Skocz do zawartości

Jak wypolerować aluminiowy silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, jak wypolerować silnik aluminiowy, z tym, że chciałbym to zrobić bez zdejmowania cylindra i rozpołowiania silnika, bo to stare moto a ja nie mam części jakby coś się zepsuło. Delke jeszcze mogę odkręcić ale kratery chciałbym zostawić razem. A może jakieś malowanie w całości z cylindrem (o ile w ogóle się tak da)? Jeśli tak to czym i jakie to koszty mniej więcej są (oczywiście najlepsze będą jak najmniejsze ;) )? Dodam, że silnik jest od Jawy 90, podobna wielkość jak WSK 125. [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chcesz wypolerowac ? czy np. poniklowac ? jak polerka to sa specjalne srodki czyszczace do silnikow - moj kumpel ma (bo ma myjnie sam.) i naprawde dziala (przebarwienia, zmatowienia itd... - u mojego kumpla przy Zephyr-ze zeszlo wszysciutko ! ja u siebie nie czyscilem, bo mam czarny i ladny ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To ja się podłączę. Luzipower pytanko - mam blok silnika strasznie zzółknięty od benzyny (zimą sobie ciekła i spenetrowała silnik). Czy możesz zapytać swojego kolegę od myjni czy są jakieś środki, które usuną takie przebarwienia? Bo niespecjalnie uśmiecha mi się szkiełkowanie silnika, coby to usunąć...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niespecjalnie uśmiecha mi się szkiełkowanie silnika' date=' coby to usunąć... [/quote']

boziuniu - az tak sie nie znam ! ja tylko napisalem, ze sa srodki... pytne sie go jak sie ten srodek nazywa i odpisze ! ale czy tobie zejdzie - nie gwarantuje !

 

EDIT: Dominik - ty sie tak na serio pytasz ? pewnie na bank wiesz czy zejdzie czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tymi srodkami z myjni uważał. Ja umyłem takim szuwaksem aluminiowy silnik (niesamowicie brudny i zapuszczony silnik) no i brudł zszedł ale wszędzie, gdzie płyn dotknął aluminium zostały ładne zacieki i zmatowienia ;) . Musiałem polerowac cały silnik Automaxem, żeby pozbyć się sladów mycia. Możenajpierw zrób próbę na jakimś kawałku czy się nie "pogryzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa cylindra? Też taki środek pomoże? A w ogóle to napiszcie jak się wykonuje taką polerkę i co do tego potrzeba (no bo przecież można to samemu zrobić,prawda?). A może lepiej oddać to do jakiegoś zakładu polerskiego? Tylko ja wolałbym to sam zrobić, trochę serca włożyć w remont własnego moto:D A jak to potem utrwalić efekt? W końcu tam są wysokie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Żółte plamy z silnika po benzynie dobrze zmywa carbuclean. Psikasz i jedziesz pędzelkiem...

 

Silnik ma matową (satynową) strukturę, nie błyszczącą, środek o którym mówisz da radę w tej sytuacji, tnz np nie wyświeci matu? I jeszcze pytanko - w jakich sklepach tego siuwaksa szukać?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbuclean motula jest dostępny w larssonie cena ok 25zł za 500mll. Sądzę, że nie powinien ruszyć farby. Jesli jest, to dobry mat, to się utrzyma.Jjeśli jakiś gówniany akryl, to mąoże zrobić przebarwienia. Najlepiej przetestuj na jakimś malowidocznym elemencie. Carbucleana kup tak czy siak, przyda się Eskimosowi w HRG do czyszczenia gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicer ostatnio umyl silnik piana gasnicza  i sie swieci jak psu... no wiemy co

tego sposobu nie znalem :mrgreen: ogolnie mozna jeszcze kupic wodny papier scierny (ale nie gruby ! powyzej 300 !) i rowniez wszystko elegancko zchodzi ! (testowane wiele razy przez specjaliste od majsterkowania Cichego ze Srody na TDM-ce ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...