Skocz do zawartości

brak iskry - 251


kanguras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie kombinujcie z żadnymi modułami z allegro, tylko naprawiajcie oryginała. Z reguły pali się tranzystor mocy. Jeśli MłodyVFR nie poradziłby sobie z naprawą to masz rewelacyjnego gościa, który sie takimi rzeczami od lat zajmuje http://www.republika.pl/digitech/spis.html Znam Andrzeja osobiście i rzadko spotyka się tak życzliwych ludzi. Naprawiałem u niego kiedyś moduły od Trabanta, przy okazji naprawił mi regulator elektroniczny od eMZy za friko, później testowałem jego moduł - też za friko. Naprawdę fajny gość, można z nim pogadać na gg. Często jest zajęty bo teraz nowy warsztat otwiera, ale zawsze doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUz cholera sam nie wiem czy naprawiac ta etke. Dzis patrze jak przechodzilem kolo parkingu ( bo tam ja musze trzymac) etki nie ma- zonk!! Juz myslalem, ze jakis zlodziej- super mechanik. A okazalo sie, ze ch** tylko ukrecil to zabezpieczenie kolo kierownicy i przepchal moto 30 mtrow dalej. Strach sie bac co byy bylo gdybym wczesniej modul wymienil.

 

A tak w ogole to nie wiem jak na100% sprawdzic czy to modul jest walniety bo 80 zeta za nowy piechota nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opisane w książce "Jeżdżę motocyklem MZ". Juz raz wklepywałem ten tekst więc poszukaj choćby po moich postach w Mechanice 2T. A jesli masz modem albo jesteś mega leniwy :-P to postaram się zrobić skan cyfraiem i podesłać na maila, ale nie wiem kiedy bo teraz mam maraton w pracy (4 dni z rzędu po 12h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opisane w książce "Jeżdżę motocyklem MZ".

zgadza sie, sam tez pamietam te wypociny. wtedy latwiej bedzie dojsc co padlo. ja bym zaczal szukanie od zmierzenia napiecia na cewce (zacisk 15) czy jest tam +12V wzgledem masy. potem rozebralbym modul i przesledzil sciezki. wyraznie widac (o ile dobrze pamietam), ze czerwony wychodzi na nadajnik przez diode. moze ona walnela? a bialy to nic innego jak brazowy czyli masa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...