Skocz do zawartości

Kiedy smarujecie łancuch


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi kasiorki na szpraj za 35 zł do zwykłego (nieoringowego) łańcucha. Przed każda jazdą smaruje dość obficie możliwie najgęstszym olejem przekładniowym - hipol 80w140 zdaje się. Literek 11 zł, więc łańcuch może pływać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba duzo brudu lapie i masz jak to ktos powiedzial "PASTE SCIERNA"

chyba ze po ulicy latasz ;)

bo jak ja smarowalem olejem (i pozniej nawet szmatka scieralem nadmiar, zeby nie kapalo)

to po jednej jezdzie lancuch byl z deka obklejony kurzem i lamal sie tak oporowo no sie ostro grzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaruję jak zauważę że tego potrzebuję lub zawsze po jeździe w błocie/wodzie itd.

W tym sezonie używam sprayu OFF-ROAD , muszę stwierdzić że nie chlapię jak jakiś zielony Castrol którego wcześniej używałwm.

Miałem po nim całą kurtkę w czarne kropki,a po obecnym po spryskaniu robi się z niego zielony lepki żel.

Do mycia używam sprayu tej samej firmy, spryskuje się łańcuch 15 min i można wycierać szmatką, jakość taka sobie.

Oba spraye mam od kwietnia i jeszcze jest w nich jakoś 1/3 puszki może mniej, więc wydajność jest całkiem dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie używam sprayu OFF-ROAD ' date=' a po obecnym po spryskaniu robi się z niego zielony lepki żel.

[/quote']

 

KML a może to towot w sreyu bo swojego czasu używałem też, pryskałeś i robiła sie taka galareta na łańcuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazzabii Wysłany: 10-07-2005, 18:19 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

to chyba duzo brudu lapie i masz jak to ktos powiedzial "PASTE SCIERNA"

chyba ze po ulicy latasz

bo jak ja smarowalem olejem (i pozniej nawet szmatka scieralem nadmiar, zeby nie kapalo)

to po jednej jezdzie lancuch byl z deka obklejony kurzem i lamal sie tak oporowo no sie ostro grzal

 

 

Niekoniecznie, bo to jednak olej, i sporo go odrzuca z łańcucha, nie trzyma sie tak, jak właściwy specyfik. Po jeździe jest dość czysty. Faktem jest, że nie robię przepraw enduro w błocie po siedzenie, więc nie ma okazji jakoś straszliwie sie ubłocić. Pewnie jeśli będę zakładał oringowy, to i sprayu trzeba będzie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz co robic z kasa to kupuj spreje do lancuchow jesli nie spisz na kasie to uzywaj oleju przekladniowego Hipol wazne aby byl gesty wez pedzelek i nasmaruj tym olejem lancuch co tydzien lub po jakims hardcorowym terenie umuj lancuch nafta a poterm nasmaruj

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko w jednej sytuacji nie nalezy smarowac lancucha - przy jezdzie po suchym piasku. Z tego co wiem czesc zawodnikow np w rajdzie Dakaru nie smaruje lancuchow.

Nie pisz takich rzeczy, bo znowu ktoś sraczki dostanie :P

A potem powie że dakarowcy się nie znają ;)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KML a może to towot w sreyu bo swojego czasu używałem też' date=' pryskałeś i robiła sie taka galareta na łańcuchu[/quote']

 

Nie jest to raczej zwykły towot, firma Motul a na opakowaniu jest napisane chain lube z dopiskiem off-road.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...