Skocz do zawartości

Myjka wysokociśnieniowa-jakiej firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam zamiar kupic myjke wysokocisnieniowa i jak zwykle pojawił sie dylemat. Kupic markową np. Bosch Aquatak, Karcher 2.03 czy wystarczy jakas tańsza z marketu Castorama czy Praktiker? Widziałem na Allegro sporo ofert na Karchera.Oczywiście nowe z gwarancja z dodatkowymi dyszami itp.

Zastosowanie? Wiadomo mycie samochodu i motocykla oraz schodów, podjazdu do garażu i elewacji domu. Widziałem tez przystawke do Karchera umozliwiająca piaskowanie z wodą.Przydało by sie np. do bramy czy słupków ogrodzeniowych bo darcie papierem jest mało atrakcyjnym zajeciem

Kto z was ma dośwadczenia w tej dziedzinie proszę o sugestie .

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sthila, najtańszego za 790złp ( jak kupowałem ). Jest do dupy, za małe ciśnienie ( ok.100 barów ) i na samochodzie zostaje nalot, cienka warstwa czegoś tam którą może usunąć albo szczota ( ale w tedy na ch*** myjka ) albo prządna myjka z ciśnieniem powyżej 115 - 120 barów i podgrzewaniem wody.

A porządna myjka kosztuje tyle że możesz pół życia jeździć do myjni.

Te wszystkie sprzęty do amatorskiego użytkowania można o kant potłuc.

Przez analogię; doskonale się znasz na aparatach fotograficznych, wiesz ile kosztuje porządny sprzęt a ile badziewie które w folderach ma doskonałe parametry ( w teorii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tata kupil Karchera nie wiem jaki model (uzywanego). jak narazie sprawuje sie dobrze i ma mocne cisnienie. lepiej nie kupowac taniego badziewia. W swidnicu (lubuskie) jest gosc co ma warsztat Karchera, naprawia je itp. i ma tez uzywane do sprzedania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o chodzi z tym podgrzewaniem wody ???

znalalzme karczera na allegro .. cisnienie 120 cena cos kolo 1tys pln.. no ale podgrzewania nie ma....

 

W swidnicu (lubuskie) jest gosc co ma warsztat Karchera' date=' naprawia je itp. i ma tez uzywane do sprzedania.

[/quote']

 

mozesz dac jakis namiar na pw ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel ma karchera, ale to jest juz porzadny karcher, z podgrzewaniem i innymi bajerami, cisnienie jest naprawde duze(nie wiem dokladnie jakie) ale zrywa orginalne naklejki z plastikow wachacza itp... 8O

 

z podgrzewaniem chodzi o to ze pobiera ci zimna wode z karchera leci ciepla( w zaleznosci ile sobie ustawisz np 80*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzewanie w myjkach ciśnieniowych odbywa się za pomoca dodatkowych urządzeń zasilanych np. olejem napedowym , wbudowanych w urzadzenie . Ale nie znam dobrej myjki poniżej 5 tysiaków , żeby dzialały profesjonalnie . Lepiej kupić moto i jeździć brudnym (do celów prywatnych) za taką forse .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te wszytkie ponizej tysiaka mozna sobie o kant d..y rozbic ???

napewno daje wiecej niz z weza ! ale ogolnie to jak wrocilem z Bielawy (caly czas w deszczu) to umylem u kumpla takim karcherem za ok. 1000 zl i gowno dala ! jak szmatka nie przelecisz to nie wyczyscisz !

wydawalo mi sie ze tylko cicsnienie jest tam istotnym parametrem ??!!

