Skocz do zawartości

kilka pytan - Cz 350


Kuskus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam 3 pytanka. Czy do cz 350 ( 6v) która w oryginale miała półke tylko z licznikiem, idzie załozyc półke z licznikiem i obrotomierzem ?? i oczywiscie czy jest miejsce na podłaczenie linki od prędkosciomierza ? I czy światła w motocylku 6v są wstarczające w nocy ? ( miałem mz etz 250 z h4 wiec jakby co to do tego porównujcie. ) Czy czesci nadwozia z ts beda pasowac do cz ? Radzicie kupowac Cz 350 czy odkładac kase i kupic ts ? mi osobiscie podoba sie klasyczna linia cz. Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do cz 350 ( 6v) która w oryginale miała półke tylko z licznikiem, idzie załozyc półke z licznikiem i obrotomierzem ??

Tak, kumpel kiedyś zakładał i wszystko pasiło.

 

i oczywiscie czy jest miejsce na podłaczenie linki od prędkosciomierza ?

W nowszych CZach tak chyba było, bo widziałem orginalny blat od CZ z obrotomierzem, więc musiały być jakieś z wejściem na linke w silniku. Jeśli nie będzie takiego wejścia, to wiąże się to z wymianą lewego dekla, na taki z wejściem na obrotomierz, oraz założeniem na wał takiego plastikowego kułka, które będzie się zazębiać z trybikiem w deklu.

 

I czy światła w motocylku 6v są wstarczające w nocy ?

Pozostawiają wiele do życzenia, ale jak masz ochote, to można się z tym pobawić i będą lepsiejsze niż orginalne.

 

 

Czy czesci nadwozia z ts beda pasowac do cz

Raczej nie zabardzo, chociaż pewności nie mam.

 

Radzicie kupowac Cz 350 czy odkładac kase i kupic ts ?

Ja bym zbierał na TS-a ma coprawda pare wad, których nie ma CZ, np sprzęgło, które łatwo zorpiepszyć (aluminium chyba), gaźnik też czasem ma swoje chumory, ale oczywiście nie wszystkie TS-y tak mają, znam takie które chodzą jak zegarek. Ogólenie z Ts-a można więcej wyciągnąć. Światła 12 V też są za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dozbieraj na TS , mowie to jako byly posiadacz, a mielame tez okazje do porownan bo koles ma cz 350 po generalnym remoncie.

Jawa TS to :

- nieco nowsza konstrukcja silnika( aluminiowe cylindry, lepsze lozyskowanie walu korbowego, instalacja 12V)

-gorsze sprzeglo - sam wymienilem na te od cz

- podobne osiagi ( chociaz moze troche wiekszy V-max)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbierał na TS-a ma coprawda pare wad' date=' których nie ma CZ, np sprzęgło, które łatwo zorpiepszyć (aluminium chyba), gaźnik też czasem ma swoje chumory, ale oczywiście nie wszystkie TS-y tak mają, znam takie które chodzą jak zegarek. Ogólenie z Ts-a można więcej wyciągnąć. Światła 12 V też są za.[/quote']

 

Lepiej dozbieraj na TS ' date=' mowie to jako byly posiadacz, a mielame tez okazje do porownan bo koles ma cz 350 po generalnym remoncie.

Jawa TS to :

- nieco nowsza konstrukcja silnika( aluminiowe cylindry, lepsze lozyskowanie walu korbowego, instalacja 12V)

-gorsze sprzeglo - sam wymienilem na te od cz

- podobne osiagi ( chociaz moze troche wiekszy V-max)[/quote']

Dupa jasia :mrgreen:

 

Kup CZ 350 ale wersje 12 V. TZW. przejsciowka (alu wahacz, obrotomierz, 12 V alternator itp)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo słyszałem opinie' date=' że te w TS są bardziej awaryjnie (może to bzdura?).[/quote']

Inny material wykonania wodzikow. To samo ze sprzeglem - mniej awaryjne w CZ. Wiec jesli mozna kupic CZ ktora ma wszystkie zalety TS i zalety CZ to czemu tego nie zrobic ? :P

