Skocz do zawartości

Przejazd przez wode . . .


wats
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawia mnie taka żecz mianowicie. Kolega mi mówił że nie powinienem wjezdzać w zimną wode i wogole chronić cylinder przed skokami tęperatury bo może popęknac lub pierścienie moga pęknąć. No ale przeciez na zawodach enduro i wogule dużo osub wjezdza w wode i nic im sie nie dzieje. Więc jak to wkońcu jest można wjezdzac w wode czy nie . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj na zawodach enduro to maja hardenduro, czyli bardziej wyczyn (tak jest moim zdaniem)

 

ja tam moja Suzi przejezdzalem nie raz przez wode (DRka chlodzona powietrzem) no i para leciala, nawet jak kumpel Yamaszka DT przejezdzal to tez leciala, nikomu nic sie nie stalo a woda byla zimna bo mialem w niej wodowanie nawet pozniej :evil:

 

 

zalezy jaki sprzet na moj gust, komarem bym nie wjezdzal :P

no i napewne jak zurzyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja DRka sie przeprawialem przez rzeke nie raz, w wodzie lezala tez, kaluze, bajora, jazda w jeziorze tez byla,

 

przed jakimis przeprawami to najlepiej dac odpoczynek moto, zeby ostygnal troche i wtedy go do wody pakowac (jesli sie nie spieszy)

 

metal sie hartuje w sposob nagrzewanie nagle schladzanie, tylko grzeje sie go do pewnej temperatury, i sa rozne odmiany hartowania jak szybko sie temp obniza to jest twardy ale kruchy, a jak powoli to jest bardziej gietki, czy jakos tak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj na swojej dt jezdzilem po parku, wody po pas ! czyli nie bylo widac kół(jestem ze śląska cieszynskiego i ten kto ogladal wydarzenia o 18:45 ten wie o co chodzi ... =) Strumień, Pruchna, Cieszyn ... no i wlasnie, jezeli nagle utopilem sie w wodzie to czy moze sie cos stac? silnik chlodzony ciecza nie jest chyba tak bardzo na to narazony jak silnik chlodzony powietrzem? tak mi sie zdaje. Druga sprawa jezeli naleci mi wody do filtra (filtr wilgotny ale nie utopioy w wodzie) to czy moze sie cos stac silnikowi ? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dziwne by bylo zeby przy crossie albo enduro motocyklach stworzonych do babrania sie w blocie i ciezkim terenie nie pomyslano o tym problemie w poprzednim temacie na ten temat (kurde maslo maslane) ktos mowil ze mozna jechac jak jest dobrze uszczelniona elektryka i woda nie zalewa filtra powietrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim można. A jak się jedzie w deszczu to niby co jest?? Wjeżdżałem do wody różnymi sprzętami i nigdy nic się nie stało. Oczywiście jak zaleje wlot powietrza, to jest problem, bo silnik zgaśnie i trzeba potem trochę pokręcić rozrusznikiem żeby zapalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...