Skocz do zawartości

Amortyzator?


Rekomendowane odpowiedzi

Yo. Podczepie sie pod temat. Przód w moto(DT 80) bardzo nisko mi siedzi więc postanowiłem rozkręcić amory. Zrobiłęm następujące czynnośi: Kierownica jest zdjęta, zegery czy jak to sie tam nazywa zdjęte, zatyczki zdjęte, spręzyna wyjęta(wyleciała, prawie w głowe dostałem :? ) i co robić dalej. Czy po tych czynnościach leje już się olej czy mam coś jeszcze zrobić? Czy może jest jakiś inny powód że tak nisko siedzi...Prosze o odp, Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi nisko bo masz zmiętoszone spręzyny.. zmień simmeringi nalej dobrego oleju.. a nad spręzyne podloz sobie z 3-5cm tulejki zalezy jak mocno masz zmiętoszone. Jak nie pomoże to wiercisz dziory w dekielkach lagów montujesz tam wentylki (dostaniesz u wulkanizatora) dobrze uszczelniasz i możesz gratisowo nadymac nieco powietrza co je na bank utwardzi.. metoda sprwdzona .. zreszta amory w LC1 miały właśnie wętylki w deklach.. więc nic nei stoi na przeszkodzie zeby miały je od LC2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żebyś nie wiedział ile kosztuja nowe spręzyny... u siebie w dt przerabialem to juz kilkakrotnie.. w tej chwili jestem w trakcie kasowania luzów na amorkach bo mam 2 komplety na zmiane hehe. Mr.Maciek.. podłoz nad spręzyny tulejki.. na poczatek daj jakies 3 cm zobaczysz powinno choc minimalnie pomoc.. sprezytna bedzie bardziej scisnieta mocniej rozciagnie amora... spręzyne mozna tez rozciagnac o jakieś 3cm ... trzeba sie nieco z tym namęczyć.. w dt mozesz rozciagnąć w dolnej czesci bo tam są gęściej zwinięte... równiez przerabialem i daje rade.. W DT akurat w przyapdku amorów masz niezłe pole do popisu.. ja swoje robilem juz nie raz bo niestety dostają odemnie w dupe ale juz nie jeden wlasciciel dt dziwil sie ze mam takie dobre amory i jak ja to moglem zrobic ze nie siedza tak jak jego ladnie tlumia i odbijaja do konca ;] także do roboty.. przyokazji sprawdz czy nie masz luzów to ci podam sposób jak je skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo to jest dobry myk.. można by nawet zrobić na wzór z innego enduraka i przyokazji nieco poprawić charakterystyke bo nie oszukujmy sie amory w dt są delikatnie mówiąc ... biedne. Mr. Maciek jesli masz naprawde mocno zgwałecone spręzyny a masz zamiar dluzej trzymać detke pomyśl nad tym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...