Skocz do zawartości

Mam okazje kupić yamahe yz 500


kwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazje kupić yamahe yz 500 dwusów rocznik 1991:D wczesniej miałem jakies komarki i mz etz 250, nigdy w zyciu nie jeździłem na rasowym crossie 2t i nie mam o tym pojęcia, duzo nasłuchałem sie o tych crossach i troche sie boje, czy ta yz 500 to naprawde taki potwór? czy moge sie nauczyć na tym jakoś jeździć? czy na tym wogole mozna spokojnie jeździć? boje sie ze jak na to wsiąde to moge od razu stracić życie:D tylko nie mowcie mi zebym kupił coś słabszego bo chce kupić tą, tylko dajcie moze jakieś wskazówki jak zacząć na tym jeździć zeby nie zrobić sobie krzywdy, aha i powiedzcie ile taka bestia moze spalić paliwka? pozdrawiam i licze na was:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci przejedz sie pierwsze na jakiejs 125 albo maks 250 :D i potem pomysl o 500 :lol: :lol: 125 twoja etezetke bije na glowe pod wzgledem mocy 250 wyrywa sie z rak jak glupia :) a 500 to jeszcze na oczy nie wdzialem. (chyba ze w 4 suwie) 125 jezdze na codzien po torze :) to czasem mnie poniesie ;) a 250 to juz wogule inna bajka tak jak pisalem bez baaardzo dobrze przepracowanej zimy nawet na nia nie wsiadaj ;) poprostu zrobisz jak chcesz ale po kupnie 500 i zakupie wszystkich ochraniaczy i tak szybko sie zrazisz do tego sportu bo to nie jest moto na poczatek :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jak chcesz to kupuj... tylko nie bedziesz jezdzil tym motorem...

to ma barzdoooo duża moc....

Pali od chujaaaaa wachy...

 

Co rozumiesz przez :

tylko nie mowcie mi zebym kupił coś słabszego bo chce kupić tą, tylko dajcie moze jakieś wskazówki jak zacząć na tym jeździć zeby nie zrobić sobie krzywdy

nie jezdzij w ogole :)

moje zdanie jest takie ze pomysl nad 125 , poniewaz nie jezdzilech na mocnych sprzetach i chyba nie wiesz co to jest moc w crossie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co to jest moc w crossie, ale jestem dosyc wysoki, siły tez troche mam:D ale nie mam mozliwości jeździć na mniejszych sprzętach bo nikt w okolicy tego nie ma, podobno 500ccm 2T ma lepszy dół wiec bede mogł sobie pojeździć na nizszych obrotach bez konieczności piłowania :) dobrze rozumiem? aha ile to pali konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak uzytkownik jacho_15 jest w moim/twoim wieku wyciska 100 kg na klate i kupil cwiartke i jest tak wiesz :D jakos daje rade ale cos go tu dawno nie widzialem wiec nie wiadomo jak jest. Wyczynowyn 2T nie da sie jezdzic nie gazujac tez tak myslalem ze bede pyrkal ale tam az sie prosi zeby wcisnac i to jest wtedy moment nie uwagi i cie nie ma :) ja mam 193 cm wzrostu i setka jest w sam raz bo na 250 juz bym sie nie nauczyl jezdzic bo jest za mocna na poczatek ;) i powiem ci ze na prostej to kazdy potrafi odkrecic ale jak beda jakies whoopsy zakret albo dziury i cie troszke poderwie smyknie ci sie reka odkrecisz gaz i cie nie ma :) to moto ma takie jebniecie ze to 8O ale zrob jak chcesz

 

 

