Skocz do zawartości

Africa Twin/Transalp/Super Tenere


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytania do uzytkowników dotyczace tych trzech motorów ;

- który jest najbardziej ekonomiczny ?

- jak jest naprawde z wytrzymałością tych silników bo w moim zakresie bedą motory z przebiegiem rzędu 50tys.km ?

- wzrost mam 185cm i rosne, a słyszałem ze transalp jest mniejszy od Africy i nie wiem jak bedzie z wygodą.

- Jakie sa wasze własne spostrzeżenia dotyczące tytch motorów ?

Jakieś dodatkowe propozycje w kategori turystycznych enduro w kategori do 12tys złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trampka, rocznik 2001. Przebieg 33 000 (kupiłem 3 tygodnie temu, jak miał 30 tys.). Odpowiadam po kolei

- mój pali 5-6 l/100km zależnie od stylu jazdy. Z pasażerką i bagażem w 3 kufrach i tankbagu na autostradzie 120km/h jakieś 6,5l

- mój z obecnym przebiegiem działa doskonale, pali na dotyk i bardzo przyjemnie się wykręca. To mało wyżyłowane silniki, więc można na nich robić gigantyczne przebiegi.

- ja mam 183 cm i z pasażerką, tankbagiem i 3 kuframi nie narzekam na brak komfortu. Choć oczywiście miejsca zawsze może być więcej na większym moto i wtedy też nie będę narzekał :notworthy: Fakt, że moja pasażerka jest dość miniaturowych rozmiarów (159cm) :D

- moje spostrzeżenie jest takie, że za pieniądze, za które można teraz mieć transalpa to jest niezły sprzęt. Oczywiście mógłby być mocniejszy, większy, mieć większy prześwit, kilka dodatkowych litrów pojemności baku, ale nie są to dla mnie problemy, po prostu świadomie wybrałem tego właśnie sprzęta. Ja jeżdżę dość powoli, więc być może będziesz narzekał na brak mocy w transalpie - to raczej sprzęt dla spokojnych ludzi :D Za duży plus uważam jakość mocowania elementów, które nie hałasują nawet podczas dość szybkiej jazdy po dziurawych szutrach. BMW F650GS na przykład sprawiał w lekkim terenie wrażenie, jakby coś miało zaraz odpaść. Tenerka jest chyba jeszcze lepsza w terenie niż transalp i pewien mój znajomek zasuwa na takowej po szutrach całkiem szybko.

Do jazdy dwuosobowej cenię sobie "dzieloną" kanapę - przynajmniej pasażerka wie gdzie jest jej miejsce i jak się zsunie do przodu przy hamowaniu, to zaraz się poprawia, dzięki czemu mam sporo miejsca :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

uzytkuje Afri 92 i jest super. mam 185 cm i nie ma problemu, z takim wzrostem, nie bedziesz mial problamow z GS nawet. tutaj zaznacze ze moj kolega o wzroscie 180 i masie 120 na trampku sie czul źle, zmienil na Afri. wiesz tenara i obie Hondu to troszeke inne sprzety. terera ma silnik zyletka bardziej, Afri i Trampek moga sie wydawac podobne.... ale trampek jest bardziej poreczny (nie dla mnie) . oba silniki Hondy wydaja sie nie do zajechania. przebiegi rzedu 150-200 tysiecy sa realne ( nie wiem jak trampek, ale w Afri nie sa przewidziane szlify cylindrow)

oba sprzety sa ladowne, wjada wszedzie i nadaja sie do dalekiej turystyki jak i na miasto. Trampek pali nieco mniej, ale tak naprawde zalezy jak sie jezdzi, Tenera tez pali zaleznie od charakteru kierowcy (chyba ma mniejsza ladownosc - zalezy ktory model)

coz tu napisac, ja tam wybralem AT i jestem jej fanem!!!!!, za ta cene mozna pokusic sie o znalezienie perełki, musisz sie przymierzyc do wszystkich i wybrac

a przebieg silnika, jego wytrzrmalosc w jakiejs mierze zalezy od uzytkownika przeciez :notworthy:

pozdrawiam o powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja jeszcze mam Super Tenere, rocznik 91 i powiem szczerze, że moto jest świetne.

Co do spalania, to mi wciągał na trasie tak około 6,5 do 7,5 litra, jednak predkości były nawet do 190- 200 wiec sie nie dziw. Przy spokojnej jeździe troche mniej. Silniki są w tej maszynie naprawde dobre, mój ma 59 tyś. i nic sie nie dzieje w nim, bo nie ma prawa.

 

Super Tenera w sumie z tych maszyn, które tu wymieniłeś jest najmocniejsza, co pozwala naprawde cieszyć się jazdą, wygodna kanapa na stosunkowo dużej wysokości, to jak na Twój wzrost, będzie akurat. Africa ma większy komfort spowodowany bardziej miękkim zawieszeniem(jak się myle, to poprawcie, bo to moje własne spostrzeżenie) jednak jak dla mnie, to brakuuje jej paru kucyków(moja ST jest troche mocniejsza niż seryjne :D )

 

Niestety musze sie rozstać z moją ukochaną Yamahą, bo miałem glebe z której moto wyszło obronną ręką, a ja nie... Musze na 2 lata zaprzestać jazdy :( :( :( :(, wiec w garażu jej nie będe trzymał, bo szkoda. Jednak zanim moto wystawie na sprzedaż, muszę je dokładnie sprawdzić, by nie było żadnego zastrzeżenia co do maszyny.

 

Czekam na inne pytanka, to od razu postaram się odpowiedzieć.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania do uzytkowników dotyczace tych trzech motorów ;

- który jest najbardziej ekonomiczny ?

- jak jest naprawde z wytrzymałością tych silników bo w moim zakresie bedą motory z przebiegiem rzędu 50tys.km ?

- wzrost mam 185cm i rosne, a słyszałem ze transalp jest mniejszy od Africy i nie wiem jak bedzie z wygodą.

- Jakie sa wasze własne spostrzeżenia dotyczące tytch motorów ?

Jakieś dodatkowe propozycje w kategori turystycznych enduro w kategori do 12tys złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wzrost, to nie masz się czego obawiac, kolega jeździł na Super Tenere przy wzroście jakie 187 cm, drugi nie krótszy na Africe Twin i żaden nie nażekał, wręcz chwalił wielkość motocykla. A Transalp jest tak o "jeden numer" mniejszy od pozostałych. A odnośnie sprawności silnika, to nie odbiegne od swojej opinii że Honda to zawsze Honda, kiedyś czytałem że w Africe przebiegi rzędu 150-200 tys km nie robią większego wrażenia, oczywiście pod warunkiem regularnej obsługi z dbałością o każdy szczegóły. To nie znaczy że Yamaha tyle nie przejedzie takiego dystansu, ależ skąd, wszystko zależy po kim trafisz sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem że w Africe przebiegi rzędu 150-200 tys km nie robią większego wrażenia' date=' oczywiście pod warunkiem regularnej obsługi z dbałością o każdy szczegóły. To nie znaczy że Yamaha tyle nie przejedzie takiego dystansu, ależ skąd, wszystko zależy po kim trafisz sprzęta.[/quote'] ;) bardzo dobrze i trafnie wyczytales honda to zawsze Honda i nie ma porównania do innych marek :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...