Skocz do zawartości

Nauka jazdy a pozdrawianie sie


Denzel25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!! :P

 

Robie właśnie kurs na prawko kat.A i dzisiaj drugi raz wyjechałem na miasto.

Jeżdżąc po mieście minąłem 5 motocyklistów i każdemu z nich pomachałem ręką, odpowiedział mi tylko jeden....

 

Wytłumaczcie mi czy:

a) spotkałem "dresów" na motocyklach... :twisted:

B) jeśli mam na plecach wielkie "L" - to nie jestem jeszcze jednym z Was i powinienem poczekać aż będe mieć własny moto ? :D

c) może nie chcieli mnie dekoncentrować ? ;)

 

Jakoś nie miałem śmiałości zapytać o to instruktora... (to taki starszy pan , sprawiający wrażenie bardzo surowego ;) )

 

Hmm, nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Wiadomo że na takim kursie czy egzaminie jeździ się troszkę inaczej niż normalnie (chodzi mi o przestrzeganie wszystkich przepisów). Czy w związku z tym jest jakiś przepis który mówi że np. trzeba obie ręce trzymać na kierownicy ?

Po prostu nie chciał bym żeby na egzaminie ktoś mnie oblał, bo pozdrowiłem kogoś kto jechał z naprzeciwka...

Z góry dzięki za odpowiedzi i sorki za banalny problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to poprostu podczas egzaminu sobie podaruj pozdrawianie.

A myślę że skoro przystępujesz za niedługo do egzaminu to powinieneś wiedzieć że wg. przepisów należy trzymać chociaż jedną ręką kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiem, bo nikt o tym nie mówił na kursie (zresztą na kat. A byłem ja jeden, reszta zdawała na B).

Poza tym, nie kupowałem żadnych książek z kodeksem drogowym (jeżdże samochodem od 8 lat). Moje pytanie powstało pewnie z lenistwa ;) ale myśle że zadałem je właściwym osobom i we właściwym miejscu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi czy:

a) spotkałem "dresów" na motocyklach...

B) jeśli mam na plecach wielkie "L" - to nie jestem jeszcze jednym z Was i powinienem poczekać aż będe mieć własny moto ?

c) może nie chcieli mnie dekoncentrować ?

 

Wedlug mnie wszystkiego po trochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż! Chciałbym żeby to była odpowiedź c)

Ale jak życie wskazuje może to być tez troszkę d) czyli może nie zauważyli, sam czasem w gąszczu miasta w ostatniej chwili zauważe i nie zdąrzę albo akurat robie jakiś manewr i nie mogę oderwać ręki. Dlatego czasem kiwnę głową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz to poprostu podczas egzaminu sobie podaruj pozdrawianie.

A myślę że skoro przystępujesz za niedługo do egzaminu to powinieneś wiedzieć że wg. przepisów należy trzymać chociaż jedną ręką kierownicę.

 

Niby dlaczego ma nie machać? Akurat tak sie zdarzyło, że podczas egzaminu miałem okazję mijać się z jakimś cieżkim enduro na niemieckich numerach, pozdrowiliśmy się i nikt nie robił mi potem problemów. :twisted: Jeżdzac z "L" na plecach pozdrawiałem wszystkich motocyklistów bez wyjątku....z reguły z reakcją z ich strony...może w wyjątkiem kierowców plastików w krótkich rękawkach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam niedaleko WORD-u, a nie macham kursantom, bo nie wiem, czy w takiej chwili - egzamin - ich to nie zdekoncentruje. Ale jesliby "eLek" pozdrowił to bym odmachał bez wątpienia.

 

Na egzaminie jednak radziłbym nie machać.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

W czasie moich szkoleniowych jazd po mieście kilkukrotnie mijałem motocyklistów. W 90% przypadków to oni pierwsi podnosili łapę i mnie pozdrawiali. Było to bardzo miłe :P Dzień przed egzaminem miałem ostatnią jazdę i spotkałem na trasie kolegów "stuntowców". W przerwie między sztuczkami (właśnie przygotowywali się postawienia sprzętów na gumę) znaleźli chwilkę żeby mi pomachać. Fantastycznie sie wtedy czułem 8) Do końca dnia jeździłem z uśmiechem od ucha do ucha ;) Jedynymi osobami, które nie reagowały na moje pozdrowienia byli właściciele "pierodpędów" i WSK-podobnych sprzętów - pies ich trącał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...