Skocz do zawartości

Silnik 6-cio suwowy - jak to działa?


guziq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie sie mylę ale może nie :)

To idzie tak:

Ssanie - jednocześnie zawór (tak to nazwyjmy, chociaż lepiesza nazwa by się znalazła ) stopniowo się zamyka

Sprężanie - "zawór" dalej sie zamyka (lepiej się spręża)

Praca - tłok idzie dół a zawór idzie do góry

Wydech - tłok "spręza spaliny, aż "zawór" nie odsłoni kanału wydechowego

 

6 suwów dlatego że do tradycyjnych 4 dochodzą jeszcze dwa tego "zaworka" chociaż to w zasadzie drugi tłok. To takie połącznie dusuwa z czterosuwem jakbyś je połączył w miejscu głowic - tyle na mój rozum dało się wykombinować. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie bo pewnien nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie mylę ale może nie  

To idzie tak:  

Ssanie - jednocześnie zawór (tak to nazwyjmy, chociaż lepiesza nazwa by się znalazła ) stopniowo się zamyka  

Sprężanie - "zawór" dalej sie zamyka (lepiej się spręża)  

Praca - tłok idzie dół a zawór idzie do góry  

Wydech - tłok "spręza spaliny, aż "zawór" nie odsłoni kanału wydechowego  

 

6 suwów dlatego że do tradycyjnych 4 dochodzą jeszcze dwa tego "zaworka" chociaż to w zasadzie drugi tłok. To takie połącznie dusuwa z czterosuwem jakbyś je połączył w miejscu głowic - tyle na mój rozum dało się wykombinować. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie bo pewnien nie jestem

chyba dobrze chociaz niebardzo rzumiem :)

tu jest stronka o tym po polsku http://www.izoling.pl/silnik/index.html

w zakladce model jest zrobione we flashu [filmik] i widac jak to dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest stronka o tym po polsku http://www.izoling.pl/silnik/index.html

To jest silnik 4+2 suwowy.

 

Różnica miedzy tymi dwoma silnikami jest znacząca gdyż (biorąc pod uwage to so napisał toowdie) w tym pierwszym moment obrotowy przenoszony jest przez część czterosuwową a tym drugim, polskim przez dwusuwową. Inaczej: w zagranicznym prace wykonuje głównie część czterosuwowa, a w polskim dwusuwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wejdzie do produkcji

 

Raczej na pewno nie wejdzie do produkcji bo normy czystości spalin na to nie pozwolą. To nic ze w tym silniku poprawiono sposób wylotu spalin i dolotu mieszanki, który to niby miał wpłynąć na emisję szkodliwych substancji. Pamiętajmy jednak ze tego typu silnik (przynajmniej jego część 2-suwowa musi byc smarowany mieszanką ( z olejem) a wtedy szlag trafił wszystkie normy czystościi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...