Skocz do zawartości

Pierwszy motor.....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za kilka miechów będę zdawał prawojazdy na motor.Mam nadzieję ,że zdam.W związku z tym chciałbym kupić jakąś maszynę.Rozmawiałem z qmplami ,którzy mają także motocykle i jeden mówi kup na początek Suzuki GS500E potem przesiadziesz się na Yamahe R1.Drudzy mówią kup od razu Yamahe R1 ten motor opanuje każdy.Moja "przyszła maszyna ma być wykorzystywana głównie do dojazdu do pracy do miasta (10km) oraz na jakieś dużo dłuższe wyprawy.Oczekuję też od niej dużej mocy.Nie wiem jaką kupić moze wy jako specjaliści mi cos polecicie którąś z tych dwóch maszyn albo inną na dobry początek.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to na początek dobry będą XJ600, GS500, CB500 z mocą od 50 do 60KM. Dojedziesz zarówno do pracy jak i nieco dalej. Tanie trwałe i w sam raz na początek. Jak pojeździsz z jeden sezon będziesz wiedział dokładnie co oczekujesz od motocykla i jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni.

Resztę znajdziesz w archiwum wystarczy trochę poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem nowy na forum. Nie posiadam jeszcze zadnej maszyny.

 

-- pare lat wczesniej :(

Zdalem na prawko, ale rodzinka nie chciala mi zasponsorowac zadnego cudenka...

 

--- pare lat pozniej - dzis :D

 

Wreszcie staje finansowo na wlasnych konczynach (czasem na 4 jak to w naszym [k]raju.

 

Zamierzam zakupic jakis motor na poczatek...

 

Zastanawiam sie nad GN 250....

Z wytrwaloscia wyszukuje rozne porady o kupnie i opinie o tym modelu. Niestety nie mam znajomych u ktorych moglbym pomacac ;-)

Dodam ze jestem z natury ostrozny i przezorny i 2 razy sie zastanowie zanim pomysle czy sie zastawiac ale nie jestem w temacie obyty i z mechaniki nie mam nic wspolnego.

 

Motocykla chcialbym uzywac na dojazdy do pracy i wycieczki w gory... (nie offroad)

 

 

Ktos moze doradzic co byloby najlepsze oczywiscie uzywane.?

w granicach 4tys? a najlepiej 3tys :( Nie boje sie drobnego grzebania w koncu jestem szczesliwym posiadaczem FSO... ;)

 

Dodam z przerazemniem ze przeczytanie paru postow na waszym forum oslupilo mnie... np 15latek na 600tke? hmm czyzbym pomylil swiaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wiesz musisz zdecydowac i blizej sprecyzowac jakie motocykle Cie interesuja (chodzi o typ). Poza tym to uwzglednij w swoim budzecie jeszcze wydatki takie jak kask, kurtka, rekawice- to podstawa a jesli masz ograniczone ( jak wieeeekszosc) to mozesz miec klopoty-no pomysl-w Tigerze nie bedziesz jezdil... Sumujac sprecyzuj jaki moto Cie ciekawi i ja bede myslal i jak cos mi sie rzuci fajnego na jakiejs aukcji dam Ci znac..

ps. no jest paru forumowiczow ktorzy TWIERDZA ze maja 16 lat i erłana w garazu-ale nie przejmuj sie-nigdy na ulicy ich nie zobaczysz...;)

pzdRR !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos do 3 tys najlepiej. Zastanawiam sie nad Suzuki 250 albo lepiej 400 lub 500 w podobnych cenach oczywiscie rocznik rozny.

 

Nie wiem tylko czy taka 250 poradzi sobie w gorach z 2 osobami na pokladzie

. Pozatem nie potrzebuje przekraczac 130 km/h, ale czasem sie autostrada trafi.

Zakladam ze ten zakup bedzie na dluugo czyli pewnie 10lat conajmniej.

 

Oczekuje od motorku ze da mi poczuc wiatr we wlosach ... w dobrym i bezpiecznym tego slowa znaczeniu. Interesuje mnie czysta rekreacja ;-)

 

Co do ubranka to mysle ze niestety najpierw motorek a potem reszte. Nawet pierwszy sezon jakos przezyje bez ubranek bo pewnie bede malo jezdzil i oswajal sie z maszyna, pozatem robota i chroniczny brak urlopu ;-)

 

PS. Widzialem ostatnio jakiegos madrego ktory scigal sie z tramwajem po szynach tylko nie zauwazyl ze z przeciwka nadjezdza kolejna konserwa ;[ Wygladal na 17 - 18 lat bo juz nie wyglada ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być motocykl na codzień do jazdy po mieście to w zupełności wystarczy jakaś 500-600 np. xj, gs lub cb. A od święta można się dalej wybrać na takim sprzęcie i jak trzeba to około 200 km/h też pojedzie. A czy do 100 km/h będzie miał 4 czy 6 sekund to chyba różnicy dużej nie robi na początek i tak w mieście pod światłami żaden samochód rady ci nie da.

 

Drudzy mówią kup od razu Yamahe R1 ten motor opanuje każdy.

Być może. A może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przesada... ;) Ja myśle o GPX600R na pierwsze moto, i mówią że za mocne, a tu ktoś z R1 wyskakuje... nawet gdyby mnie było stać, to bym jej nie kupił jako pierwsze, choć zajebiście mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...