Skocz do zawartości

czerwone pole obrotomierza - za prędko...


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie do kolegów- mechaników.

Jeżdzę aktualnie jamaha bulldog i zastanawia mnie jeden fakt - wg instrukcji v-max to 185 km/h a już po 170 obrotomierz pokazuje czerwone pole...

I tu pytanie - jak to jest z tym czerwonym polem, bo na moje ucho nie słychać aby silnik specjalnie rzęził po wejsciu w te obroty a jeśli jednak nie wolno to po co podawać taką prędkośc maksymalną?

I co z tym samym silnikiem w drag-starzxe - tam nie ma obrotomierza...

Staszek

P.S. A tak w ogóle to można zmienic przełożenie w motocyklu napędzanym wałem -wiem że w tzw. "ruskach" przełożenia dyfra są zmieniane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamaha

:)

 

ehhh, to normalne spolszczenie. Zauważcie, że kolega w profilu ma wpisane poprawnie YAMAHA. Poza tym nie widzę sensu rozmawiać na temat pisowni tego wyrazu. Zadano konkretne pytanie, a już pojawiło się 5 zbędnych (włącznie z moją) odpowiedzi ;). No a tak BTW: sam jestem ciekawy odpowiedzi !!

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji v-max to 185 km/h a już po 170 obrotomierz pokazuje czerwone pole...

 

Producent podaje v max, ktory nie koniecznie musi sie zgadzac z prawda. A poza tym v-maxem nie jezdzi sie caly czas, wiec jesli obroty beda na czerwonym polu przez niedlugi czas to nic sie nie powinno wydarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Panowie, ale żeby przyczepić się akurat do tego?!? Przejżyjcie inne posty, przecież tam pełno błędów ortograficznych, składniowych i jeszcze innych, ortografia nie jest chyba meritum tego forum... nie czuję się orłem pisowni polskiej ale nie uważam, iż sprostowanie tego słowa było warte aż tylu postów...

To moze teraz, jak już ubrałem strój pokutny, napiszecie coś konkretnie w zadanym temacie, please lub pliss - jak wolicie... :)

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania licznika nie są na ogół w 100% dokładne. Poza tym może wazysz 150 kg albo masz założoną szybę o powierzchni 1 m2, wielgachne kufry czy cokolwiek innego co sprawia że motocykl nie rozwija pełnej prędkości.

 

A tak nawiasem mówiąc czy mi się wydaje czy wiekszośc pojazdów osiąga prędkośc (licznikową) podaną przez producenta jako maksymalną (a często ją przekracza i to sporo) .

 

Zmiana przełożenia w motocyklu napedzanym wałem to raczej skąplikowana i kosztowna operacja. Teoretycznie mógłbyś dorobić atak i talerz o większym przełożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pompka i O-L-O za informację. Małe sprostowanie - nie chodziło mi o to, iż moto nie osiąga maksymalnej prędkości, bo osiąga wg licznika 195 km/h i wtedy wskazówka "zamyka" zakres obrotomierza. chodziło mi o to, iż ta maksymalna predkość osiągana jest w zakresie "niedozwolonych" obrotów, więc ma tylko wartość "teoretyczną", chyba że tak jak pisze O-L-O, krótkotrwałe wcchodzenie na zakres czerwony nie rodzi konsekwencji...

A przeróbka kosztowna -to znaczy?

Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji v-max to 185 km/h a już po 170 obrotomierz pokazuje czerwone pole...

 

Producent podaje v max, ktory nie koniecznie musi sie zgadzac z prawda. A poza tym v-maxem nie jezdzi sie caly czas, wiec jesli obroty beda na czerwonym polu przez niedlugi czas to nic sie nie powinno wydarzyc.

 

ale przecież czerwone pole jest tam gdzie skończyła się już max moc, moto nadal będzie jechać szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszytkich testach tego motocykla jest podkreślane że celem producenta było osiagnięcie maksymalnego przyśpieszenia z 61 koników, odbyło się to kosztem prędkości maksymalnej (po prostu biegi są bardzo krótkie) i ta wg wszelkich testów oscyluje miedzy 170 a 175 km/godz. A że silnik chętnie wchodzi na czerwone pole... Twoje ryzyko pamietaj że to chłodzony powietrzem silnik o nie najmłodszej konstrukcji!

Ten pojazd miał mieć taki charakter i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...