Skocz do zawartości

MZ-ka jaka cena?


Adam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam sprzeta typu MZ do sprzedania i znalazlem maszyne na wsi. Z pewnoscia byla ona (jak to powiedzial sprzedawca) nie katowana. I pytanie pierwsze.

 

Jak bylem pierwszy raz po nacisnieciu klamki sprzegla nic sie nie dzialo. Przyjechalem 2 raz wlasciciela nie bylo. Sprzeglo dzialalo ale przestalo i to samo. Ciagne a bieg nadal na tylnym kole. Przyjechalem 3 raz jak wlasciciel byl. Powiedzial ze nic powaznego tylko sie tarczki skleily. Co to moglo naprawde byc i ile by kosztowala naprawa/nowe sprzeglo.

 

Pytanie drugie. Sprzet jest z roku 89. Papiery sa na czarne tablice. OC i przeglądu brak. Klamka od przedniego hebla urwana. Plyn hamulcowy koloru czarny atrament. Lakierowanie by sie przydalo. Ile moge mu dac za taki sprzet?? Ile by mnie wynioslo doprowadzenie go do ladnego stanu i te ubezpieczenia itp.

 

Czekam na odpowiedz. Dzieki z gory.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery sa

 

To zajebiście.

 

Jak ze wsi to "panie 300zł i ni chu"" więcej" a jak coś będzie gadał to "oj panie drogo".

 

A tak na serio to ciężko cie zrozumieć.

 

 

Ile by mnie wynioslo doprowadzenie go do ladnego stanu i te ubezpieczenia

 

OC - 115zł

 

przerejestrowanie ok. 130zł

przegląd - 60-70zł

 

 

To są koszty które każdy (normalny) kupujący motocykl musi wydać na swój sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tylko tarczki się skleiły.

Ja miałem podobny przypadek w mojej MZ.Sprzęgło się przestawiało.

Była to wina krzywego docisku sprzęgła którego to nie można kupić w sklepie bo podobno jest to element nie psujący się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka to mzka ?? 150, 250, 251 ???

 

No właśnie?

 

Ja proponuję sobie odpuścić i poszukać czegoś w lepszym stanie, chyba, że koleś odda moto za małą kasę to wtedy bym się zastanawiał :roll:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chce 1000:/. Powiem mu 600 i ni hu wiecej.

 

Jak ze wsi to "panie 300zł i ni chu"" więcej" a jak coś będzie gadał to "oj panie drogo".

 

No ze wsi ale wiesz koles jakies 23 lata, żelik i autko po tuninku (taśma izolacyjna te sprawy)

 

jaka to mzka ?? 150, 250, 251 ???

 

Jak zawsze zapominam o najwazniejszym. 251 oczywiscie

 

Ja proponuję sobie odpuścić i poszukać czegoś w lepszym stanie, chyba, że koleś odda moto za małą kasę to wtedy bym się zastanawiał

 

Właśnie po poprzednich zlych doswiadczeniach ze sprzętami po generalnym remoncie silnika (ale 10 letni olej zapomnial wymienic) wole kupić złom i wlozyc te 500 i wymienic samemu to i owo. Przynajmniej bede wiedzial co mam pod tylkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kurde szukałęm 2 miesiace az w koncu znalazłem i to bardzo tanio mnie wyszła(1400) ba zrobiłem korzystna zamiane.Moja mz miała jak ja kupiłem 14 tys przebiegu stan idealny wszystko działa pełna dokumentacja. Wymieniłem tylko zestaw napedowy i sprzegło(sprzedajacy dodał nowe) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja szukam szukam i narazie trafilem jeszcze na jedna 150 bez JAKIEGOŚ łożyska w silniku (jak to powiedzial sprzedawca). Chce 500 zł ale wszyscy mowia ze to totalny zlom. Sa jeszcze 2 szt za 1500 zł w idealnym stanie po remontach (tutaj jestem pewien bo z bloku obok) i sie zastanawiam czy nie kupic czasami gotowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem od takiego ze wsi po pol roku zaczela sie psuc a psulo sie doslownie wszystko potem powychodzilo wiele wad w moto a to lozyka padaly a to zebatki biegow padaly ze wsi to nie ma dostepu do czesci wiec dorabial-spawal co sie dalo radze kupic gotowca w bdb stanie albo do remontu silnikowego w bdb stanie wizualnym

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ... po tym opisie to ja bym sie bardzo zastanawial ... bo z tym sprzeglem to sobie poradzisz ... co by to nie bylo ... no chyba ze bedzie taki bajer jak w mojej sie okazal ... sprzeglo przyspawane do walu!! to dopiero byla zabawa jak trzeba bylo porobic przy nim ...

... ktos napisal ze wyciskacza sie nie kupi w sklepie ... KUPI KUPI ... ja kupilem ;) bo stary nibydobry a jednak zle dociskal i lozysko sie sypalo co 100km ...

wiec tak ... jezeli ten motocykl jest tylko zaniedbany to mozna wziac ... i spedzic dlugie zimowe wieczory robiac wszystko ...

... a przed kupnem sprawdz dokladnie czy aby papiery sa na tego "pana" co sprzedaje ... i tak jak ktos napisal ... 300 to max ... no 400 to juz z pocalowaniem reki z jego strony...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ;) umnie jeste 2 mz do polecenia niewiem z kąd jesteś ale jak byłbyś zainteresowany to pisz :P etz 250 robiona na prace dyplomową 1800 etz 150- 1800.

 

 

Dobrze kombinujesz z tym złomem ;):D tylko kup złom który pali na kopniak:P lepsza baza do remontu :D

Jeśli chcesz sprzęt wyjezajefajny :P to goście sobie krzyczą kosmiczne ceny :/ (pewnie dlatego handlarze motorów mają z czego żyć :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...