Skocz do zawartości

Opłacalność regeneracji aku


Harry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca się regenerować akumulator :?: Nie chodzi mi tutaj o kasę bo wiem że kilka litrów wody dest i kwas wyjdzie tanio ale chodzi o żywotność takiego aku po regeneracji. Bo jak ma mi wytrzymać jeden sezon to już wolę sobie zafundować nowy. Nawet wolałbym nowy bo ten mam 5Ah a to troszke za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaawno, daaawno temu, jak akumulatora sie nie kupowało, tylko zdobywało (np. czekanie w Syrence 2 noce pod sklepem, bo maja dostac 3 szt.) były takie dodatki regenerujace. Dostałem nowy aku, ale zdobyłem też ten cudowny środek. Nie ryzykowałem wiele, więc zastosowałem i stary aku służył mi jeszcze bez problemu 2 lata!

 

W zależności od gęstosci elektrolitu zastepowało się kilka ml w każdej celce tym cudem, ładowało i jazda.

 

Ale teraz chyba rzeczywiście nie ma co cudować, tylko zmienic na nowe.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wylewasz elektrolit

-wlewasz wode destylowaną

-ładujesz pare godzin małym prądem

-wylewasz wode

-powtarzasz to z 3 razy

-zalewasz elektrolitem i podładowujesz

Ja to zrobiłem w zeszłym sezonie chyba i aku jest ciągle sprawny(prędzej się szybko rozładowywał) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to zawsze moznaby zobaczyc co to warte. to nie sa przeciez az tak duze aku ze by trzeba bylo z 10 butelek wody i elektrolitu. ale z drugiej strony nowe akumulatory nie sa az takie drogie... jak kto woli to pewnie tak zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o mz (czy tez inne moto bez rozrusznika) to nie ma sprawy, aku mozna regenerowac, nawet jak po regeneracji bedzie mialo z 50% pojemnosci znamionowej to i tak bedzie wiernie sluzyc. jezeli natomiast moto ma rozrusznik to przy bardziej padnietych aku, regeneracja nie ma sensu, gdyz na dluzsza mete nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...