Skocz do zawartości

W którą storne lepiej Wam się składa motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też lewo.

Już doszedłem do pewnej teorii dlaczego tak jest. Prawa noga u mnie jest silniejsza i sprawniejsza, wiec moze jak składam sie na lewe kolano to prawa noga trzyma się pewniej motocykla i dlatego moge sie bardziej złożyć. To tylko moja teoria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc napisał:

To ja chyba jestem zaprzeczeniem wszelkich tez. Jestem praworeczny, latwiej sklada mi sie w prawe zakrety, a wydechy mam po obu stronach moto  Wedlug mnie ,przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w tym, ze w swoim zyciu trafiam na wiecej fajnych prawych zakretow(np wszelkie slimaki na autostradach) niz lewych, a poza tym zaliczylem szlifa na lewa strone-moze to tez jakis powod?

ja mam to samo z tym że nie byłem jeszcze na prawdziwej autostradzie na moto a wydech mam tylko jeden (po prawej) ;)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w lewo... może dlatego, że mam pewne niemiłe wspomnienia co do prawych łuków - kiedyś nieomal zaliczyłem czołowego dzwona, bo nieco przeliczyłem się z prędkością... trochę strachu się najadłem ;) Myślałem, że została mi po tym zdarzeniu jakaś blokada, ale po tym temacie widzę, że nie ja jeden preferuję lewe zakręty ;)

 

Ciekawe jakby to było poruszając się w ruchu lewostronnym? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość i strach nie mają tu żadnego znaczenia! Nie pamiętacie już jak to sie ósemki kręciło na placu manewrowym? W którą cześć osemki wam sie lepiej kładło? W prawą czy w lewą? Jeśli nie pamiętacie to polecam zrobic sobie taki mały teścik. Zaraz sie dowiecie.

Pozdrawiam.

Ozz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba trochę bez sensu bo siły działające byłyby odwrotne gdybym jechał w przeciwnych sobie kierunkach (E/W, S/N)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że woda leci prostopadle do powierzchni ziemi (w każdym miejscu tak samo)a my jeźdźimy róznolegle i w różnych kierunkach

 

zresztą wir się robi zależnie od tego jak ustawię wylewkę :lol:

 

jakies dziwne te Twoje teorie Ryży :lol:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wir kręci się zawsze w prawo - sprawdziłem ;) jest to zjawisko fizyczne zwane siłą Coriolisa. Ta sama siła działa na pociągi, samochody, samoloty, rzeki, generalnie wszystko co się porusza.

 

cyt. z internetu

 

Co to jest siła Coriolisa i jakie są jej skutki ?

 

Siła Coriolisa jest to siła działająca na ciało, które wykonuje jednocześnie dwa ruchy - obrotowy i prostoliniowy. Działa wobec tego na nas gdy idziemy, jedziemy, bo przecież związani jesteśmy z ruchem obrotowym Ziemi.

 

Jeśli samolot leci z godnie z obrotami Ziemi (ze wschodu na zachód nad równikiem), to działa na niego siła Coriolisa pionowo w dół. Wartość tej siły jest nieduża i zależy od prędkości i masy samolotu. Gdyby lot odbywał się z zachodu na wschód siła działałaby pionowo w górę.

 

Inaczej siła Coriolisa działa na ciała poruszające się wzdłuż południków. Wtedy działa prostopadle do wektora prędkości i osi obrotu Ziemi. Rzeki (siła Coriolisa działa na płynącą wodę) na półkuli północnej podmywają prawy brzeg, a na południowej lewy. Podobnie jest z torami kolejowymi - jedna strona jest bardziej zużyta, bo na wagony działa też opisywana siła (która strona , na której półkuli?). Tylko rzeki i tory przecinające równik pod kątem prostym są wolne od działania siły Coriolisa.

 

Ryży Końcu dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...