Skocz do zawartości

Czy Suzuki Bandit nadaje sie na pierwszy motor??


Rekomendowane odpowiedzi

Moze zaczne nietypowo mam 23 lata, 180 cm wzrostu i 80kg wagi.

 

Będzie leżal jak ulał :P Ja mam 187 ccm i jexdziło mi sie tym sprzetem miodnie :P

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Bandit 600 to mój pierwszy motocykl i jak do tej pory ostatni :banghead: Miałem ten sam dylemat, Bandytka czy GS500, i cieszę się że wybrałem tego pierwszego. Zaważył wygląd i to że żona nie pozwoli mi co roku zmieniać sprzęta, więc musiałem kupić motocykl na parę lat :banghead: Teraz widzę kilka mankamentów, z których największym jest raczej marne zawieszenie, w niskich temperaturach trudno zagrzać silnik (przy -3 stopniach i po przejechaniu 25 km do pracy, nadal był niedogrzany),fatalny orginalny lakier. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony, to dobry sprzęt i jak najbardziej nadaję się na pierwszy motocykl. Oczywiście trzeba postępować z głową (nawet na hulajnodze).

 

Pozdrawiam

 

Farel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomykam fazerkiem 600, początki łatwe nie są ale... nie żal nic a farel ma 100%. Z tymi kobitami to łatwo nie jest ale taka turystyczno sportowa 600 to bomba na początek. Obejzyj jeszcze Yamaszkę Fazer też jest super.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej, mam gsf600s i jest to moj pierwszy motor. Jezdzi sie git, mialem na dziendobry pare lekcji pokory (nie majacych za wiele wspolnego z moca silnika - po prostu bylo slisko) wiec uwazam.

 

Sam do konca nie wiem czy na pierwszy nie jest za mocny, ale gs500 tez Ci zrobi qq jak ją poprosisz ładnie.... wszystko jest jednak w glowie i w rękach Pana :idea:

 

Nakręciłem już pierwszy tysiąc i nawet zaczyna mi wychodzić redukcja z przegazówką i przy ostrym ruszaniu czasem nie szarpię :D

 

Kupuj - jak bedziesz w Wawie, to chetnie sie spotkam na małą pogawędke + przejażdżke.

 

Pozdr.

 

P.S. Tylko CZARNE bandity są ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, chciałem się podpiąć pod temat i zapytać Was o Suzi Bandit 600 jest dobrym pomysłem na poczatek zabawy z moto?? Wiem, ze kazdy poleca 500-tki (Honda cb500) i tak tez chciałem zrobic ale po wiekszym namysle sadze, ze moze lepiej kupić tą 600-tke. oczywiscie oleju w głowie mi nie brakuje i bede z głowa jezdził:) Za wyborem 600-tki przemawia fakt, ze przy Hondzie cb500 pojezdziłbym nia rok czy dwa i zmienił na cos troche mocniejszego ale wtedy moze nie byc kasy(wydatki przyszlosciowe) wiec wolałbym od razu kupic cos co bedzie na 3 przynajmniej latka:) Jak uwazacie tym tropem idac nie przejade sie?? Mam 170cm z groszami wzrostu i tez zastanawiam sie czy na spokojnie bede do ziemi w Suzi dosiagał bo na tym tez by mi zalezało:) Ogólnie jeszcze chciałbym wiedziec jak eksploatacja wyglada takiego moto, dostepnosc czesci, cena, kiedy regulacje sie przeprowadza, wymiany rozrzadu itd. I jak ogólnie silnik sie sprawuje, bo z tego co czytałem Honda ma dosc dobre silniczki:) Ewentualnie mozecie cos innego doradzic:]

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na poczatku wszystko na spokoooojnie;)

 

Taaa hehe pierwsze 5km będzie spokojne a później zaczniesz zastanawiać się "jak on się rozpędza", pomyślisz, "trzeba się uczyć więc sprawdzę czy ten zakręt który przejechałem przed chwilą 50 km/h da się śmignąć 55 ;)"

 

Każdy mówi że będzie spokojnie powoli, a wiadomo jak jest. Piszę z doświadczenia właśnie na Bandziorze... ;)

 

Ale z drugiej strony nawet na GS czy Jawce można się rozwalić.

 

Co do gabarytów i wybaczania błędów, Bandit jest dobry na początek. Prowadzi się łatwo. Przy dodawaniu i odejmowaniu gazu nie szarpie za bardzo. Jest dość ciężki, więc na parkingu trzeba uważać, bo źle wciśnięty hamulec przy manewrowaniu i kładziesz moto :)

Ja śmigam od początku prawie (nie licząc "kilku" km zrobionych na Monsterze siostry ;)) na GSF 650S i jestem z niego zadowolony. Można jeździć spokojnie a jak trzeba to i 2 z przodu na liczniku pokaże.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Cwikol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak sie wczuje to moze bede próbował innych predkosci ale to dopiero jak sie wczuje... jak na razie na jazdach na A, wiadomo ze trzeba regulaminowo jechac ale nie bardzo nawet po za tym chciałbym wiecej:)

Teraz lekki strach, ale jak sie dooobrze zaobcuje z moto juz swoim to bedzie lepiej.

A tak przy okazji Suzi Bandit 650 wersja czarna z czarnym silnikiem -

wypas!!:D

 

A tak jeszcze co chciałem wiedziec, co ile sie regulacje przeprowadza w takim bandicie, kiedy sie robi rozrzad itd:)

Może jest ktos ze slaska tutaj(dobrze obeznany w moto), okolice Tychów i podczas zakupu udałby sie ze mna na oględziny:)??

Edytowane przez MichaelloEs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...