Skocz do zawartości

która opona lepsza do jazdy na przednim


heniek128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mysle że w "szkole jazdy" dostane najlepszą odpowiedz. Mianowicie która opona będzie lepsza do jazdy na przednim BRIDGESTONE BT 020 rok 2004 czy PIRELLI DIABLO rok 2002 obie używane.

 

Pytam się bo na mojej poprzedniej oponie moge podnieść tylnie kolo tylko o 10cm. Jak probuje wiecej to opona mi sie ślizga.

 

Wiem że pirelli diablo jest przyczepniejszą oponą ale jest też starsza o 2 lata. Napiszcie co mam zalożyć do moto. Aha i opona oczywicie nie musi byc tylko do takich sztuczek ale i do normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzko tak powiedzieć jedynie znając nazyw i roczniki...dużo zależy jak są zuzyte i jak były lezakowane.

Przedewszystkim oponka musi kleić sie do asfaltu czyli być możliwie miękka... teoretycznie pirelka powinna być lepsza ale BT020 jest o wiele młodsza. Jednak jeśli Pirelka lezała w dobrych warunkach i nie jest zużyta za mocno a z kolei BT jet w średnim stanie to wybór będzie oczywisty...

Bierz ta która jest mniej zużyta, w lepszym stanie i bardziej miekka.

 

A co do tego że na poprzedniej sie nie dało... heh ja dało sie 10cm to dało sie i znacznie więcej. Najgorsze jest właśnie pierwsze 10cm potem jest z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie że nie da sie. Poprzednia jest badzo stara ma juz 8 lat. Widać po niej że jest raczej w tragicznym (mikropęknięcia) stanie choc bieznik jest ok. Zresztą te 10cm to sie da ale tylko jakies 2-3 razy a potem juz sie slizga z niewiadomo jakiej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zobaczył jak wygląda moja opona w kawie i jakie da sie na niej stopale robic to byś zmienił zdanie... :-D Mało tego...nie mam amora, puściły mi w osatnią sobote uszczelaniacze(będe robił w ten weekend dopiero) a mimo tego stawiaęłm kawe przy 80km/h na przednie na luzaku i robiłem całkiem długie stopale...

Jasne że opona sporo pomaga ale skoro udawao CI sie postawić to napewno jest to wykonalne kwestie tylko tego żeby wiedzieć co sie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i masz racje ale nastepne próby będe juz robił na nowej oponie. Dzisiaj tylna mi strzeliła wiec jest okazja aby wymienić komplet :P . Mam tylko nadzieje że z felgą jest wszystko ok. bo przejechałem na rozwalonej oponie całkiem spory kawałek.

 

A moze taka opona bedzie dobra jak myslicie opłaca się.

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=56162360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz nieaktualne. Kupiłem na tyl METZELER MEZ4 2003 i z przodu METZELER ROADTEC Z6 2004r ta z allegro. We wszystkich testach zajęła 1 miejsce w kategorii opon sportowo turystycznych. Co prawda wolałbym sportowe ale te są ponoć maja przyczepność prawie jak sporty. Jak tylko troche pojeżdze to zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem czy sliski. nowo położona 2 pasmówka po której nik nie jeżdzi bo to właściwie jest ślepa ulica(nie wiem po co ja budowali na jej końcu jest tylko jedem dom a ulica ma 4 pasy ruchu :-D .

Próbowałem też na innych nawierzchniach i to samo. Choć przyznam sie ze na takiej betonopodobnej jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie te nowe są zazwyczaj sliskie :P można to nawet zauwazyc jezdzac troche ostrzej katamaranem - oponki bardzo czesto piszczą nawet w glupim Tico :twisted:

poszukaj sobie kawałka asfaltu który jest chropowaty (takie jakby kamyczki małe wystają) bo te gladkie są sliskie

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że chropowate są najlepsze. Ale w mojej okolicy te chropowate maja dość suże natężenie ruchu co je raczej dyskwalifikuje do ćwiczen.

 

pisz jakie wrażenia na temat Metzelera 6

Jak założe to napisze ale będe zakładal gdzies dopiero we wtorek, środe. Wiec pierwsze wrażenia będą najprawdopodobniej w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) pisz jakie wrażenia na temat Metzelera 6

zajebiste :-) Zalozylem takiego na tyl we wtorek. Zrobilem coprawda niewiele kilometrow od tego czasu, moze z 300 - 400km i tylko po suchym, ale jestem bardzo zadowolony jak dotad. Motocykl wyraznie chetniej i zwawiej sklada sie w zakrety, jest lepsze czucie tylu i generalnie mam poczucie wiekszej pewnosci i panowania nad gratem oraz wiekszych mozliwosci w zakretach. Na pierwszym slimaku juz szlifowalem slider w bucie, wiec cos w tym musi byc :-) Wczesniej mialem BT54R.

 

Oponka sama w sobie jest mieciutka, co jest dla mnie zupelnym zaskoczeniem, bo wiekoszsc drogowych Metzelerow jest twarda w pip. W testach wygrywa np. z BT 020 czy Pilot Roadem, a szczegolnie chwala sobie jej zachowanie na mokrym. Ja jeszcze nie mialem okazji testowac na deszczu, ale potwierdzic to moze moj kumpel, ktory wczesniej mial w RF 020 i twierdzi, ze do Z6 mu duuuuuzo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...