Skocz do zawartości

Robienie Hopek.


Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem olej na W15 zalecany W10, nalałem w odpowiedniej ilości(185ml) Wcześniej miałem hydrauliczny olej W42 w ilości 150ml. Jutro będe miał tylnie koło bo oddałem do wulkanizacji i się okaże co i jak :?

Nakręce filmik i podeśle go wam, niech się wypowiedzą spece !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja tam wiem tylko jak powinny wyglądać hopki dla rowerów :lol:

 

 

Witam wszystkich serdecznie.

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, no więc odświerzyłem.

 

A więc ostatnio z kolegą dużo latamy (tyle, że na rowerach :P :biggrin: ) No i latamy po lasach itp. i nadszedł pomysł na hope.

Chcemy coś zrobić w lesie np. znależliśmy fajna górke.

Milibyśmy do dyspozycji palety, takie kamienie (to brązowe co leży na torach - żeby nie było ta linia nie jest już używana od kilku lat)

No i zrobiłem mały szkic jak byśmy chcieli żeby to wyglądało :

 

http://img432.imageshack.us/my.php?image=hopaoa4.jpg

 

Kolorem czerwonym zaznaczyłem teren, który już mamy gotowy, a żółtym co zamierzamy zrobić, tzn. przygotować

 

 

Jak mamy układać palety/deski kamienie/piach :cool: Czy ktoś robił podobną hope :cool: Czy ktoś jeździ/skacze na rowerach :P

 

 

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłej zabawy zycze... wiem co znaczy robić hopke (z kumplem zrobilismy juz tor: 2 hopki i 4 zakręty jeszcze została 1 hopa i 3 zakręty ;/ jakiś mięsiąć roboty był i jeszcze miesiąc będzie) miła zabawa to nie jest... szczególnie jesli ma sie do wyboru narzędzie takie jak: szpadel, taczka i grabki xD ale na rower to albo musi to być twarda ziemia albo drewniany twarda konstrukcja, bardziej polecam ten patent z drewnem :), ziemią to nie musi być podsypane bo rower dużo nie waży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przepis nie wymagajacy duzo czasu:

Po pierwsze najlepiej zeby to byl las bo tam jest dobra wilgotna ziemia

na miejscu w ktorym chcemy miec hope ukladamy patyki po bokach

sypiemy ziemi do polowy hopy potem kolejna wersja patykow i do konca sypiemy potem po bokach hopy ustawiamy w poprzek patyki a drugie pionowo w ziemie zeby sie trzymaly i zeby chopa sie nie sypala

Na wierzch proponuje dac gline.

Dobrze ugniesc (chodzac po niej)

30 min roboty i bardzo mocna hopa jest.

Nam wytrzymuje po tydzien skakania spokojnie i to robimy bardzo wielkie takie na 1,5 metra i sie trzymaja :)

 

Jak ktos z krakowa jest to bedziemy mogli sie umowic na skakanie :) tyle ze za 7 dni bo musze szwy z nogi powyciagac bo przebilem noge patykiem :evil:

 

EDIT

http://rapidshare.de/files/31917918/zdjecia_hopy.zip.html

To sa zdjecia hopy naszej roboty

Na zdjeciach lecace rowery ale motorem na niej skakalem i jej nie ruszylo nawet :)

Zwroccie uwage na tylne rusztowanie ... dosyc dobrze zrobiona

Edytowane przez Litrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom niezła jazda ;) ale z tym skakaniem to ostrożnie!!! żeby znowu nie musieli szyć :bigrazz:

 

no właśnie

Niedawno wyszedłem z ogrodu i zszedłem przez las w dolinę nad rzekę (mam to zaraz za płotem :) ) no i mocno się zdziwiłem bo ktoś mi pod nosek hopki zbudował :biggrin: taki prawie mini tor, bo jest i przeskok nad strumieniem wpadającym do rzeki - korciło mnie mocno żeby polecieć po motor i popróbować, ale te hopy to jakaś masakra dla mnie, normalnie hardcore, oni tam chyba na rowerach muszą jeździć bo na moto to sobie nie wyobrażam takich ostrych i wysokich hop pokonywać

 

no i sobie odpuściłem w trosce o rodzinę, ale kusi mnie cały czas :) tym bardzie że to jest z 300 m przez las od mojego płotu. Ale wiek robi swoje i ostrożność zaczyna wygrywać, może zapodam fotki jak wpadnie mi w ręce aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...