no nie ! wiadomo, ze twoja mama (czy zmywarka) lepiej i latwiej umyje naczynia w cieplej wodzie... a co do cisnienia to na chlopski rozum jak puscisz wode pod cisnieniem 120 barow przez otwor 1 cm, a przez otwor 0.2 cm - bedzie roznica (wiem, wiem to raczej o koncowke chodzi...) ? ale mona sie powolac na sprzet grajacy ! mozesz kupic wierze za 1000 zl co napisane ma 150 W i postawic ja obok wierzy za 5000 zl co ma napisane 90 W i ta druga calkowicie zagluszy twoje 150 W nawet gdy bedzie ustawiona juz na 3/4 gwizdka (no i jakosc dzwieku bedzie przepascia miedzy jedna a druga !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sthila' date=' najtańszego za 790złp ( jak kupowałem ). Jest do dupy, za małe ciśnienie ( ok.100 barów .....A porządna myjka kosztuje tyle że możesz pół życia jeździć do myjni.

[/quote']

No tak......ale schodów lub elewacji domu na myjnie nie zabiorę :D Chodzi właśnie o krótką informację jaka marka jest ok a jaka do bani

Widzę że taniego Stihla raczej trzeba unikać.

 

Zastanawiam sie na Boschem Aquatak 120 za ok 600zł lu za całkiem tanim Karcherem w granicach 300zł. Jak bedzie do du**y to mała strata.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalon, zerknij jeszcze do makro, bo właśnie są w ofercie myjki po kilka stówek, od karchera za 680 po maluką NN za 158 zł (jeszcze mniejsza strata, jak do d... :mrgreen: :D Tak, czy owak, cudów pewnie w tej klasie nie będzie.

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam karchera, jakis niezawysoki model. I dokladnie tak jak pisza poprzednicy, jak chcesz miec lsniacy lakier to niestety tzeba bedzie myc szmata lub szczotka, bo sama myjka nie wystarczy. Generalnie mam myjke w domu ale i tak jezdze czasem na jakies myjniie bezdotykowe bo mi si enie chce rozkladac i skladac tego sprzetu (szczegolnie w zimie gdzie w garazu moze zamarznac woda w pompie). W zimie to jeszcze spoko jak sie umyje samochod bo i tak jak zaraz wyjedzie na ulice nie bedzie wiele czystrzy niz przed umyciem, ale zeby nie trzeba bylo tego skladac....

Poza tym ja uzywam do zmywania kostki brukowej po zimie i sprawdza sie w 100%, tak do elewacji domu.

Wiec jesli tylko do mycia moto czy samochodu to szkoda kasy, jesli widzisz jakies inne wykorzystanie to jak najbradziej mozna polecic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[No tak......ale schodów lub elewacji domu na myjnie nie zabiorę :D Chodzi właśnie o krótką informację jaka marka jest ok a jaka do bani

Widzę że taniego Stihla raczej trzeba unikać.

 

Zastanawiam sie na Boschem Aquatak 120 za ok 600zł lu za całkiem tanim Karcherem w granicach 300zł. Jak bedzie do du**y to mała strata.

 

Do d*** tzn. nie zdaje egzaminu przy myciu samochodu. Zmyć kostkę, elewację, czy spłukać ruska z błota, czemu nie ...

Tak poza tym te wszystkie myjki z dolnej półki nie mogą długo pracować np. umycie TIR'a to dla nich wysiłek od którego mogą dostać zawału ... silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do d*** tzn. nie zdaje egzaminu przy myciu samochodu. Zmyć kostkę' date=' elewację, czy spłukać ruska z błota, czemu nie ...

Tak poza tym te wszystkie myjki z dolnej półki nie mogą długo pracować np. umycie TIR'a to dla nich wysiłek od którego mogą dostać zawału ... silnika.[/quote']

 

Dlatego chciał bym kupic myjkę która ma pompę metalową (najlepiej ze stali nierdzewnej) Te tanie w marketach maja b. często pompy z tworzywa i dlatego długotrwała, ciągła praca im nie służy. Kłopot w tym że mało kto przyzna sie że pompa jest z tworzywa , a do środka raczej nie da sie zajżeć.

Jak trafie jakąs nie firmową z metalową pompa to kupie a jak nie to wezme taniego markowego Karchera

Wszystkim dziekuje za informacje.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...