Skocz do zawartości

Smutne, ale prawdziwe. WYPADKI. wątek wyłącznie informacyjny, bez pogaduszek


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Udzielałem pierwszej pomocy chłopakowi.

W dwóch autach stojących za motocyklem były osoby (po dwie dorosłe na auto). Nikt nie wyszedł sprawdzić czy kierowca motocykla żyje. Jedną kobietę stanowczym tonem zmusiłem do pomocy w owinięciu rannego folią termiczną, i jeszcze pinda dyskutować próbowała...

Ratownicy zabrali go karetką z obrażeniami nogi i nadgarstka. Rozmawiając ze świadkami zdarzenia odniosłem wrażenie, że milicja próbowała zatrzymać busa na drodze w sposób zbyt zdecydowany, co spowodowało zamieszenie na jezdni i w efekcie uderzenie motocykla w tylny lewy narożnik auta.

Zwróciłem uwagę policjantowi z felernego patrolu, że uczestnicy zajścia siedzieli biernie w samochodach nie udzielając pomocy, a ten zaczął ich bronić.

Koniec spamu...

Post trochę spóźniony ale na wyjeździe byłem...

Wracając do tematu to z tego co wiem milicja:

1.Ustawiła się w miejscu niedozwolonym

2.Zatrzymywała pojazdy zagrażając bezpieczeństwu ruchu.

3.Pojechała za poszkodowanym motocyklistą do szpitala i wyłudziła oświadczenie że kolizja nastąpiła z jego winy.

Podsumowując - zwykli bandyci w mundurach. Ale... podobno chłopak ma dobrych obrońców i stara się wyeliminować takich bandytów ze służby a co najlepsze obok jest sporo warsztatów w których często bywam i kupa ludzi mówi jedno: niech się jeszcze raz bandyci tam z radarem ustawią - film czy fotka i do wewnętrznego. W dzisiejszych czasach wywalić gnoja z roboty to nie duży problem...

Edytowane przez Aimar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

ktoś ma kłopoty ze wzrokiem? temat nie jest do pogaduszek i komentarzy, tylko INFORMACYJNY. następnych "dyskutantów" zamierzam upominać tradycyjnie, procentami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jaskółki w Zgorzelcu...dziś było ok.16-18+... Drivera zabrało pogotowie-kierujący ruchem policjant nic nie wiedział co z chłopakiem... Powodzonka. Link do informacji: http://www.zinfo.pl/artykuly/8200

post-17836-0-53235400-1331922775.jpg

post-17836-0-21807400-1331922791.jpg

post-17836-0-84311300-1331922811.jpg

post-17836-0-83469400-1331922826.jpg

Edytowane przez ADAM 66-VN 2000

ADAM - BMW 1300 GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gs24.pl/a...OLICE/120319707

 

Wypadek na A6. Motocyklista w szpitalu, "paliła się na nim kurtka"

 

Do tragicznego wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg nr 13 i A6. Ciężarówka częściowo spłonęła, motocyklista został zabrany do szpitala przy Unii Lubelskiej.

 

Mercedes dostawczy sprinter jechał ze strony Przecławia i wjeżdżając na A6 skręcał w lewo. Z naprzeciwka, od strony Kołbaskowa, jechał motocyklista. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki wymusił pierwszeństwo, ale dokładne rozeznanie będziemy mieć po szczegółowej analizie wypadku - mówi Jolanta Szalińska z komendy powiatowej policji w Policach.

 

Motocyklista uderzył z tak dużym impetem w dół sprintera, że ciężarówka stanęła w płomieniach. - Motocyklistę wyrzuciło na bok, paliła się na nim kurtka - opowiada świadek zdarzenia, których chce pozostać anonimowy. - Szybko ją ugasiliśmy. Na szczęście dla niego do pracy jechała akurat lekarka, która od razu nim się zajęła. Był w szoku, Chciał wstawać, skarżył się, że mu bardzo zimno. Lekarka stwierdziła złamanie nogi i głęboką ranę ciętą łuku brwiowego. Nie wiadomo, jakie odniósł obrażenia wewnętrzne. Lekarka uspokajała go, zorganizowała koce do przykrycia i pobudzała krążenie. Może nawet uratowała mu życie.

 

Świadek wezwał policję, inni kartkę pogotowia i straż pożarną. Ci ostatni przyjechali jako pierwsi, udzielając dalszej pomocy. Stan motocyklisty był na tyle ciężki, że wezwano śmigłowiec ratunkowy, który odtransportował go do szpitala przy Unii Lubelskiej. W trakcie strażacy ugasili płonącą ciężarówkę. Drogowcy nadal usuwają skutki zderzenia.

Edytowane przez KWT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka minut przed 13, wypadek na dk73 w miejscowości Jaworze Górne. Z tego co słyszałem na cb to osobówka włączając się wymusiła pierwszeństwo, kierowca motocyklu leżał na ziemi. Tyle wiem, bo pojechałem na obiazd. Do tej pory droga jest zablokowana w dwóch kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa śmiertelne dziś w powiecie czarnkowskim. Obaj motocykliści zakończyli jazdę na drzewach. Szukam informacji w necie, ale nic nie widzę na razie. Zasłyszane w radio w wiadomościach. Uważajcie szczególnie w tych pierwszych tygodniach sezonu, a nie na moto i rura od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...