Skocz do zawartości

"Myslalem, ze zdaze"!!!!!


Lunch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja swoje rzeczy przyniosłem do pzu -tam je na miejscu sfotografowali- napisałem ościwadczenie co, kiedy i za ile kupiłem -rachunki chcieli ale im powiedziełem że nie będę trzymał przez ponad rok rachunków myśląc o ewentualnej kolizji

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie kasku i kombinezonu. No wlasnie nie mam rachunkow na kask ani na kombinezon, buty zreszta tez zeszlifowalem, czy mam te rzeczy poprostu przedstawic rzeczoznawcy jak bedzie ogladal motocykl?

tak i koniecznie ma zrobic fotki uszkodzen. w protokole rowniez ma napisac co i jak. ciuchy dostales od niezyjacej babci na gwiazdke i przez grzecznosc sie nie pytales ile kosztuja i gdzie jest rachunek ;) . oni sa po to, zeby ustalic wartosc szkody. w moim przypadku koles sie spytal, gdzie takie ciuchy sprzedaja i dalem mu namiary na najdrozszy sklep jaki znalem, tam koles zadzwonil (potem sie dowiedzialem od qmpli z tego sklepu) i sie pytal o cene spodni skorzanych :mrgreen: jak wiemy, spodnie skorzane moga kosztowac i 200 i 2000 zeta :mrgreen: powiem tak: ciutke wyszedlem na swoje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W piatek koles z PZU zrobil wszystkie foty, dzisiaj dowiozlem kombinezon i kask, ze tez blysneli na niego fleszem. Koles pytal za ile kas i kombi, to powiedzialem, ze taki kask kosztuje 300,a ze kombi kupilem za 1000, koles powiedzial, ze niewierzy, a ja mu na to, ze wierzyc nie musi, niech sobie sprawdzi w salonach czy gdzie tam chce, powiedzial ok. ;) A w serwisie suzuki zrobili wycene na 26660 wiec ponad dwokrotnie wiecej niz wart jest teraz taki moto na gieldzie, a ten koles z PZU powiedzial szefowi serwisu Suzuki, ze bedzie raczej szkoda calkowita, a wiec wyplacaja 70% cene gieldowej. Czekam teraz na telefon z PZU. Zobaczymy co bedzie. P.S. Potrzebuje paru uzywanych czesci do Suzuki bandit 600 z 96, jakby ktos cos mial to prosze o info, napisze wtedy co dokladnie mnie interesuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dziadek pewnie jest nie na czasie i myslal ze to komarek na pedaly jedzie. Wielu starszych ludzi nie ma pojecia ze motocykle jezdza szybko. Poza tym uwarzam ze powinien byc wiek ograniczajacy prowadzenie pojazdu- to jest naprawde niebezpieczne gdy siedzi dziadek za kierownica- powoduje zagrozenie dla calego ruchu nie tylko dla motocykli- ale tez samochodow i pieszych

 

Cale szczescie ze wyszedles caly- ciekawe czy dziadek ma wyzuty sumienia- no cuz myslal ze zdazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo nazwy tematu... mam znajoma w Gdansku, ktora sie kumpluje z kolesiami z "R-ki"

 

Mowili, ze z ok. 200 wypadkow z udzialem motocyklistow, do ktorych jechali w tamtym sezonie to przezylo 5 % :cry: i prawie za kazdym razem kierowca samochodu mowil - "...myslalem ze zdaze..." masakra !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wieku kierowców czyli dziadów za kółkiem. Będąc na Wileńskim w Carefourze zjeżdzałem sobie schodami go garazu do samochodu i zauwazylem ledwo toczącego sie sąsiednimi ruchomymi schodami (w zasadzie pochylnią) dziada. Stary, tłusty, trzymał sie obu poreczy zeby nie zleciec. Ledwo doszedł do tych schodów. Ide sobie w garażu do samochodu, patrze a ten ledwo wsiada do jakiego Forda combi... Chcialo mi sie smiac na poczatku ale doszedlem do wniosku ze to nie smieszne tylko groźne...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

apropo nazwy tematu... mam znajoma w Gdansku' date=' ktora sie kumpluje z kolesiami z "R-ki"

Mowili, ze z ok. 200 wypadkow z udzialem motocyklistow, do ktorych jechali w tamtym sezonie to przezylo 5 % :cry: i prawie za kazdym razem kierowca samochodu mowil - "...myslalem ze zdaze..." masakra !!! ;)[/quote']

 

...hmmm moze sie myle (nieznacznie) ale wq statystyk w ub. sezonie na drogach Polski zginęło ok. 130 motocyklistów :) .Tak więc wg "zeznań" twojej znajomej w samym Gdańsku musiałoby zginąc 190. Na przyszłość przemyśl - a jeśli nie to chociaż przelicz - treść posta. Twojej znajomej wróżę karierę w mediach.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunch ,to dobrze ,że nic się Tobie nie stało.Jak widzę szkody pokryje polisa tego bałwana (może się czegoś nauczy ta trzęsiłapka !!!).

