Skocz do zawartości

lepszy olej do wsk


kubajawax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ten olej jest chyba do silnika,lepiej wlej typowy olej do skrzyni,poszukaj troche a znajdziesz,ja wlałem do mz mobila gx 80aw i jeżdzi się dobrze,jak chcesz to morzesz wlać inny,ale ja bym ci radził własnie jakiś typowy wlac do skrzyni,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to WSK to nie jest żaden szczyt techniki. W czasach co powstał ten projekt silnika nie zwracano za bardzo uwagi na smarowanie. Wnioskując z tego to jest obojetne jaki wlejesz olej, wystarczy tylko aby był tłusty. (Obojętnie jaki olej do skrzini).

 

lasuch jak z tym olejem jest wszystko jedno i wystarczy ze jest tłusty to smalcy nałóż

 

gratuluje podejscia do spraw mechaniki,jeżeli wy tak dbacie o wasze motocykle wlewajac do nich cokolwiek byle by było tłuste to fajnie,ropa tez jest tłusta więc morze wlejcie ją do silnika,kosztuje 3,87 za litr więc jest tańsza od jakiegokolwiek oleju,to że akurat to jest wsk niema według mnie żadnego znaczenia,lepiej dołożyć te pare złoty i kupic porządny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,to że jest stara konstrukcja to nie oznacza że można lać byle co.Może i na gorszym oleuje też uciągnie ale się będzie zapychać,dużo nagaru będzie i np.mniej przejedzie do remontu.Wolałbym nie kupować motocykla (nawet WSK)od kogoś co każdy grosz żałuje na niego :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytałem że chodzi o skrzynie biegów :oops: Oleju silnikowego do samochodów(zwłaszcza jakiegoś lepszego nie lej bo może ci się sprzęgło ślizgać.Ja jeżdziłem na Hipolu ale na silnikowym też pewnie można tylko lepiej jakimś do motocykli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
mówie olej do skrzyń automatycznych w tedy sprzęgło ma idalne warunki pracy !! wsk ma duży poziom oleju więc przekładnie będą też nieźle smarowane

 

 

Wueska ty znasz zasadze dzialania i budowe skrzyn automatycznych, ze tak sie "ciekawie" w tym temacie wypowiadasz :? Moze zanim zaczniesz udzielac"fachofych" porad sam na sobie wyprobujesz i przedstawisz forumowemu gronu swoje z nim doswiadczenia w manualnej skrzyni...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wiem jak pracuje skrzynia automatyczna:) W szkole mam nawet gigantyczny model takiej skrzyni... Co do tego czy będzie dobry do skrzyni manualnej w wsk to trzeba pujsc na kompromis... Do wsk był zalecany olej LUX 10 ale teraz mamy troche wiekszy wybur... Hipol jest porostu zagęsty sprzęgło czasami lubi ciągnac na takim oleju. Skrzynia na takim oleju jednak będzie wzorcowo smarowana. Jak zalejemy olej do skrzyń automatycznych sprzęgło będize miało dobre warunki do pracy jednak skrzynia już gorsze... Podejżewam ze nie ma oleju który by za spokoił w pełni wymagania... Trzebawybrac albo sprzęgło albo skrzynia :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...