Skocz do zawartości

50-tki smigające 80 - 120 kmh co o tym myślicie??


brudny_harry89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzialem wczoraj na nowej RSce 50(chyba z 02' rocznika) i musze przyznac, ze moto jest calkiem calkiem z takiej perspektywy. Jednak dla kogos takiego jak ja(180 cm wzrost i ok 70 kg wagi) to troche zbyt male moto.Nogi jak trzymam na podnuszkach to na kolana brakuje miejsca przy baku no i ta pozycja lezaca, ktora mnie w scigach odrzuca.Tak na jazdy po miescie dla szpanu jest spoxik, ale jak dla mnie w trase to juz nie do przyjecia. I jechac tym ponad 100 to tez troche strach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kogos takiego jak ja(180 cm wzrost i ok 70 kg wagi) to troche zbyt male moto.Nogi jak trzymam na podnuszkach to na kolana

Mam takie same rozmiary i takze przymiezalem sie do nowej apki i jakos nieiwdzialem problemow bylo dosc wygodnie. A wczesniej mialem af-ke z 92r to prawie to samo co rs-ka i podroz byla wygodna ... nienazekalem na zamalo miejsca :evil: atak ogulem to przeciez kazdy wie ze 50-tki przekraczaja magincza bariere 100km;h wiec poco ta rozmowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem wczoraj na nowej RSce 50(chyba z 02' rocznika) i musze przyznac' date=' ze moto jest calkiem calkiem z takiej perspektywy. Jednak dla kogos takiego jak ja(180 cm wzrost i ok 70 kg wagi) to troche zbyt male moto.Nogi jak trzymam na podnuszkach to na kolana brakuje miejsca przy baku no i ta pozycja lezaca, ktora mnie w scigach odrzuca.Tak na jazdy po miescie dla szpanu jest spoxik, ale jak dla mnie w trase to juz nie do przyjecia. I jechac tym ponad 100 to tez troche strach [/quote']

 

 

Hehe.... A ja jechalem takim malym scigaczem, co ma silnik od pily motorowej (beztopniowa skrzynia biegow, czyli jak w skuterach) to wazylo 30 kg, a v-max to 80 km/h!!!!! I tym malym gownem juz 30 strach jechac. Jak na tym siedzialem to jaja przy rekach mialem a, nogi maksymalnie zgiete w kolanach :evil:

 

Oto jak to wyglada:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62075826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszke ponad 180cm i siedzi mi sie bardzo wygodnie...Chcociaż moim zdaniem RS'ki w nowej budzie są mniejsze od starych RS'ek,siedzialem na 2005 roczniku...malutkie siedzonko-jaja na baku i nieda rady sie odsunąć-a gruby nie jestem(60kilo)A na mojej RS'ce ze starszego rocznika moge jeździć dupą po siedzeniu,i wogule jakaś większa,i owiewki mi tak od ramy nie odstają jak w nowych RS'kach :lol: Taka szpara między ramą a owiewką, że fajke spokojnie moge zdjać :lol: A zostaw na noc taką RS'ke,silnik rozkrecą bez zdejmowania bocznych plastików :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli zaczynac od scigow to tylko od 125

no nie wiem.

 

powiedziałbym że raczej od 600, choć Rs-ka na drugim miejscu jeśli chodzi składanie się w zakrety.

Dungood taki psot założył to pamietam.

 

Jakoś za mną nie przemawia ścigacz 125, predzej mi sie widzi 600.

 

125 - 2T , djamy na to NSR, do 7 tys.(bodajze) to chodzi jak komarek, a odglos wydaje taki że mi się wydaje że jakiś Ogar jedzie.

ścigacz mi się kojarzy z glosnym odgłosem silnika 4 T i tylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli zaczynac od scigow to tylko od 125

no nie wiem.

 

powiedziałbym że raczej od 600' date=' choć Rs-ka na drugim miejscu jeśli chodzi składanie się w zakrety.

Dungood taki psot założył to pamietam.

 

Jakoś za mną nie przemawia ścigacz 125, predzej mi sie widzi 600.

 

125 - 2T , djamy na to NSR, do 7 tys.(bodajze) to chodzi jak komarek, a odglos wydaje taki że mi się wydaje że jakiś Ogar jedzie.

ścigacz mi się kojarzy z glosnym odgłosem silnika 4 T i tylo.[/quote']

 

jezdziles, masz jakies doswiaczenie w tym temacie ?? lepsze poloczenie w jezdzie 125 i 600 niz 50 i 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś za mną nie przemawia ścigacz 125' date=' predzej mi sie widzi 600. [/quote']

 

Wiesz, tak jak porownasz sqter 50 i 650ccm :) Chodzi mi o to, ze scigi o pojemnosci 125 zaczynaja sie stawac scigami, bo dobrze opanowac 125 trzeba umiec. Wsiadanie od razu na 600(nie daj bog jedna z nowszych jak R6 czy Kawa 636) moze sie skonczyc bardzo nieprzyjemnie i bolesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo mnie zaciekawił sam interesuję się tym ile mogę wyciągnąć z mojego simsona.

I okazuje się, że całkiem sporo ( wiem że to przestarzała konstrukcja z lat 60-tych ) ale to także zaleta - bardzo wiele można poprawić.

Według jednego z nalepszych tiunerów - niemeckiej firmy RZTPOWER z simsona można wyciągnąć 17 koni przy 9500 obrotów.

Sprzedają takie zestawy po 439 EUR ( dla mnie trochę za drogo )

Wynik może się wydawać niebotyczny ale ja znam stare silniki ( konstrukcyjne ) które z 2.5 cm pojemności dają około konia mocy przy 30 000 / obrotach. Mówie tu o silnikach modelarskich, czyli jedna można.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jednego z nalepszych tiunerów - niemeckiej firmy RZTPOWER z simsona można wyciągnąć 17 koni przy 9500 obrotów.

Sprzedają takie zestawy po 439 EUR ( dla mnie trochę za drogo )

 

pozdrawiam

 

RTZ ma kit tuningowy BIG BORE 2 który daje bodajze 21Hp. Sportowe 50 latały po 170km/h. (wyścigowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągi o których mowa w temacie były już w latach 60' tyle, że w motorowerach wyścigowych. Ciekawa lista jest na str. 84 w ŚM 4/2000. Wypisano tam kilka przykładów (mój ulubiony to Honda RC50/2 z 1965 :) miała 15hp/20000rpm 10 biegów vmax 170km/h i oczywiście jak na Hondę przystało silniczek czterosówowy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC50/2 z 1965 miała 15hp/20000rpm 10 biegów vmax 170km/h i oczywiście jak na Hondę przystało silniczek czterosówowy )

 

Zeby silnik 4T krecil takie obroty to az dziw bierze. Mozna miec takie 50 ktore rzeczywiscie beda lecialy baaardzo duzo, jednak lepsza opcja(tak mi sie wydaje) jest aby motorower jechal te 80-90 mial dobra przyspieche i zeby silnik nie byl wyrzylowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam simsonka przerobionego na 70 i lece tak do 100km/h a wkurza mnie jak ktoś muwi że jego 50 leci 70 - 90 niemuwie tu o skuterkach tylko o innych takich przestarzałych konstrukcjach z lat 80 czyli simsonki i inne takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...