Skocz do zawartości

kruciec i przepustnica


nika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z łataniem króców silikonem (tylko proszę, używajcie czarny, a nie pomarańczowy :-)). Na krótko starczy, na dłuzej - wymiana. Pewnie są i inne metody.

 

Przepustnice można regenerować, koszt o ile się orientuję około 100 za sztukę. Nie jest to takie proste, bo szlifuje się ośkę i dorabia jej "panewkę" oprawianą w obudowę gaźnika.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Można, można. Można i w gównie wyrzeźbić Wenus z Milo.

Tylko dalej to będzie gówno, a nie żadne tam wenus.

Moje zdanie: króćce - koniecznie nowe (wydatek rzędu 200 zł, Larsson), przepustnice do regeneracji (koszt ok 100-150 zł, można zrobić, daje radę, testowaliśmy w HRG). I wtedy gra muzyka!!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zrobiłem w ten sposób: Kupiłem w supermarkecie taki pistolet do sklejania plastików (do pistoletu wkłada się specjalne pręty z jakiegoś tworzywa), pistolet do prądu, wkład się nagrzewa i można "łatać". Należy pamiętać, żeby dobrze go rozgrzać, wtedy plastik jest bardziej rzadki i szczelnie wypełnia wszelkie pęknięcia. Zalętą jest to, że tworzywo stosowane do wypełnienia jest dosyć elastyczne i szybko nie pęka. Koszt najprostszego zestawu to jakieś 3-4 zł. Ale oczywiście to też pewnie rozwiązanie tymczasowe.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o zastosowaniu na króćce taśmy samowulkanizującej. Można to kupić w dobrych sklepach elektrycznych. Jest zwykle czarna (to info dla Pawła estety). Zawijasz tym króciec jak izolacją koniecznie dość mocno rozciągając taśmę. Ona się sama do siebie wulkanizuje chemicznie i tworzy jednolitą masę (nie da się już odwinąć - trzeba by rozcinać). Oczywiście lepiej wymienić na nowe, ale wiadomo, że z kasą różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 15 min roboty' date=' trudność to otwarcie piwka w czasie roboty[/quote']

 

problem moze jescze byc jak sie pifko skonczy :], wymiana kruccow - latwe, ale np. u mnie to nie tak szybko bo trzeba najpierw posciaac plastiki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 15 min roboty' date=' trudność to otwarcie piwka w czasie roboty[/quote']

 

problem moze jescze byc jak sie pifko skonczy :]' date=' wymiana kruccow - latwe, ale np. u mnie to nie tak szybko bo trzeba najpierw posciaac plastiki :']

 

 

to mam za sobą, jeszcze musiałbym odkręcić baterię pompy paliwa i prawie przy nich będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...