Skocz do zawartości

wezykowanie motocykla


even
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawil sie w moim motocyklu problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic. od jakiegos czasu podczas dosc szybkiej jazdy od ok. 200 km/h motocykl zaczyna wezykowac. wraz ze wzrostem predkosci to zjawisko staje sie trudne do opanowania. jazda z predkosciami +220 jest praktycznie niemozliwa. jesli ktos spotkal sie z w/w zjawiskiem prosze o odpowiedz. motocykl to honda cbr XX; ostatnio zmienilem opony na sportmax d220, lozyska w glowce ramy, lozyska w kolach itp. powodow moze byc sporo, ale prosze o sugestie.

pozdrawiam

ps. przed zmianami motocykl jechal 'jak po szynach'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, kola mialem wywazane na cyfrowej wywazarce wiec sa ok, ale lozyska wahacza musze sprawdzic. dziekuje za rady

 

[ Dopisane: 29-08-2005, 19:09 ]

wahacz wymontowalem do polerowania, wiec moze przy skladaniu wykonalem jakis blad w sztuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wymontowales to trzeba bylo wymienic lozyska, sa w miare tanie i niestety nie posiadaja zbyt dlugiej zywotnosci.

Pamietaj ze raz w roku ( zima ) powinny byc przesmarowane, zreszta tak jak reszta elementow lacznika miedzy amorem a wachaczem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska i wszystkie elementy laczace wahacz z amortyzatorem oczywiscie umylem i przesmarowalem b.dobrym smarem do lozysk; lozyska nie wykazywaly sladow zuzycia wiec wbilem je (poprawnie) na swoje miejsca. Fakt, ze od tego czasu pokonalem kilka kilometrow i te wlasnie elementy sie skonczyly. sprawdze.

 

[ Dopisane: 29-08-2005, 19:52 ]

moze lozyska tylnego kola? nie ma co prawda ani piskow, ani innych dziwnych dzwiekow czy skokow, ale jeszcze ich nie wymienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez wymien, przeciez to normalne metryczne lozyska do dostania w kazdym sklepie z lozyskami za kilka zl.

 

Adam M.

PS jesli wybijales lozyska z wachacza i potem wbijales to jest po kwiatach - dostaly za duzych luzow - mozna je wbic tylko raz jak sa nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, lozyska w glowce ramy, lozyska w kolach itp. powodow moze byc sporo, ale prosze o sugestie.

pozdrawiam

ps. przed zmianami motocykl jechal 'jak po szynach'.

 

Ja już to przerabiałem na dniach :) Taki sam problem miałem i naszczęście już go rozwiazałem. Motor ściągał mnie to w jedną strone to w drugą. Nie można było go utrzymać mimo szczerych chęci ;). Wiem że Junak to nie to samo. Mówisz ze wymienałeś łożyska w główce ramy. Ja również to robiłem w Junaku (przerabiałem na łożyska). Z moich obserwacji masz źle złożony przód a dokładnie lagi źle leżą w półkach, bynajmniej tak umnie było. Ja również z początku nie wiedziałem co jest wieć luzowałem półki ale cięgle to samo. Widzisz u Ciebie ściąga przy 200 km/h a umnie juz przy 40km/h. Poprosty jedna laga bardziej odstawała widać to było przy zakładaniu koła i w tym jest problem. Aby go porzadnie złozyć musiałem chyba z 3 razy go rozkładać. U Ciebie widać że jest minimalnie nierówno złozone lagi.

To nie wina wahacza czy łożyskbo w wtedy to tył by chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie rozsmieszaj mnie.

Bardzo niedaleko zajechalbys XXem na krzywych lagach, mysle ze jakies 50 m.

Nie mozna przekladac problemow mechaniki weteranow do japonii i odwrotnie - to sa zupelnie inne problemy, dokladnosc wykonania i technologia.

To co bylo dla ciebie problemem przy 12KM Junaka byloby zabojstwem przy 140 KM XXa.

Jedynym powodem dla ktorego XX moglby miec krzywe lagi bylby dzwon i wowczas zjawisko wystepowaloby caly czas, a nie pojawilo sie po zdjeciu i zalozeniu wachacza.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...