Skocz do zawartości

Cieknący zbiornik


misiek775
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli to ne jest duży wyciek to sprubój to zakleic Distalem,kiedyś po wywrotce na komarku :D miałem taki sam problem,w miejscu gdzie się przykręca zbiornik do ramy,nałożyłem troche Distalu,poczekałem aż wyschnie zamalowałem i było ok :P ,nawet kropelka nie uciekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko no prawie wszystko da sie pospawac.

Lejesz wode do zbiornika i obracasz tak aby miejsce spawane było zalane wodą i spawasz.Mi tak gosc robił i wszystko było okej. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejesz wode do zbiornika i obracasz tak aby miejsce spawane było zalane wodą i spawasz.Mi tak gosc robił i wszystko było okej

coś mi się wierzyć nie chce, że ktoś zaspawał (podkreślam zaspawał a nie posmarkał) dziórę przez którą wylatywała woda...

chestermetal lub poxilina będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejesz wode do zbiornika i obracasz tak aby miejsce spawane było zalane wodą i spawasz.Mi tak gosc robił i wszystko było okej

 

Kiedy musialem wyciagac wgniecenia z baku bylo podobnie.. woda (nie moze zostac pszestrzen z oparami spalin w okolicach miejsca spawanego).. pszyspawana rurka.. wyciagniecie .. i ciach rurke ...

bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw płukanie wrzątkiem z fosolem z stosunku 1:10, dwa razy zalewamy do pełna. Za każdym razem zostawiamy zalany bak na kwadrans. Następnie na równo z korkiem zalewamy czystą wodą, ustawiamy bak tak by miejsce spawane było w najwyższym miejscu.

 

Woda ma być tuż pod miejscem lutowanym (spawanym). Niewielkie szczeliny do 1 cm można lutować cyną przy użyciu kolby do rynien. Jednak cyna nadaje się do miejsc które nie są obciążone naciskiem lub drganiami. W innych przypadkach należy stosować lutowanie twarde, czyli mosiądz + palnik. Ostatecznie zostaje nam "migomat".

 

Co do poziomu wody to musi być możliwie blisko miejsca naprawianego by niedopuszczać do gromadzenia się oparów w baku. Podczas naprawy powstaje dużo pary wodnej która wypiera ewentualne resztki oparów na zewnątrz baku. Dzięki zjawisku obfitego wydzielania się pary wodnej unikamy ryzyka wybuchu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...