Skocz do zawartości

stodwudziestkipiatki


Gość gary_1000w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gary_1000w

Witam!

Na wstępie chciałbym powiedzieć że ma 17 lat i chciałem w ciągu najbliższego miesiąca kupić sobie jakąś 125. Najbardziej zastanawiam sie nad Honda NSR oraz Aprilia RS. Chodzi o to że mam kartę motorowerową od kilku lat ale nie mam A1 i nie chiałbym robić tego teraz bo zrobiłbym je za jakieś 2-3 miesiące i zostało by mi kilka miechów jezdzenia a za rok robilbym na wiosne kat. A. Do tąd jeździlem na skuterkach, i maszynach typu MZ, WSK ale nie wypuszczałem się nimi do miasta więć nie było problemów. I moje pytanie: który motor jest lepszy i co mam zrobić aby zarejestrowac go na 50. Czy jedyna mozliwoscia jest znalezienie juz zarejestrowanego na 50, choc nsr takiej nigdzie nie widzialem, czy mozna jakos przerejestrowac lub czy jest mozliwosc zarejestrowania na 50 po uprzednim zalozeniu blokady lub cokolwiek innego, i czy motor sprowadzony nie zarejestrowany mozna jakos zarejestrowac na 50. A moze poprostu pojezdzic te 5 miechow bez A1 i moze nikt nie zatrzyma. Z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil tak, poczekal bym do jesieni, pomeczyl sie jeszcze na tych MZ, WSK itd. na jesien kupil bym jakis moto(najlepiej cos wiecej jak 125, bo to sie raczej juz nie oplaca w tym wieku) bo wtedy raczej mozesz wyrwac cos taniej, przez zime go dopieszczac, na wiosne wyjezdzasz wyglancowanym moto i z prawkiem

a jezeli juz koniecznie chcesz teraz to moze cos wiecej jak 125? bo tak czy tak nie masz prawka ? a nie bedziesz musial tego sprzedawac na jesien zeby kupic cos mocniejszego :roll: decyzja nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gary_1000w

A jesli cos wiekszego niz 125 to co bo chyba nie r6. A i jesli ktos mial z przerejestrowaniem doczynienia lub wie, to niech opisze to jak najdokladniej, wtedy zobacze czy oplaca mi sie to w mojej sytuacji. A na 125 chcialem przeznaczyc 8-9 tys, jesli chodzi o jesien to jestem zdolny wyciagnac od rodzicow te 12-14 czy jest mozliwoc kupienia za to czegos w miare nowego. Za odpowiedzi dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu tak kombinować. Lepiej się pomęcz jeszcze na tych mniejszych furach, albo kup sobie tak jak tu b_rak powiedział jakąś 50ccm. A co do rejestracji na 50 to nielegalnie za łapówe podejrzewam, że byś znalazł chętnego - głównie to o przegląd chodzi, gdzie Ci wbiją pojemność 50ccm. A jeśli byś chciał legalnie to nie ma takiej opcji, bo motorower to pojazd o pojemności 50ccm i konstrukcji przystosowanej do prędkości max 45km/h. Więc legalnie tego nie załatwisz. A poza tym zastanów się czy warto jest kombinować, rejestrować na pięćdziesiątkę - pomyśl. Wszystko będzie dobrze dopóki nie będzie jakiejś kraksy (odpukać oczywiście) - wtedy zacznie się ciąganie - że to nielegalnie zarejestrowane, że nie miałeś prawa poruszać się tym pojazdem. Pamiętaj. Wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze.

Ja bym na Twoim miejscu na pewno nie kombinował z rejestracją na 50ccm. Za duże ryzyko, a poza tym Policja może skierować pojazd na badanie techniczne, gdy zachodzi podejrzenie, że faktyczne dane nie odpowiadają wpisanym w dowodzie rejestracyjnym - i co wtedy? Radzę nie kombinować - zrobisz jak zechcesz.

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 125 zarejestrowane na motorower sztuka polega na tym aby pokombinować po sprowadzeniu moto. Potrzebne jest ,,odpowiednie'' przetłumaczenie papierów i przegląd.

Kumpel kiedyś rejestrował skuter 80ccm i tłumacz napisał lekki motocykl a nie motorower. Efekt A1

A jak masz już zarejestrowany w Polsce to moim zdaniem nie da sie przerobić na motorower.

Lepiej nie rób przekrętu z rejestracją bo jak niebiescy cie zatrzymają na radar przy 140 to co im powiesz?

Że masz nitro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!(...)  

A moze poprostu pojezdzic te 5 miechow bez A1 i moze nikt nie zatrzyma. Z gory dziekuje za odp.

 

Wiesz, tu nawet nie chodzi o zatrzymanie przez Policję czy inny organ kontroli. Znajomy miał właśnie podobna sytuacje, bez prawka na 125. Miał wypadek nie z jego winy. I co? Ubezpieczenie poszło w trąbe, a motocykl skasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja bym zrobil tak, poczekal bym do jesieni, pomeczyl sie jeszcze na tych MZ, WSK itd.

 

A ja nie chciałbym, żebyś bez prawa jazdy "męczył" się na MZ i WSK bez prawa jazdy. Przynajmniej nie w okolicy gdzie mieszkam ja i moje dzieci.

Pomyśl chłopie! Prawo jazdy to nie jest "fanaberia" polskiego sejmu, który zawsze szuka dziury w całym. Albo masz i jeździsz na motocyklach, albo nie masz i jedziesz motorowerem. Nie 125 zarejestrowanym na lewo, ale prawdziwym - 50 cm3. Jeszcze jestem w stanie przymknąć oko na oddławianie tej 50 i niech poleci 60 km/h a nie przepisowe 45.

To może "maluchem" też można bez prawa jazdy? Przecież mały, powolny i stary jak WSK.

Jak cię złapie Pan Policjant to dostaniesz np. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 2 lata i nie będziesz czekał 5 miesięcy na prawko. Wtedy nawet nie wolno jechać motorowerem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...