Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż kupiłem miesiąc temu motocykl który zaraz przerejestrowałem na siebie. Razem z motocyklem dostalem polisę OC zawartą z PZU która jest ważna do 22lipca. Po przerejestrowaniu nie wykupiłem polisy w żadnej ubezpieczalni gdyż następnego dnia wyjechałem do GB.

Czy PZU może bez mojej wiedzy i aprobaty zawrzeć ze mną umowę i czy mogę mieć jakieś konsekwencje w związku z tym że mam w PL zarejestrowany bez OC motocykl mimo że mieszkam i pracuję w GB. Sprawa wg mnie kontrowersyjna gdyż z jakiej okazji mam płacić OC pojazdu jeśli stoi on w garażu i będzie tak stał przez kilka następnych lat...

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi dzieki Zbyszku za tą nutkę dobrego humoru jednak prawdę mówiąc liczyłem na jakieś wyjaśnienia a nie na opis czarnego scenariusza :)

Także teraz droga społeczności czekam na odzew biegłych w temacie.

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w tym wypadku jest prosta i brutalna: pojazd zarejestrowany musi mieć OC a od zakupu masz 30 dni na zgłoszenie ubezpieczycielowi faktu zmiany właściciela polisy i uregulowania ew. różnicy w cenie. Jak się do ciebie nie zgłosi PZU to przypomni się fundusz gwarancyjny a oni mają zdecydowanie gorszy cennik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Z tego co mi wiadomo OC potrzebne jest tylko i wylacznie do tego, aby moc korzystac z pojazdu na polskich drogach. Jesli Twoj moto stoi w garazu i nikt nim nie bedzie jezdzil to moze tak stac ile tylko Ci sie spodoba. Po powrocie do kraju wykupisz sobie polise i znow bedziesz mogl legalnie i bez obaw korzystac z naszych pieknych drog :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Powitać,

 

Z tego co mi wiadomo OC potrzebne jest tylko i wylacznie do tego, aby moc korzystac z pojazdu na polskich drogach. Jesli Twoj moto stoi w garazu i nikt nim nie bedzie jezdzil to moze tak stac ile tylko Ci sie spodoba.

 

Póki np. ktoś nie podpali garażu, nie zapali się moto, od tego zapali się dom, spłonie cała rodzinka, zajmą się okoliczne miejscowości i dojdzie do armageddonu,

 

Se żartuję rzecz jasna. Chodzi jedynie o to, że OC sie płaci czy siię stoi czy się leży. Obojętnie czy moto stoi, jeździ czy jest w proszku czy nie ma kółek. Nieważne. OC to OBOWIĄZKOWA polisa Odpowiedzialności Cywilnej posiadacza pojazdu. Nieważne w jakim stanie jest pojazd i co się z pojazde dzieje.

 

Oczywiście można nie płacić i ew. liczyć że UFG nas nie wypatrzy. Tylko co gdy jednak dojdzie do jakiejś nieprzewidywalnej tragedii?? Bo jak dojdzie, i OC nie będzie, to sprawy takie zwykle kończą się wyrokami więzienia!!

 

OC wyjściowo na moto kosztuje 110-120 zł w PZU na rok. 10 zł miesięcznie. Jak ktoś ma takie nerwy, żeby zaoszczędzić 10 zł miesięcznie, to gratuluję :)

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Rzeczywiscie Dominik masz racje. Sprawdzilem w ustawie i tyle co z niej wyciagnalem dokladnie na ten temat zamieszczam ponizej.

 

Art. 27.

1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż

12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można

zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:

1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;

2) zarejestrowany czasowo;

3) zarejestrowany za granicą;

4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. B);

5) pojazdem historycznym.

2. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego na czas nie krótszy niż 30 dni, w

odniesieniu do pojazdów mechanicznych zarejestrowanych na stałe, może zawrzeć

podmiot prowadzący działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w

kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych w zakresie pojazdów przeznaczonych

do kupna lub sprzedaży lub polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów

mechanicznych.

3. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów

mechanicznych zarejestrowanych czasowo, zawiera się na czas nie krótszy niż

okres tej rejestracji, określony w decyzji starosty właściwego ze względu na

miejsce zamieszkania właściciela pojazdu mechanicznego, nie krótszy jednak

niż 30 dni.

4. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów

wolnobieżnych określonych w art. 2 pkt 10 lit. B), można zawrzeć na czas nie

krótszy niż 3 miesiące.

5. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego, w odniesieniu do pojazdów

historycznych, można zawrzeć na czas nie krótszy niż 30 dni.

6. Umowę ubezpieczenia granicznego, w odniesieniu do pojazdów mechanicznych

zarejestrowanych za granicą, w przypadku określonym w art. 29 ust. 1 pkt 3

zawiera się na okres 30 dni.

 

Pozdrawiam

 

P.S. To jest naprawde chore, zeby placic za cos co stoi w garazu i nie jest uzytkowane. Moja poprzednia rada opierala sie na zdrowym rozsadku, ale jak widac zyjemy w Polsce i takie rzeczy to normalnosc, do ktorej nie moge sie jakos od prawie 25 lat przyzwyczaic :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc muszę mieć ubezpieczenie. Ale czy PZU ma prawo zawrzeć ze mną umowę bez mojej wiedzy i zgody czy nie.

Nie chodzi mi o kasę bo przy 60 procentowej zniżce prawie nie zapłacę wogule ale chodzi mi o znienawidzone przezemie PZU :D

Wolałbym buć ubezpieczony gdzie indziej niż u tych starych złodzieji...

POzdrawiam ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nasze prawo nie jest tak bardzo chore, aby umowa zawierala sie samowolnie, bez czy nawet przeciw woli drugiej strony.

 

Jesli nie zlozysz podpisu na umowie OC to umowa "sama" sie nie zawrze :D .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nasze prawo nie jest tak bardzo chore, aby umowa zawierala sie samowolnie, bez czy nawet przeciw woli drugiej strony.

 

Zawiera się, zawiera. A konkretnie ulega automatycznemu przedłużeniu na następny rok w szczególnych warunkach. I nie trzeba do tego podpisu.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nasze prawo nie jest tak bardzo chore, aby umowa zawierala sie samowolnie, bez czy nawet przeciw woli drugiej strony.

 

Zawiera się, zawiera. A konkretnie ulega automatycznemu przedłużeniu na następny rok w szczególnych warunkach. I nie trzeba do tego podpisu.

Jestem tego pewny ale w momencie w którym np rok wcześniej miałem z nimi umowę - chodzi o przedłużenie bez zgody i wiedzy.

Co natomiast w sytuacji wyżej opisanej?

Pozdro dla marzących :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twojej sytuacji będą ścigali poprzedniego właściciela

on pokaże im umowę i wtedy PZU podkabluje funduszowi i Ciebie będzie ściagał fundusz :D

umowa sama się nie zawrze ponieważ masz prawo wykupić OC w jakiej firmie Ci się podoba a PZU nie ma prawa zmusić Cię abyś wykupił polisę właśnie u nich

niemniej nie zastosowałeś się do przepisów z których wynika że masz określony czas na zawarcie umowy OC po zakupie pojazdu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa sama się nie zawrze ponieważ masz prawo wykupić OC w jakiej firmie Ci się podoba a PZU nie ma prawa zmusić Cię abyś wykupił polisę właśnie u nich

Jasne że możesz wykupić drugą polisę w innej firmie hehe prawo bywa śmiszne. Kluczowa jest kwestia wypowiedzenia umowy

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty:

umowę mam do 22lipca sprzedający nie zrzekł się ubezpieczenia więc przeszło na mnie.Czyli do lipca mam ważną polisę ze zmianą właściciela. Przed upłynięciem tego terminu zgłaszam w pieps*onym PZU że nie chcę mieć z nimi nic więcej w życiu do czynienia i załątwiam polisę OC w innej ubezpieczalni.

Takie informacje dostała moja żona w ubezpieczalni.

Dzięki wielkie za udział w dyskusji.

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...