Skocz do zawartości

Moto myć benzą??


_krisss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! Mam pytanko. A mianowicie czy to dobry pomysł żeby moto przemywać benzyną?? Czy to się wogle opłaca i czy nieszkodzi dla plastików itp. Bo widziałem jak kolega przemywał moto benzyną i ładnie się świecił potem a wystarczyło że raz smatką przejechał po smarze i niebyło juz widać-Przydało by mi sie takie coś gdyż po każdej jeźdie olej mi kapie z ruzy wydechowej-za mocno kopci i niezawsze pomaga wodą przemyć:D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykla benzyna moze spowodowac zmatowienie plastiku... lepiej tak jak Dungood_ pisze benzyne ekstrakcyjna lub jak Krzychu srodki chemiczne...

 

jesli moto jest naprawde brudne to mozesz na jakiejkolwiek stacji benzynowej zapytac o srodek do czyszczenia silnikow... spryskasz tym moto i splukasz woda... powinno dac efekty...

 

ale jesli chcesz miec naprawde odpicowane moto to trzeba sie nasiedziec przy nim... ja osobiscie jak kupilem zapuszczonego GSa to tydzien siedzialem i jedyny sprzet jaki mialem to miekka szmatka, szczoteczka do zebow [czyszczenie napisow na felgach itp trudno dostepnych miejsc] i szare mydlo... zwykly "szary jelen" :D czysci niesamowicie tylko potem trzeba splukac dobrze bo zostaja biale smugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w polsce taksówkaze myli swoje maszyny bęzyną. Ja osobiscie bak przemywalem i nic nie zaszkodziła ta pielęgnacja ale trzeba to robic czystą bęzyną bez miksolu zeby nie zostawała puzniej smuga lub mgiełka oleju ( biały osad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np. plastiki jesli juz umyje z brudu wodą z " Ludwiekim" to czyszcze je srodkiem do mycia tapicerek w autach "plak" naprawde fajnie potem wyglada motorek sie blyszczy jak by byl wypastowany. Plak jest tani i dobry albo mozna tez uzyc innych srodkow tego typu ktore sa w sprayu. Sa tez specjalne srodki do mycia motocykli . Idz do pierwszego lepszego salonu motocyklowego to napewno Ci cos poradza. Ale moim najleszym patentem jest woda z ludwikiem(ciepla) gąbka a jak wyschnie to plak :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a U mnie benza kosztuje 4.10zł-dla mnie i tak za drogo:P

 

 

PS. Dzięki sprubuje umyć moto bo na silnik kapało coś-chyba płyn chłodzący i cylinder zrobił się tak jakby ciemniejszy brudniejszy.Wodą niechciało zejść jak szmatką przecierałem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wasze wszystkie ludwiki i inne bajery moga spowodowac zmatowienie lakieru. na poczatku bedzie sie ladnie błyszczec a pozniej .....

najpewniej bedzie kupic srodki do tego przeznaczone

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...