Skocz do zawartości

Czy jest możliwe zarejestrowanie dt`ki80 na motorower??


Gość magic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam przesadzacie z tym prawkiem,ja jeżdże bez i bez problemu.Kumpel ma od kilku lat R1 i też jeździ bez problemów,jak go zatrzymali to powiedział ,że prawko ma ....tylko nie ma uprawnień na motocykl (ma B) dostał słowne pouczeniu i już ,jak ktoś ma prawko na autko to luz .Podstawa to :

-KASK

-OC

-Przegląd

-Legalny motor

 

JAk to wszystko jest to zawsze można się dogadać a szczególnie wtedy jak się ma raptem 80cm.

 

Ale co do rejestracjii na motorowej to jest tak:

 

A.Motor kupiony w Polsce i zarejestrowany już na motocykl posidający już Karte pojazdu i wpisaną kategorię ,masę własną itp...

-Lipa ,bardzo ciężko coś załatwić ,znajomości w urzędzie nie pomogą ,potrzebne jest zaświadczenie od rzeczoznawcy PZmotu + przegląd na stacii diagnostycznej.

B.Motor kupiony z zagranicy nie rejestrowany w Polsce

-Łatwiej ale ciężko,też zaświdczenie od rzeczoznawcy ale łatwiej to wszystko w urzędzie załatwić.

 

Jedno mogę stwierdzić.JAk nie kupisz już zarejestrowanego na motorower to na 90% już go nie przerejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szip ma racje :D zatrzymywali tych na wsk-ah jak jechali po szosie bez kaskowi i rejstracji, nic dziwnego. ja od pocztku tego roku smigam mz-ta bez prawka i nikt mnie nie zatrzymywał. Na wsi jest luzz tyle za jakies paly po policje dzwonia. A rejstracja 80 na motorower jest mozliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hewhe ze policja lapie na wsi. Jeszce sie niespotkalem zeby mnie zlapali a czesto bywam, na wsi w sumie prawie codziennie i nawet widuje policje i nigdu mnie niezatrzymali.. a Jedze juz 4 latka . Policji na wsi nic sie niechce. Czasami zatrzymaja jak widza ze ktos jedzie bez kasku albo bez tablicy. A tak jak ma sie kask tablice i zapalone swiatlo to nigdy niezatrzymaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak ma sie kask tablice i zapalone swiatlo to nigdy niezatrzymaja

Zgadza sie.

 

A co do rejestracji to odpowiednie przetłumaczenie dokumętów i odpowiedni przegląd i powinno sie udać.

 

Na pół roku nie ma sensu kombinować. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się, ale może najłatwiej było by po prostu kupić i zamontować silnik od dt50 (jak sie nadaje) pojechać na pierwszy przegląd, zarejestrować a pózniej zamienić silniki :-)

 

[ Dopisane: 07-07-2005, 12:14 ]

mzpower

żaden tłumacz przysięgły nie zgodzi się błednie przetłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisane: 07-07-2005, 12:14 ]  

mzpower  

żaden tłumacz przysięgły nie zgodzi się błednie przetłumaczyć

Tak Ci sie tylko wydaje :)

img]nie znam się, ale może najłatwiej było by po prostu kupić i zamontować silnik od dt50 (jak sie nadaje) pojechać na pierwszy przegląd, zarejestrować a pózniej zamienić silniki  [/img]

A numery zmienia sie same??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porpstu wszystko jest mozliwe. Z tego co wiem co znajomy rejestrowal to jest banalne jesli ma sie dobre znajomosci:) Tlumacz to jakas tam jego rodzina problemu niebylo. Przeglad hehe byl taki ze nawet motorka niemusial zaowozic. I potem z takimi papierami ze jest to 50ccm do urzedu wojewudzkiego i ma juz motorower. Jesli chodzi o przeglad to przynajmniej ja tak mysle ze ejst to najmniejszy problem bo latwo znalesc kogos kto przybije ze to 50ccm . tylko z tlumaczeniem wiekszy problem ale tak jak pisze mzpower da sie wyszstko zalatwic. Swiadczy otym chocby to ze jakos ludzie rejestruja nawet 125 na motorower:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qpa o to chodzi że aby uzyskać takie zaświadczenie muszą być spełnione dwa warunki, jeden to taki że na liczniku nie może być więcej niż 50 km na godz. ( to akurat jest proste w ominięciu) a drugi to pojemność nie wieksza jak 50cm3 i tu jest problem bo w naszym mieście każdy diagnosta odesłał nas z kwitkiem, nawet znajomy, oczywiście chcieliśmy to załatwić nie oficjalnie.

ps. jestem znajomym autora tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...