Skocz do zawartości

Chopper i Drag - jakie są różnice?


krasnal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie motocyl typu drag musi byś długi i niski ale nie w tym znaczeniu co chopper z długim przodem.

Drag moim zdaniem powinien mieć przód niekoniecznie dłuższy niż na przykład w nekedzie ale powinien on być masywny. Dłuższy wahacz + szeroka opona która jest w stanie przenieść moc motocykla. Zbiornik szeroki i długi ale tez bez przesady.

Kierownica nie powinna być za szeroka i najlepiej jak najprostsza

Drag powinien mieć silnik o dużej mocy i przełożeniach tak dobranych by na krótkim dystansie mógł odstawić przeciętnego ściga – nie mam uwarunkowania czy rzędowy czy V-ka, choć widlasty silnik ma w sobie to coś...

PunkRider zastanowić się jeszcze należy nad pojęciem POWER CHOPER i MuscleBike ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to ciezkie moto dzieli sie na :

 

-cruser -niski i dlugi np.marauder

-chopper -krotszy i wyzszy np:intruder

 

 

klasyczne choppery byly w "easy rder" filmik kultowy kto nie ogladal niech ciezkich nie chwyta bo tam jest cala ideologia tego sprzetu i poprostu lektura obowiazkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to ciezkie moto dzieli sie na :

-cruser -niski i dlugi np.marauder

-chopper -krotszy i wyzszy np:intruder

 

Jest wiele stylów chopperowej budowy motocykla, ale we weszystkich obowiązuje podstawowa zasada siodło nisko przód daleko

Cruiser ma być wielki nisko zawieszony ale nie jest on dłuższy od choppera – chyba że porównamy Intrudera 800 z na przykład VTX 1300

Bardzo dobrze witać różnicę w budowie Cruiser/Chopper na przykładzie motocykli H-D np.: Heritage Softail Classic i Softail Standard czy Deuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cruser -niski i dlugi np.marauder  

-chopper -krotszy i wyzszy np:intruder

Marauder wzorem cruisera? 8O No nie wiem... :D

Dla mnie wzorem cruizerow sa sprzety w stylu amerykanskich ciezkich i blyszczacych krazownikow z lat chocby 50. A co ma z nimi wspolnego Marauder? Bo chyba nie chlodnice, krotki tylny blotnik, sportowy wlew paliwa, nieszprychowane kola, inna kierownice i w ogole...? :twisted:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos_ napisał:

cruser -niski i dlugi np.marauder  

-chopper -krotszy i wyzszy np:intruder  

 

Marauder wzorem cruisera?  No nie wiem...  

Dla mnie wzorem cruizerow sa sprzety w stylu amerykanskich ciezkich i blyszczacych krazownikow z lat chocby 50. A co ma z nimi wspolnego Marauder? Bo chyba nie chlodnice, krotki tylny blotnik, sportowy wlew paliwa, nieszprychowane kola, inna kierownice i w ogole...?  

Brawo. Cieszę się że znajdują się kobiety potrafiące skutecznie wyjaśnić temat. Masz w stu procentach rację: Marauder ma się do cruiserów jak pięść do oka. A definicja niski i długi plus krótszy i wyższy to naprawdę wyczerpuje temat :D . Jestem teraz złośliwy - sorry. Poprawię się - kiedyś. :D

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mean streak czy classic? ;>

ten drugi raczej cruiser, ten pierwszy podobnie jak maraudery należy IMHO do nurtu power-cruiserów: niby z daleka klasyczne, ale detale i parametry jezdne (w tym silnikowe) temu przeczą, stanowiąc miraż klasyki z wysokimi osiągami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mean streak czy classic? ;>

ten drugi raczej cruiser, ten pierwszy podobnie jak maraudery należy IMHO do nurtu power-cruiserów: niby z daleka klasyczne, ale detale i parametry jezdne (w tym silnikowe) temu przeczą, stanowiąc miraż klasyki z wysokimi osiągami

jsz

 

A faktycznie nie dopisałem. Mój to classic i ja również uważam że jest to typowy cruiser choć tak jak pisałem co głos to inne zdanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie to czym w takim razie jest VN 1600?! Co z kim nie rozmawiam to ma na ten temat inne zdanie :/

Ale żeś temata wyciągnął - sprzed 4 lat :biggrin: do tego chyba początek zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, bo na pewno takiego tematu nie zakładałem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...