Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z DR 350.

Podczas pracy silnika pali żarówki i daje za duży prąd, ok. 22-30V. Podmieniłem regulator napięcia i to samo jest. Na wyłączonym zapłonie jest normalnie na akumulatorze, czyli 10,5-11,5.

Co to może być?

Zmierz napięcie między fazowe które wychodzi z generatora. Są 3 fazy, prawdopodobnie żółty kolor przewodów. Napisz ile jest, razem 3 wartości. Ustaw miernik na prąd zmieny w zakesie do 230 V. Byc może drugi regulator jest walnięty, albo coś w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DR 350.

Podczas pracy silnika pali żarówki i daje za duży prąd, ok. 22-30V. Podmieniłem regulator napięcia i to samo jest. Na wyłączonym zapłonie jest normalnie na akumulatorze, czyli 10,5-11,5.

Co to może być?

 

 

Zmierz napięcie między fazowe które wychodzi z generatora. Są 3 fazy, prawdopodobnie żółty kolor przewodów. Napisz ile jest, razem 3 wartości. Ustaw miernik na prąd zmieny w zakesie do 230 V. Byc może drugi regulator jest walnięty, albo coś w instalacji.

Już problem zdiagnozowany. Poczytałem na forum "Suzuki DR" i problem okazał się banalny.

MIANOWICIE PADNIĘTY AKUMULATOR :)

A regulatory obydwa są dobre :)

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum. Stałem sie posiadaczem Suzuki Dr 350 SH z 94r z którą jest ogromny problem z odpalaniem dlatego dziś zdjąłem pokrywe iskrownika i co sie okazało cewka w 1 miejscu jest przepalona (czarna) reszta wygląda w miarę dobrze ale co najdziwniejsze było tam pełno oleju silnikowego czy to normalne?? Czy może mieć to związek z tym że moto nie posiada akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to pierwszy post na forum chciałbym się przywitać, więc: witam :) ale do rzeczy.

Spotkałem się z opinią że dr`ke cieżko sie kopie, że ktoś niemający z nią doświadczenia raczej jej nie odpali. Pytam, bo byc moze bede sie przymierzał do jej kupna, a wolalbym nie stac w lesie w 30 stopniowym upale kopiac pol godziny moto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mogą pojawić się problemy z odpaleniem ale po obraniu odpowiedniej techniki będzie coraz łatwiej. Jak będziesz kupował nich były właściciel wytłumaczy Ci jak ją odpala. Też miałem z tym duże problemy i stojąc w środku lasu byłem cały mokry od kopania ale teraz to zawsze za 1 czy max za 2 kopem odpala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć Panowie. Nietypowy problem - ile oleju i jaki do lag UPS. Przebadałem całą serwisówkę i są podane wartości każdy rocznik, ale lagi standardowe. Tak przynajmniej to zrozumiałem. Dodam, ze DR350SHC 92r. UPS. Pozdrawiam

 

edit:

znalazałem

zalecany olej to 10W

ilość oleju na lagę to 404ml

Edytowane przez Bangout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siemka, mógłby mi ktoś wstawić dokładne zdjęci silnika, a dokładnie chodzi mi o te miejsca gdzie są jakiekolwiek gumowe węże...:)

robiłem mały remont i po złożeniu wszystkiego do kupy zostały mi 2 małe gumowe węże i nie wiem gdzie je podpiąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was regenerował głowicę, wałki i krzywki? Możecie polecić jakąś firmę? Jak to cenowo wygląda? Kupiłem DRke i po rozebraniu góry dostałem szoku. Ewentualnie czy ktoś ma do sprzedania samą górę w bardzo dobrym stanie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...