Skocz do zawartości

ile wam pali CBR 600F


Rekomendowane odpowiedzi

Od ok 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy CBR 600 F3 :D (sory Łukasz ale była okazja i się skusiłem :oops: ) W poruwnaniu do GPZ 500 to rewelacja tylko jedyne co mnie niepokoi to spalanie ok 7-8 l/100

przy normalnej jeżdzie miejskiej :) :evil: :P (najczęściej 6-7 tys obrotów ) i stąd moje pytanie czy jest to normalne dla tego modelu czy trzeba oddać moto do regulacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy jeździe miejskiej pali ok 6-7 l /100. Jeśli ostro szaleję, to pewnie i do 8 dojdzie.

Na trasie, przy prędkości w przedziałach 120-180 pali niecałe 6 l.

Z tym, że ja mam silnik na wtrysku, niektórzy mówią, ze wtryskowe palą mniej, a inni mówia że więcej, a podawana przez nioch róznica to ok 1l.

A jak jest to nie wiem, bo nei miałem okazji dokladnie zmierzyć spalania na dwóch modelahc, trzeba by się z kimś umówić, zatankowac do pełna i posmigać razem przy podobnych prędkościach i przyspieszeniach, wtedy test byłby miarodajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Ci pali ale bardzo dużo zależy od stylu jazdy. U mnie (2005) w cyklu mieszanym czyli trochę szaleństw, trochę normalnej jazdy 7-7,5 l. Po za miastem, przy prędkości 140-160 (z plecaczkiem w ostatni weekend) 7 l.

A tak obiecująco się zapowiadało.............. :-)

Jak odebrałem sztukę z salonu, to do pierwszej wymiany oleju (1000 km) kazali nie przekraczać 5 tys. obrotów coby się silnik dobrze dotarł...........straszna męczarnia :) bo cbrka lubi wysokie obroty......ale spalanie 5,5 wychodziło............no ale sie skończyło................i teraz bez 7 ani rusz.

szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem porzyczoną CBR-ke to jeżdżąc sobie normalnie to około 7,5.

Jak jednak pojechałem na "trasę" czyli same winkle i szybkie łuki to spalanie wyszło na poziomie około z tego co pamiętam 8,7 coś koło tego więc mocno przygrzałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja na trasie bierze 7,4 przy 160-180, a raz w miescie zdarzylo mi sie 8,7 :twisted:. Przy w miarę normalnej jezdzie po miescie pali ok. 8.

 

Oczywiście wybieram sie na regulacje, bo po wymianie filtra na K&N'a i tłumika na pustaka nie przepala mi paliwa :roll: , a wydaje mi sie, ze mieszanka powinna byc zbyt uboga, no ale fak jest faktem, ze sie zalewa.

Mam nadzieje, ze po regulacji bedzie z liter mniej.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...