Skocz do zawartości

Buty na enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam butów. Jeżdżę raczej w terenie (lekkim) , ale i po asfalcie(do miasta-szybkie zakupy itp).

Poruszając się moto w pracy, często się zatrzymuję i łażę po terenie. Więc buty muszą być wygodne do chodzenia.

Odpadają buty crossowe, szukam raczej atv. Znalazłem takie:

 

http://www.allegro.pl/item564779284_w2_but...ss_bushpig.html

i takie

http://www.allegro.pl/item577761499_forma_...a_motoport.html

 

Czy ktoś z Was miał styczność z tymi modelami?

Jeśli tak to proszę o ew. uwagi. Głównie chodzi mi o to jak trzymają kostkę.

Dużym plusem tych butów jest nieprzemakalna membrana.

Ciekawy jestem tylko jak się sprawią cieplejsze dni w lecie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka:

 

O'neal Element 2

vs

AXO BOXER

 

???

 

 

nie wiem jak z butami O'neal ale jestem uzytkownikiem axo boxer i sobie chwale bucik wygodny, mocny, lecz przy moim uzytkowaniu niestety puszczaja wode do sroda z czym na poczatku problemow nie mialem.

Axo spełniaja swoja role polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Co myślicie o takich buciorach ?

http://www.allegro.pl/item578337445_nowe_b...ross_f_vat.html

 

http://www.allegro.pl/item583949977_o_neal...oss_enduro.html

 

Albo coś innego w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez Stoźu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w 661 Flight i jestem zadowolony. Nie obyło się jednak bez dziwnych akcji. Po kupieniu buty bardzo mocno tarły mnie w dolnej części łydki. Zrobiłem taki patent, że butelkę po browarze okręcając dodatkowo gazetami włożyłem do buta i spiąłem klamrami na noc. Pomogło, materiał sie poddał i teraz nie ma z tym najmniejszego problemu. Druga rzecz o jaką mam pretensje do tych butów to za krótki pasek przy najwyższym zapieciu. Nakładajac nakolanniki (ze zintegrowaną częścią osłaniająca piszczel) i wpuszczając je w buty ja nie mam już możliwości zapiąć ostatniej kalmry. Przyzwyczaiłem się do tego bo w najmniejszym stopniu nawet nie odczuwam jej braku, po prostu nie jest potrzebna, wystarczajaco dobrze asekurują zapięcie buta górne rzepy.

Wielkim plusem tych buciorów jest ich wygląd i wykonanie, po prostu pierwsza klasa, nie widziałem solidniejszych :lalag: .

Mam też O'neale i złego słowa na nie powiedzieć nie mogę ale wykonanie o klase niższe niz w 661.

 

Pzdr.

Radek.

Edytowane przez rispekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Na akcji jest podany nr. 42 i długość wkładki: 27,3 cm. Ja mam stope ok 25cm czy buty będą pasowały. :notworthy:. Troszkę głupie pytanie ale miałem buty cross/enduro może raz na nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

661 to bardzo dobre buty - na równi z fox i alpinestars. cenowo też wyżej.

 

oneal m10 miałem wielokrotnie. bardzo dobre i bardzo wygodne. czego nie mozna powiedziec o fly i wielu thorach (zwłaszcza t30).

 

oneal m10 nawet uzywane są bardzo wygodne i dobre - to buty nie do zdarcia - najlepszy model Oneal. Nie kupować jednak oneal element (sztuczne i drętwe dziadostwo)

 

450 zł to za dużo - max 300-350 za ładne uzywane m10

 

pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Jareoplan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Na akcji jest podany nr. 42 i długość wkładki: 27,3 cm. Ja mam stope ok 25cm czy buty będą pasowały. :notworthy:.

Luz jest wskazany ale tutaj masz ponad 2 cm :icon_rolleyes: . W sumie ja jeździłem w butach dużo wiekszych niż na rozmiar mojej stopy i mi to nie przeszkadzało bo i tak łydkę miałem opiętą cholewą więc but nie latał. Najlepiej jakbyś przymierzył jakiś but w tym rozmiarze w sklepie i zdecydował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już je zamówiłem. Gdzieś wyczytałem, nie wiem czy tylko w tych butach ale że powinno się brać takie buty o jeden rozmiar większy od normalnych noszonych. Biorę też pod uwagę że stopa mi jeszcze troszkę urośnie. Jak przyjdą to zdam relacje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...