Skocz do zawartości

jazda miedzy stojącymi samochodami na światłach


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tym dojeżdżaniem do skrzyżowania między stojącymi samochodami, jak duże jest to wykroczenie w świetle kodeksu drogowego i jaki może być za to mandat jeżeli akurat przeoczymi że minęliśmy radiowóz policyjny. Bo to że kierowcy tego nie lubią to wiadomo ale co zrobi policjant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu napisalem o tym krotki artykul - nie bede sie wiec powtarzal i zapodaje linka: http://www.skutery.net/artykuly.asp?id=123

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jezdzilem na motocyklu we Francji, tam kazdy katamaran usuwal sie z drogi (podczas jazdy w miescie), a gdy stoja tam na swiatlach to robia miejsce na motocykl. U nas takiej kultury jazdy nie ma i predko nie bedzie. Zdaza sie, ze ktos usunie mi sie na prawo w korku, ale to sa sporadyczne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa o przepisach, a nie o przekonaniach.

 

O ile nie najeżdżasz na ciągłe linie, to możesz zostać ukarany za niewłaściwy sposób wyprzedzania - jeżeli np wyprzedzasz auto jadące lewym pasem z jego prawej strony podczas gdy koła motocykla też znajdują się na lewym pasie. Poza tym policjant zawsze może Cię ukarać za stwarzanie "niebezpiecznej sytuacji"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to moze policjant cmoknac w dupe bo i tak mu sie nie zatrzymam - niech si elepiej zajmie sciganiem bandytów a nie zawracaniem głowy człowiekowi ktory spieszy sie do pracy :D i bezpieczni ebez szkody dla kogokolwiek wyprzedza samochody w korkach - n aszczesci ejeszcze nie spotkalme si ez tak debilnymi policjantami ktorzy by chceli za to dac mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to moze policjant cmoknac w dupe bo i tak mu sie nie zatrzymam

 

Hehe, podoba mi się Twoje podejście :D Zmienia się ono wprawdzie w wyjątkowych okolicznościach, ale liczy się postawa.

 

Mój znajomy też jeździł z takim przekonaniem (sam mam takie) do momentu kiedy w korku na światłach podbiegł do niego policjant i wyciągnał mu kluczyk ze stacyjki. Cmokania było co nie miara... :lol:

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFą chyba jechał... W każdym razie czym by nie jechał to jak się przebijał przez korek to w końcu dojechał do miejsca gdzie samochody stały zbyt blisko siebie i nie mógł dalej przejechać - policjant podobno dość sprawnie, acz spokojnie zjawił się koło motocykla...

 

Oby jak najmniej takich sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...