, moze przez to ze chyba oleju nie ma :roll:

 

 

kolejna sprawa klocki hamulcowe, wiem ze temat juz byl poruszany niedawno, ale na larsson.pl widze tych klockow od groma...

no i nic mi te skladniki z ktorych sa zrobione nie mowia....

jak pisza ze do motocrossu to wolaja ponad 100zl... a jakies normalniejesze to cos kolo 70zl, jak trzeba to wydam to 100zl no ale nie chce takich twardych bo mi zaraz tarcze zjedzie, a tego jeszcze wymieniac nie chce,

 

 

dalej, simeringi - te sa juz masakrycznie chyba dobite bo i czyszczenia nie daly nic (na poczatku pomagalo), lepiej kupic np. w larssonie czy isc do sklepu w ktorym sprzedaja uszczelki (tzw. PIK) i u nich zamowic takie? mozliwe ze beda tansze tylko nie wiem czy z trwaloscia tak samo....

 

 

no i cos masakrycznie mi z rury ostatnio strzelalo, gaz sie lekko wieszal bo tyle blota jeszcze na DRce nie mialem (znow wpadlem z nia do wody :roll:) czy to raczej wina tego ze zbyt kiepsko wyczyscilem gaznik otoz nie chcial wychodzic na wyzsze obroty to go odkrecilem srube spustu benzyny ze zbiorniczka i krople wody wylecialy... wykrecilem dysze, sprezarka przeczyscilem ale taki jakby bialy osad na nich byl to przetarlem, czy jest mozliwe ze woda dostala sie do dyszy i je zakleila? bo normalnie strzelal z rury jak nigdy dotad, no i v-max mu jakos podskoczyl i sie zbieral lepiej.

 

 

no i najwazniejsza sprawa... bo juz mam dosc utraty benzyny ktora coraz drozsza... otoz cieknie mi od dlugiego czasu benzyna spod kranika,

wymienialem uszczelke, patentowalem na detke bo myslalem ze powierzchnia jest pogieta, no ale po chwili znow cieklo bo detke az wykrecalo od benzyny. Probowalem tez klingierytu, tez nic nie dal, to walnalem 4 warstwy i tez nic :roll:

normalnie pomocy !

slyszalem jeszcze ze na silikon techniczny mozna dac? prawda to? nie rozpusci go benzyna?

 

no i kolejne pytanko ;)

jak zimujecie sprzety? spuszczacie powietrze z opon? kladziecie sprzety na stojakach/ceglach ?? jakies szmaty w rure? olej do garow?

bo czuje ze w ta zime juz moto nie bede wyciagal bo mam inne zajecie od niedawna :D:D:D, no i na dodatek zanim skoluje kase na ubezpieczenie, przeglad, klocki, simeringi oraz olej do lagow to minie troche czasu wiec bedzie to juz zima :P wiec odpuszcze sobie smiganie przy minusowych temperaturach bo w ostatnia zime sobie tak paluchy odmrozilem (mimo 3 par rekawiczek...)

 

 

a no i ostatnie pytanie czy moto moze byc bez przegladu jak na nim nie jezdze? OC oplacam normalnie, no ale na zime przegladu nie bede robil bo maszyna bedzie stala...

 

 

wiem rozpisalem sie no ale tyle mam pytan :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej do zawiechy polecacie? syntetyczny/polsyntetyczny/mineralny

Najlepiej syntetyk np Valvoline

jak trzeba to wydam to 100zl no ale nie chce takich twardych bo mi zaraz tarcze zjedzie' date=' a tego jeszcze wymieniac nie chce' date=' [/quote'']

polecam klocki Goldfren'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie musze zabrac bo mam masakryczny luz w tylnym zawieszeniu (góra doł) i dzisiaj mi sie lozyska z przodu syply jak na 1 kole cwiczylem jazde ;) przez co urwal sie plastik ochraniajacy lage ale damy rade w piatek bede w stanie jechac do szkoly poskakac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazzabii, a nie szykujesz się na zmianę na coś większego? Ja motocykl chowam do garażu, dokonuję ewentualnych napraw i wymian i wszystko w temacie.

