Skocz do zawartości

BMW F 650 GS Dakar- opinie- co zmienic?


Rekomendowane odpowiedzi

Wkraczam w zaklete rewiry enduro- prosze o opinie n/t, ciekawe linki. Propozycje co w nim zmienic- by ostrzej mozna po terenie ganiac- dodam ze ostro w terenie zdarzalo mi sie jezdzic 240-kg krowami:-))))- oczywiscie bez skakania. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo oponki kostki to podstawa w terenie pozatym handbary na klamy i ewentualnie utwrdzic zawieche no bo co mozna zmienic przerobic nadwozie ?? podwozie ?? :roll:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy nie podobaja mi sie wcale i w przyszlym roku pojda w kat, opony wiadomo, w zawieszenie pojdzie olej innej "konstrukcji"- oczywiscie dobrany doswiadczalnie- nie za miekko by nie dobijalo podczas skokow, i nie za twardo by mozna wykorzystac skoki zawieszen( bezsensem jest niewykorzystanie pelni mozliwosci "ugiecia " amorkow), przedni blotnik bedzie wzmocniony od spodu, inne beda podnozki, kierownica, ABS tez pojdzie w kat, a dalej sie zobaczy.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szkoda ci beemy nie lepiej sprzedac i kupic cos co sie nadaje do tego jakis 450 - 520 ccm albo z tych ostrych 600 Husqvarna ,KTM LC4

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do ostrego katowania to szkoda- ale do tego Bmk-a sie nie nadaje, ale tez chodzi mi o mozliwosc zwiedzania naszych okolic z uzyciem jak najmniejszej ilosci asfaltu, po szutrowych i polnych drogach, no moze odrobine szybciej.

BMW- nie chce sprzedawac- raz ogolnie podoba mi sie - denerwuja niektore rzeczy(ale mozna to zmienic), dwa - ciezko znalezc kupca -na taki sprzet, trzy przez snobizm:-))))))))))))))))))))) :-D . Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szczególnie przednie zawieszenie w GSie w terenie nie grało. Fabryczne jest bardzo szosowe. Miałem wrażenie, że nad małymi nierównościami przelatuje bez przyczepności, a na dużych notorycznie dobija.

Przeróbki bym zaczął od zabezpieczeń typu gmole itp., ale to już wiesz :( Choć raczej zamiast zmieniać detale, zmieniłbym moto... na KTM 950 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto amory zmienic nie wiej jak u ciebie tyl ale w mojej kawie wazacej 175 kilo tyl jest miekki i rowniez na wiekszych nierownosciach potrafi dobic co mnie bardzo denerwuje , kles w KLR 600 ma zalozonego WP zdaje sie ze od starych KTM-ow z poczatku lat 90 i jest wypasny o wiele twardszy od mojego pogadam z nim czy bo nie sprzedal bo i tak moto do zyda mial slac :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otoz BM-ka juzjest zarejestrowana- i niestety zmian bedzie wiecej niz myslalem- ato z tego powodu ze to jest Specjalna wersja Dakar obniznay na zamowienie klienta(widzialem w Kalifornijskich papierach )- jest kurde jeszcze nizzy od zwyklej wersji-niebardzo mi to pasuje -szczegolnie do stylu mojej jazdy- juz buty zdarlem podczas pokonywania zakretow.

Ale dam rade - potrzeba tylko czasu. Dzisiaj sprawdzalem V-Max- leci licznikowe 115 MPh- nie jest zle. Bede wiec jezdzil Dakarem- porobie tylko to i owo. Do ostrej gonitwy po wertepach lepsze lzejsze maszyny- ale nie chce KTM-z pewnych wzgledow znanych niektorym mechanikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. zainteresowało mnie to , mogłeś rozwinąc ale owiałeś tajemnicą więc jeśli możesz to zapoznaj nas z tą tajemnicą mechaników , jak widać w sygnaturze

ale nie chce KTM-z pewnych wzgledow znanych niektorym mechanikom.

przymierzam sie do zakupu pewnego modelu KTM'a.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...