 

p.s. tylko spisz testament przed zakupem albo ubezpiecz sie na pare milionow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to np. bede startował z 3 biegu :) i bede leciutko dodawał i odejmował gazu, wiec moze sobie poradze. ale to tylko moje takie przypuszczenia bo nigdy nie mialem z tym do czynienia i nie mam o tym pojęcia, bo emzeta to co innego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musiałbym z 1 startować... :lol: ale miałem kiedys komarka, kupiłem sobie emzete i poradziłem sobie, nie miałem żadnej wywrotki itp. moze opowiedzcie mi cos o tych 500ccm, co sie stanie jak odkrece manetke na full na np. 3 lub 4 biegu, albo na jedynce :) jaka jest predkosc maksymalna, chciałbym abyscie mi w miare mozliwosci pomogli sie do tego przygotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazje kupić yamahe yz 500 dwusów rocznik 1991:D wczesniej miałem jakies komarki i mz etz 250, nigdy w zyciu nie jeździłem na rasowym crossie 2t i nie mam o tym pojęcia, duzo nasłuchałem sie o tych crossach i troche sie boje, czy ta yz 500 to naprawde taki potwór? czy moge sie nauczyć na tym jakoś jeździć? czy na tym wogole mozna spokojnie jeździć? boje sie ze jak na to wsiąde to moge od razu stracić życie:D tylko nie mowcie mi zebym kupił coś słabszego bo chce kupić tą, tylko dajcie moze jakieś wskazówki jak zacząć na tym jeździć zeby nie zrobić sobie krzywdy, aha i powiedzcie ile taka bestia moze spalić paliwka? pozdrawiam i licze na was:)  

pozdro

bardzo sie napaliles na ten motocykl i choc ktos npisze ze pali 100/100, nieda sie nia jezdzic, i zanim ruszysz to sie zabijesz to i tak sobie ja kupisz 8) poprostu szukasz tylko pozytywnych opni i juz negatywy cie nieobchodza ... tez tak czasmi mam :mrgreen: ale sie zastanow ... motorow mozesz miec wile ... zyjesz raz !! kup 125 bo 250 bedzie juz zamocne a 500 to.....

 

 

No nie wiem co to jest moc w crossie, ale jestem dosyc wysoki, siły tez troche mam:D ale nie mam mozliwości jeździć na mniejszych sprzętach bo nikt w okolicy tego nie ma, podobno 500ccm 2T ma lepszy dół wiec bede mogł sobie pojeździć na nizszych obrotach bez konieczności piłowania  dobrze rozumiem? aha ile to pali konkretnie?

niebardzo roumiem to "niemam mozliwosci" 8O

to ze jestes duzy i biezresz 200 na klate to sie na niewiele zda ;) jak dasz niechcacy gazu w zakrecie i Ci tyl zaczne spier*alac przy 100 km/h to mozesz mi powiedziec czego sie zlapiesz?... fakt ziemi :-D

 

wogule to pierwszy raz slysze o 500 ccm w 2T ale ja sie natymnieznam to moze sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam mozliwosci bo nikt nie ma takiego moto z moich znajomych:/ a tak wogole to gdybym mial taki motor to miałbym do niego wielki respekt i na pewno nie jechalbym 100km/h po lesie czy gdzies po polu i w dodatku wchodził w zakret przy takiej predkosci, wiem ze ten motor jest dla mnie nieodpowiedni, ale chciałbym sie nauczyć chociaż troche na tym śmigać bo ja nie mowie o skakaniu po jakiś górkach przy predkości ponad 100km/h, ja po prostu chce sobie pośmigac po lesie, polu czy gdzies predkością 60-70km góra, przynajmniej narazie dopuki sie nie naucze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam mozliwosci bo nikt nie ma takiego moto z moich znajomych:/ a tak wogole to gdybym mial taki motor to miałbym do niego wielki respekt i na pewno nie jechalbym 100km/h po lesie czy gdzies po polu i w dodatku wchodził w zakret przy takiej predkosci, wiem ze ten motor jest dla mnie nieodpowiedni, ale chciałbym sie nauczyć chociaż troche na tym śmigać bo ja nie mowie o skakaniu po jakiś górkach przy predkości ponad 100km/h, ja po prostu chce sobie pośmigac po lesie, polu czy gdzies predkością 60-70km góra, przynajmniej narazie dopuki sie nie naucze,

 

Jak chcesz sobie posmigać max 60-70 to kup sobie yamahe DT80 :] i tez ci wystarczy:P a tą YZ pewnie chcesz dletego ze jest tania (jezeli to ta co jest na allegro) ale pewnie drugie tyle bedziesz musiał dołozyć, a i tka nie pojeadzisz bo bedzie za mocny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...