 

no ja szykuje zaplecze pod DR350SHC lub SH

tylko z tym to musze do wakacji poczekac az zarobie kasiore,

z osiemnastki kase odloze, za Suzi troche dostane, wiec jak dorobie jeszcze troche przez wakacje to mysle ze na taka DR350SHC styknie :roll:

a jak na razie to ten sprzet trzeba zrobic, bo ja walkowac przy sprzedazy nie chcem, zrobie go i moge go wtedy sprzedac...

 

tylko musze sie uporac z tymi problemami :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kockami to jaczesciej jest tak, że im tansze tym bardziej miękie czyli tarcze nie scierają sie tak szybko (ostatnio na allegro ktos miał sporo kompletów do roznych moto, moze cos znajdziesz )

 

dalej, simeringi - te sa juz masakrycznie chyba dobite bo i czyszczenia nie daly nic (na poczatku pomagalo), lepiej kupic np. w larssonie czy isc do sklepu w ktorym sprzedaja uszczelki (tzw. PIK) i u nich zamowic takie? mozliwe ze beda tansze tylko nie wiem czy z trwaloscia tak samo....

domyslam sie ze przedniego zawieszenia ? kiedys przerabiałem ten temat w aprilce... ogolnie nie ma co inwestowac w to kasy bo i tak nie wytrzymają 500 km ;)

 

 

bo czuje ze w ta zime juz moto nie bede wyciagal bo mam inne zajecie od niedawna

a co, zakochałes sie czy jak? :-D ja endurakom na zime nie bede dawał taryfy ulgowej :twisted:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, zakochałes sie czy jak?

 

;):D:D:D

 

 

lepiej poszukać gdzieś goldfrenów, ewentualnie ferodo ale tylko karbonowo ceramicznych

 

no wlasnie mialem FERODO FDB250 4004F 200 KBA60821,

dobrze hamowaly, tarcza jest jeszce dobrza, chociaz lekki rant ma, ale jeszcze sie pokreci dlugo.

 

domyslam sie ze przedniego zawieszenia ? kiedys przerabiałem ten temat w aprilce... ogolnie nie ma co inwestowac w to kasy bo i tak nie wytrzymają 500 km

 

to zalezy jak kto dba ;p, u mnie wysiadlo przednie zawieszenie bo gumy na lagach sie porwaly i piach wlatywal i zaraz mialem wszystko w oleju,

w 50zl mysle ze sie zmieszcze (olej+simeringi+gumy na lagi od MZ/JAWY)

 

 

dobra czyli tak :

olej do zawiechy wiem jaki,

i gdzie simeringi kupic tez wiem,

jakie klocki wiem,

 

zostal jeszcze problem z cieknacym kranikiem, tj. leci benzyna spod baku - miedzy bakiem a kranikiem,

silikon techniczny podola wyzwaniu? czy sie rozpusci?

 

no i co z zimowaniem i brakiem waznego przegladu przez okres pol roku (w tym czasie nie bede jezdzil) bedzie jakas kara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, zakochałes sie czy jak?  

 

;)  :D  :P  :P

casanova :flesje: :flesje:

 

to zalezy jak kto dba ;p, u mnie wysiadlo przednie zawieszenie bo gumy na lagach sie porwaly i piach wlatywal i zaraz mialem wszystko w oleju,

no własnie o to chodzi że aprilka była "mini scigaczem" wiec w terenie nie jezdziłem i gumy na lagi nie są potrzebne :flesje: poprostu każdy simering ma odpowiedni kształt w srodku w zależnosci, jaką funkcje ma pełnic (a identycznych nie znalazłem chyba, gdyby nawet to są za słabej jakosci i nadają sie tylko do osłaniania łożysk w kołach ) a w zawieszeniu działa na niego duuże cisnienie

kup w larsonie bo koszt niewielki a długo posłużą

 

co do przeglądu to jestem prawie pewny, że kary nie bedzie

 

co do zimowania to standardowo jak w każdym moto a chyba juz było na forum

umyj dokładnie, upusc cisnienia, zalej gar olejem i przykryj kołderką hehe

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zawieche sprobuje zrobic' date=' jak efekt bedzie jak mowisz to juz tak zostanie ;p

 

ostatni problem, CO Z TYM KRANIKIEM?[/quote']

i co, bedziesz co chwile dolewac oleju i prac ciuchy ? a ten olej sie ciężko spiera :D

 

a co do kranika to moze poxilina ;) potrzeba matką wynalazków :-D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...