A tak poza tym to wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia !!!!!!!

:P ;) :P :) :evil: :D

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe..chcialem tak zrobic po przyjezdzie ze szpitala na miejsce wypadku, ale ze przywiozla mnie policja i stali tam ze mna (bo musialem dmuchnac ), a jak zona tego dziada mi powiadziala , ze "maz jest zawodowym kierowca" to juz wszystko bylo jasne...P.S. Dzieki rebel..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu!

 

Właśnie przeczytałem cały wątek i jestem przerażony.

 

Jestem początkującym motocyklistą i w zeszłym roku kupiłem sobie moto (Kawa zr550 ’91).

Mieszkam pod Warszawą – ruch tu jak cholera. Kierowcy przepychają się i oczywiście wszyscy śpieszą się jak diabli. Rano chcą zdążyć do pracy, po południu uciekają przed korkami… normalka. Niestety sporo z nich (kierowców) dawno powinna być już na emeryturze. Nie powinni zagrażać innym uczestnikom drogi, prowadząc swoje pojazdy. :?:

 

Teraz zastanawiam się, czy nie przesiąść się na jakiś motorek enduro i latać po lesie. W lesie wiadomo: biedronki, żaby, zaskrońce, zające, lisy, wilki, niedźwiedzie,… SMOKI ;) – tak czy siak W LESIE BĘDĘ MIAŁ WIĘKSZE SZANSE PRZEŻYCIA!

 

Koledze Lunch’owi życzę szybkiego powrotu do zdrowia, zadowalającej rekompensaty z PZU no i oczywiście Wszystkiego Najlepszego Na Nowej Drodze Życia (Pozdrowienia dla przyszłej Pani Lunch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

LUZIPOWER napisał:

apropo nazwy tematu... mam znajoma w Gdansku' date=' ktora sie kumpluje z kolesiami z "R-ki"

Mowili, ze z ok. 200 wypadkow z udzialem motocyklistow, do ktorych jechali w tamtym sezonie to przezylo 5 % i prawie za kazdym razem kierowca samochodu mowil - "...myslalem ze zdaze..." masakra !!!

 

 

...hmmm moze sie myle (nieznacznie) ale wq statystyk w ub. sezonie na drogach Polski zginęło ok. 130 motocyklistów .Tak więc wg "zeznań" twojej znajomej w samym Gdańsku musiałoby zginąc 190. Na przyszłość przemyśl - a jeśli nie to chociaż przelicz - treść posta. Twojej znajomej wróżę karierę w mediach.

Pozdrawiam

Michał[/quote']

 

jak zauwazyles to napisalem "mowili"... - jest to info z 3 reki !!! jak ja bym tak powiedzial to mogl bys sie czepiac ! ogolnie to nie chodzi o liczbe/procenty tylko glownie o to co mowia kierowcy - "myslalem, ze zdaze" - to jest tragedia !!! ale i tak z gory dzieki za poprawke - bede musial baczniej zwracac uwage na to co mi bedzie kumpela mowila !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zauwazyles to napisalem "mowili"... - jest to info z 3 reki !!! jak ja bym tak powiedzial to mogl bys sie czepiac ! ogolnie to nie chodzi o liczbe/procenty tylko glownie o to co mowia kierowcy - "myslalem' date=' ze zdaze" - to jest tragedia !!! ale i tak z gory dzieki za poprawke - bede musial baczniej zwracac uwage na to co mi bedzie kumpela mowila ![/quote']

spokojnie kolego ;) moim celem nie bylo czepianie się Ciebie ani tym bardziej wywoływanie jakiejś kłótni... O tym jak jest na polskich drogach napisano już wiele i nie bede się dokładał. Fakt, zauważyłem że była to informacja z 2 czy nawet z 3 ręki. Chodziło mi tylko z zwrócenie uwagi na to co mówią nam inni i więcej krytycyzmu. Bo właśnie z jego braku biorą się póżniej różnego rodzaju nieporozumienia i, w przypadku motocyklizmu, także mity, np. 350 kaemow po chodniku, linka itd. Sorki all za lekkiego offa, a Tobie Lunch życzę powodzenia.

Pozdr

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...