Skocz do zawartości

Aluminiowa miska oleju ?


ural_zgora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich;

Chcialbym poruszyc temat aluminiowej miski oleju w ruskach. Sam mam zwykla blaszana. Czy duzo daje (pod wzgledem chlodzenia) zalozenie owej miski? Czy to tylko niepotrzebna strata pieniedzy? A moze ktos ma cos takiego i pochwalilby sie korzysciami jakie zauwazyl po zalozeniu aluminiowej miski. Czy sa one jakos nadzwyczaj odczuwalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec założenie miski aluminiowej daje pewne rezultaty.

Po pierwsze, lepsze chłodzenie silnika, a po drugie większa ilość oleju w silniku, co zwiesza bezwładność cieplną silnika. Przez co na długim podjeździe jest mniejsze prawdopodobieństwo że przegrzejesz olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Irbit albo mi sie zdaje albo od ciebie planuje kupic taka miske i kilka detali :P To ja cie tak molestuje przez poczte w sprawie wymiarow tej miski.

Ktos mi powiedzial ze sa 3 glebokosci tych misek.

:?: Ktos moze wie jaka glebokosc (albo ile oleju wchodzi wiecej ) ma ta najglebsza miska :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostalem juz od kolegi IRBITA miske zamowiona uprzednio. Polecam wszystkim takie miski bo sa bardzo dobrze wykonane (chodzi o odlew), a i wygladaja bardzo efektownie. Jezeli ktos potrzebuje taka miske to zgłaszać sie do IRBITA. Ma naprawde najtaniej i co najwazniejsze bardzo solidny.

 

[ Dopisane: 28-09-2005, 19:49 ]

Oczywiscie kolega IRBIT ma nie tylko miski ale tez duzo innych czesci m.in. gazniki nowego typum, amortyzatory i wiele innych. Polecam naprawde ma tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rowniez pochwalam i pozdrawiam Irbita - części dobrze wykonane, ceny bardzo atrakcyjne,

pozdrawiam - madrider z allegro :D

 

ps. ile sobie zyczysz za taka miseczke?

ps2. smigales kiedys na tzw ruskim turbo? wczoraj zalozylem takowy temat na forum.. jelsi mozesz, to wypowiedz sie atm co sadzisz o tym wynalazku ;) i ile sobie zyczysz za takie ustrojstwo :P

 

[ Dopisane: 28-10-2005, 13:53 ]

co do skutecznosci miski - przypomnial mi sie wzor na wspolczynnik zuzycia silnika:

 

obroty silnika

---------------------------------------------------------- (kreska ulamkowa ;] )

pojemność skokowa silnika x pojemność miski olejowej

 

 

tak wiec jak widac - warto.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...