Skocz do zawartości

jakie zwyczaje panuja w niemczech????


roman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w najblizszy weekend wybieram sie do niemiec, na moto oczywiscie i bedzie to moja pierwsza wycieczka za ta granice motorem. nie znam zasad tam panujacych. moze macie jakies uwagi dotyczace np parkowania motoru tak zeby policja nie wlapiala mandatu :-), przekraczania predkosci na terenie zabudowanym, dojezdzania do swiatel pomiedzy samochodami, jak policja podchodzi do glosnych wydechow, itp itd. kazda rada mile widziana.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po germanii śmiga się o wiele lepiej niż po naszych dziurawiznach mylnie drogami zwanymi :notworthy: Przepisów należy poprostu przestrzegać bo są one ciut poważniej tam egzekwowane niż u nas. Jak chcesz się wyszaleć to nie wjeżdżaj do centrum miast ale poszukaj sobie odcinka autostrady bez ograniczeń prędkości tam możesz spokojnie zgodnie z przepisami "zamknąć licznik". W innych miejscach raczej bym odradzał testować możliwości sprzętu bo o panów w zielonych mundurkach łatwo. Aha zazwyczaj ograniczenia na germańskich drogach są ustawiane z jakiegoś powodu a nie jak u nas "z przypadku" - warto o tym pamiętać.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary lubią pstrykać z tyłu, więc raczej nie ma co przeginać w miastach. Osobiście radziłbym przestrzegać przepisów, tym bardziej, że są one zwykle rozsądne (jak napisano wyżej). Jeśli np. na autostradzie znajdziesz ograniczenie do 70km/h, to lepiej zwolnić, bo oznacza to poważny remont drogi, zjazd na jeden pas, itp. Jest za to multum miejsc, w których można smigać naprawdę szybko i przyjemnie. Polecam drogi krajowe - ruch zwykle mały, tereny zabudowane naprawdę krótkie, za to miłe widoczki i świetne winkle na równej nawierzchni. Żyć nie umierać :notworthy:

Szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzkie za info. rekordow predkosci bic nei bede bo nie po to mam czopka :-) na autostrady raczej nie bed wjezdzac. znalazlem najkrotsza droge z gdanska pod hamburg. normalnei jadac samochodem przez szczecin i berlin jest jakies 800 km a droga ktora planuje czyli z gdanska przez slupsk, koszalin, kolobrzeg swonoujscie rostock do lubecjjest tylko 603 km, wiec i krocej i chyba przyjemniej bo licze na to ze ruch tymi dorgami bedzie slaby. moze orientujecie sie jak jest z przeprawa promowa w swonoujsciu?? czy jest to prom z jakimis ograniczeniami???

 

jezlei jeszcze ktos wie cos na temat zasad w niemczech to czekam, interesuej nie gdzie zosatwic motor w centrum miasta. zazwyczaj wszystki miejsca sa platne, czy mozna wjechac na chodnik, w polsce stawiam w zasadze wszedzie i zaden strazak czy policjant nie czepial sie ale w niemczech moze jest innaczej???? czekam na info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym parkowaniem bywa. W turystycznych miejscowościach są na dużych parkingach wydzielone miejsca tylko dla motocykli i tam gdzie ja byłem za moto nie było opłat. W innej miejscowości spotkałem się z taką sytuacją, że w tygodniu w określonych godzinach było płatne, a poza nimi i w weekendy bezpłatnie (oczywiście też miejsca dla motocykli). Tak więc różnie to bywa! Na chodnikach w mniej ludnych miejscach też stawiałem i nic się nie działo! A jeździć tam na serio przyjemnie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Witam

Co do parkowania to nie ma większego problemu Niemcy pod względem organizacji ruchu drogowego i parkingów są bezkonkurencyjni. Tu gdzie ja obecnie jestem można stawiać moto wszędzie tam gdzie są przygotowane kratki dla rowerów (a więc praktycznie przy każdym sklepie, knajpie czy urzędach. A przy dużych parkingach miejskich wyznaczone są miejsca tylko dla motorów. W 99%dla 2 kółek są bezpłatne.

Co do fotek to spokojnie tu nie robią od tyłu!!!!!!! zasada jest taka że na fotce ma być nr rej i twarz kierowcy. Wiec foto-budki (głównie stoją przed wjazdami do miasteczek przy ograniczeniach 70 lub 50, lub ewentualnie za skrzyżowaniami) nie są groźne ale!!!!!! na motorki maja inne sposoby m.in. foto-autka i foto-motorki i tu już nie ma zmiłuj. Jak zieloni zatrzymają grzecznie i bez targowania bo cena idzie w górę. Na autobanach jak już wiesz ile chcesz i jak się czujesz z wyjątkiem ograniczeń przy robotach drogowych i dojazdach do dużych miast.

Na motorze oczywiście obowiązuje zasada wzajemnego pozdrawiania się (mam nadzieję że takowa jest też w Polsce wracam juz za miesiąc).

Pamiętaj będziesz miał polskie nr rejestracyjne więc bardzo prawdopodobne że zieloni cię mogą zatrzymać od tak do kontroli np. stanu technicznego motorka.

W ruchu drogowym na lokalnych drogach i miasteczkach PAMIĘTAJ nie jesteś we Włoszech ani we Francji jak wszyscy czekają na czerwonym świetle to wszyscy równo - nie pchaj się do przodu na siłę. Jak jest miejsce to wtedy możesz ale bardzo wolno. Ogólnie pełna kultura.

Jak sobie jeszcze coś ważnego przypomnę to dam ci znać

 

Kiedy się wybierasz na tą wycieczkę???? 8)

 

Ja wciąż myslę o wyprawie na koniec mojego tu pobytu z Nadrenii do Lublina. To jakieś 1400 km zobaczymy

 

Pozdrawiam

 

Dymo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki

mam nadzieje ze stan techniczny mojej shadowki nie bedzie budzil zastrzezen, opny prade mowiac mam nie do zaakceptowania ale w tym tygodniu je wymieniam. jedyne czego moge sie obawiac to psty wydech, sadze ze na normy niemieckie jest zbyt glosny, ale coz,nic na to nei poradze.

wyieram sie na najblizsza sobote, o ile dostane urlop a to bede wiedzial dopiero w srode.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zgadza robią ale to nie budki tylko zazwyczaj samochody z tzw wyposażeniem optycznym. Wtedy taki (kombi passat lub inny) stoi sobie na poboczu i ma kamerki z przodu i z tyłu. Tak więc jak jest ograniczenie i kawałek dalej kombi autko sobie grzecznie stoi to lepiej zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poznaniu jest podobnie

toyota carina (duźa) - granatowa i ford monedo (duży) stalowy tak se jżdzajom i se pstrykają albo pokazują filmy z jadącym w roli głównej a liczą sobie za to jak najlepsi operatorzy z holywood.

szczególnie trasa poznań-świecko na wysokości tarnowo podgórne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze z Nimiec

 

jesli chodzi o autobahmy to w sumie szalejesz cakly czas

jesli juz zjedziesz z autostrady to musisz sie pilnowac! fotoradary i polizaje sa cholernie czujni.

Miasto to juz koszmar jazda przepisowa bez przypalu UWAGA NA PIESZYCH! wchodza na przejscie nawet nie patrzac czy cos jedzie a na wielu skrzyzowaniach panuej zasada prawego pierwszenstwa! (zwlaszcza male miasteczkach gdzie z waskiej drogi wbijaj sie do gownej i maj pierwszenstwo bo nie ma znakow)

na stacjach przy autostradach sa czasem parkingi dla motocykli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...