 

PS: Mowie oczywiscie o przejsciowce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko a wiec tak, guma z przodu na amorku do wymiany, nie ma kluczyka do zamykania siedzenia, narazie raz jest a raz nie ma ładowania ale gosc ma kupic regler i to zrobic, siedzenie troszke rozprute, Kolo zeby zapalic kopie 10 razy bez zapłonu, potem włącza zapłon i pali na raz. Moto gdy przechyli sie go w lewo na dłuzszy czas zalewa lewy cylinder ( nie wiem czy to norma czy nie :P) Reszta spoko, silnik podobno rozbiernay był raz, wymienione łozyska na wale, cylindry nominał, próg minimalny, reszta wszystko ok, rama prosta, ma oc i przegląd wazny. i Teraz cena, ja proponuje mu za to 320 zł, cena nie duza ale troche sie trzeba bedzie narobic a ja własnie chciałbym cos przy czym mozna by było troche porobic w zimowe wieczory :P No i oczywiscie cos do jazdy, raczej turystyki. Mam 2m czy ta Cz nie bedzie za mala , aha i czy ma podobne kopyto do mz 250 , bo wczesniej taką posiadałem ;) Oto link do aukcji - http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62529495 . Co radzicie ?? Czy w nocy mozna tym wyjechac na ulice :D ( 6v ) ?? Ewentualnie zastanawiam sie nad tą ts - http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62895114 . Pozdro ;) i serdeczne dzieki wszystkim za wypowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak radzą koledzy- TS ale wymien to i owo

Ale po kiego grzyba pytam sie jesli mozna kupic CZ Przejsciowke ktora ma to wymienione fabrycznie ? :roll:

 

 

guma z przodu na amorku do wymiany

15 zl

 

nie ma kluczyka do zamykania siedzenia

25 zl

 

 

Kolo zeby zapalic kopie 10 razy bez zapłonu' date=' potem włącza zapłon i pali na raz[/quote']

Standard - one nie maja ssania wiec trzeba przelac gaznik i kopnac pare razy bez zaplonu' date=' potem dajesz zaplon i powinna palic na tyk. Ale 10 przekopan to jednak za duzo - powinno wystarczyc 3 - MAX 4. Jesli nie wystarcza to trzeba bedzie zerknac na zaplon.

 

 

Moto gdy przechyli sie go w lewo na dłuzszy czas zalewa lewy cylinder

Tez standard.

 

 

Mam 2m czy ta Cz nie bedzie za mala

Znajomy ma 2' date='15 i taka smiga z tym, ze siedzi bardziej na srodku siedzenia. Ale ogolnie dasz rade.

 

 

aha i czy ma podobne kopyto do mz 250

Wieksze. I nie sluchaj bajek w stylu, ze mz na starcie bierze wszystko. Jesli masz silnik ok i umiesz wykozystac jej obroty to kopyto ma lepsze od mz (o predkosci nie wspomne).

 

 

Czy w nocy mozna tym wyjechac na ulice ( 6v ) ??

Wyjechac mozna. Zawsze mozna jej walnac H4 (tak wiem, ze to 6v :twisted: ). Jak chcesz wiecej info o H4 na 6V to uderz na gg (zawsze niewidoczny). Tak wiec po malej inwestycji swiatla to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystko , na pewno uderze do Ciebie na gg, tylko ze teraz jestem w stanie rozkładu i ide zaraz do lekarza. Ale mimo wszystko i tak chciało mi sie wstać i przeczytać to :evil: nie ma to jak milosc do Motocykli :)

Dzieki za wszystkie rady, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kup cz350

 

12 V a nie pożałujesz,,to bezawaryjny motor,możesz nim smigac jak głupi

,zero awarii,wiem bo jestem posiadaczem takiej maszyny od 7 lat,WARTO KUPIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

to jest sprzęt dla chorych psychicznie ludzi :) ,nie no tu sie rozpedzi ęłm,ale SPRZĘT JEST KOZAK ,ma dobra moc i obroty ,elektryka wystarcza asz nadto, można wibrator zamontować i syrene :) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...