Skocz do zawartości

Co zrobić gdy paruje szyba w kasku?


Marcin Neo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Antifoga w spray robi Scott. Mała puszeczka kosztuje koło 20 zł i starcza na cały sezon (tak mała że można ją schować do kieszeni). Do kupienia w większości sklepów motocyklowych, najlepiej z wyposażeniem enduro Scotta.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego problemu, bo w moim obecnym kasku.... nie mam szybki :) Ale jak będzie lepsze moto, to i lepszy helmet będzie :(

Co do tych sposobów, to ta podwójna szyba napewno zdaje egzamin (kolega ma w swoim, i nie narzeka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antifoga w spray robi Scott. Mała puszeczka kosztuje koło 20 zł i starcza na cały sezon (tak mała że można ją schować do kieszeni). Do kupienia w większości sklepów motocyklowych' date=' najlepiej z wyposażeniem enduro Scotta.

pzdr[/quote']

 

Prawda - scott anti fog jest calkiem niezly i w 80% przypadkow zapobiega parowaniu szyby, jednak zeby miec 100% pewnosc ze nie zaparuje to tylko pinlock.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedziesz troche szybciej' date=' wiatr zawieje szybke wyrwie, kask zniszczy i odpukac jeszce szlifa wywiniesz ...[/quote']

 

dobry sposób ale przy nizszych predkosciach

tez jezdze zwykle na 1-zabek ale powyzej pewnych prędkosci nie ma szans na to aby szybka była otwarta sama sie zamyka

 

Ale nie wiecie na czym ja jeździłem :) na motorowerze raczej wiatr nie zwieje szybki (przy 70km/h) i raczej przy takiej prędkości się sama nie zamknie.

Więc jak napisał romek dobry sposob przy nizszych prędkościach. 8)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak jest gorąco to niestety musze otwierac szybke na światłach itp. A co za tym idzie...jeszcze większe zainteresowanie gapiów :roll: :? Tak to wygląda jak jedzie dziewczyna na moto jakimkolwiek. Czasami nie zorientuja sie dopóki nie otworze szybki a wtedy jest: 8O 8O 8O ...

 

Nie bądź pruderyjna i nie udawaj że Ci to przeszkadza. :)

Chyba każda dziewczyna lubi w ten czy inny sposób zwracać na siebie uwagę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech mi ktoś wytłumaczy jak działa ten cały pinlock ... moj Nolan ma dwa bolce do podczepienia drugiej szyby ... ale jak to ma "funkcjonować" ??

 

czy takową druga szybke moge sobie sam wykroić z poliwękgalnu przykladowo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mydlem to chodzi chyba raczej o przetarcie szybki woda z mydlem a nie samym mydlem.

heh nie normalnie mydłem smarujesz zeby były takie łuseczki aż i potem polerka aż bedzie normalnie widać wiem bo ja tak robie w okularach swoich i w kasku również tak robiłem ...

Taka ciekawostka u nas na rynku gość sprzedawał jakies śmierdzące stare mydło (rosyjskie najprawdopodobniej) jako specjalny srodek do okularów by nie parowały :lol: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie testuje ciekawy kask - FM W10. Szybka zamknieta na glucho a szybka nie paruje nawet w wilgotne zimne poranki.

 

Wysoki nosek kierujacy wydychane powietrza prosto na przedni nawiew plus szybka opisana jako "Optivision No Fog" i wyglada na to, ze kask jest "nieparujacy".

 

Mam nadzieje, ze uda mi sie jeszcze trafic na deszczowa pogode i wtedy zobaczymy jak sie sprawuje FM.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam kask zakupiony z allegro jeden z tych najtańszych (bublowatych  :twisted: ) a mi nie paruje  :)  8)  8)  

 

Pozdrawiam

Sandra  :)

 

domniemam, że to jest kask otwarty bez szybki :-)

 

jesli jednak masz szybkę:

ZIMNE DESZCZOWE dni jeździsz w tym kasku? wtedy też nie paruje? nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam kask zakupiony z allegro jeden z tych najtańszych (bublowatych  :twisted: ) a mi nie paruje  :)  8)  8)  

 

Pozdrawiam

Sandra  :)

 

domniemam, że to jest kask otwarty bez szybki :-)

 

jesli jednak masz szybkę:

ZIMNE DESZCZOWE dni jeździsz w tym kasku? wtedy też nie paruje? nie wierzę

 

Owszem ma szybke :twisted:

 

Zimnych deszczowych dni jeszcze nie było :-) jak bedą to sprawdze i Ci napisze 8)

 

Pozdrawiam

Sandra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...