Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow i mam do Was nastepujace pytanie ........przymierzam sie do kupna DR350 i mam na oku motorek z 96roku i moje pytanie jesttakie... Sprzedajacy twierdzi ze jest to model S i w dodatku odpalany z buta ...... a czytalem na forum ze od 95 roku robili juz na rozruszniku.

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zonwu problem. Tym razem troche poważniejszy.

Jak niektórzy z was wiedzą miałem miesiąc temu wypadek...

chciałem dzis odberac moto. ale ni chu chu. Nie chciał odpalic. A kiedy odpalil (po 100 kopach :) ) nie trzymał obrotów, trzymałem go na wysokich, a kiedy puszczałem manetke gasł. Kiedy go tak orałem zobaczyłem nagle jak z komory pływakowej chlupneło paliwem... potem już nie odpalił... motor w sumie nie miał żadnych uszkodzeń, poza zgiętym błotnikiem i pękniętym kierunkiem, stał miesiąc na dworze... macie jakieś teorie na ten temat. Prosze o rady jakiekolwiek, wszystko bede sprawdzal. Moze odkrecic ta komore i spuscic paliwo zanjdujace sie w niej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie wskazuje cos na wine gaznika :flesje: Nie pozostaje ci nic innego jak dokladne wyczyszczenie go i ponowna regulacja (moze cos sie pozacinalo w srodku). Mozesz tez przy okazji sprawdzic filtr powietrza. Bardzo prawdopodobne jest tez ze jakos ci sie dostala tam woda.

 

BTW. Aby spuscic paliwo z komory plywakowej wystarczy odkrecic srubke na dole a nie cala komore :icon_mrgreen:

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zonwu problem. Tym razem troche poważniejszy.

z komory pływakowej chlupneło paliwem...

"Mam tak samo jak Ty". A raczej miałem. Ewidentnie coś nie tak z pływakiem, który odpowiedzialny jest za regulację poziomu paliwa w komorze pływakowej. Po przekroczeniu pewnego poziomu paliwo zaczyna ciurkiem spi*** poprzez specjalną do tego poprowadzoną rurkę. Tak więc - chyć za manuala, rozbierz gaźnik, sprawdź wysokość pływaka na odwróconym gaźniku (szczegóły na stronce, którą ktoś parę postów wyżej zapodał). Jeśli jest OK, to IMHO możesz mieć jeszcze pęknięty pływak, który tonie - stąd problem.

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Kolegów wie może jakie zębatki fabrycznie montowano do dr 350 i ile ogniw łańcucha potrzeba do nich.gdzieś przeczytałem że łańcuch 108 ogniw ale tylna zębatka nie wiem w końcu czy 43 czy 47 zębów.

oraz czy inne przełożenia robili do 350 i 350 shc.

mam shc na kołach supermoto ale będę zakładać oryginalne złote koła 18 i 21 opony jeszcze nie wiem czy enduro uniwersalne czy kostka, i potrzebuję zmienić obydwie zębatki i łańcuch więc proszę o podpowiedz.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebatka tylna N - 47 , S i SE - 43, SHC 41

przód chyba wszędzie 14

zębatka od N nie pasuje do S,SE (inne piasty)

łańcuch 110ogniw, pozostałe 108

 

ja jeżdzę na 14stal/48alu/111 DID złoty X-Ring (jakoś tak)

 

zestaw mogę Ci załatwić w dobrej cenie, ale nie na już, bo na weekend wyjeżdżam (brat handluje)

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Kolegów wie może jakie zębatki fabrycznie montowano do dr 350 i ile ogniw łańcucha potrzeba do nich.gdzieś przeczytałem że łańcuch 108 ogniw ale tylna zębatka nie wiem w końcu czy 43 czy 47 zębów.

oraz czy inne przełożenia robili do 350 i 350 shc.

mam shc na kołach supermoto ale będę zakładać oryginalne złote koła 18 i 21 opony jeszcze nie wiem czy enduro uniwersalne czy kostka, i potrzebuję zmienić obydwie zębatki i łańcuch więc proszę o podpowiedz.

pozdro.

 

O ile dobrze pamietam oryginalne zebatki to 15 z przodu i 43 z tylu. Ile ogniw lanucha potrzeba do tej konfiguracji -nie mam pojecia, ale kupujac np. w Seba Motor powinni ci dobrac dlugisc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBRedzio też mi się tak wydaje że przednia to 14 zębów przynajmniej taką mam,chce żeby motor lepiej się zbierał i łatwiej stawał na koło samym gazem na jedynce(długa ta jedynka),ale żeby te 120 jechał,to wydaje mi się że te 41 jak do shc to za mało

jaką prędkość osiąga Ci na tej 48 i ogólnie jak wyrywa?

zgłoszę się po wycenę tylko feldze muszę się przyjżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBRedzio też mi się tak wydaje że przednia to 14 zębów przynajmniej taką mam,chce żeby motor lepiej się zbierał i łatwiej stawał na koło samym gazem na jedynce(długa ta jedynka),ale żeby te 120 jechał,to wydaje mi się że te 41 jak do shc to za mało

jaką prędkość osiąga Ci na tej 48 i ogólnie jak wyrywa?

zgłoszę się po wycenę tylko feldze muszę się przyjżeć

Ja mam 14 i 48 na crossowych kolach to 140 bryknie ale to ostateczne obroty juz silnik ma :banghead:

Przy tych zebatkach to na 2 z gazu bez problemu idzie.

Jak chcesz duzo jezdzic nie na kostakach to zaloz serie czyli 14 i 44 lub 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba350 czekam na inne opinie.

tu mają uszczelniacze zobacz się czy się nadają jak szukasz jeszcze.

 

Dzięki Seba350 czekam na inne opinie.

tu mają uszczelniacze zobacz się czy się nadają jak szukasz jeszcze.

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/index.php?s...tProd&nr_tab=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, przeczyscilem gaznik... ale moto nie zyje, nie daje zadnych oznak, ze chcialby zapalic. do tego odczuwam przy kopaniu, jakby cos sie zacinalo w polowie, takie jakby podwojne kopniecie. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, przeczyscilem gaznik... ale moto nie zyje, nie daje zadnych oznak, ze chcialby zapalic. do tego odczuwam przy kopaniu, jakby cos sie zacinalo w polowie, takie jakby podwojne kopniecie. ??

 

Hmpf... Nie wiem jak u ciebie ale u mnie to sie nazywa kompresja... A jak sie mial plywak i inne ustawienia??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...