Skocz do zawartości

Trening "na sucho" :)


Wyatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może macie jakieś pomysły na trenowanie techniki w domu lub na sali gimnastycznej ? :)

 

Tak sobie pomyślałem, odkręcając butelkę :D, że wyrabia się w ten sposób prawy nadgarstek a to może przydać się później do odkręcania gazuu...

wniosek: gazuj a będzie coraz łatwiej :D

 

Przed tą czynnością jest jeszcze jedna- puknięcie łokciem w denko. To z kolei niby boli ale może wzmocnić kość (głowę przy okazji też) co nie jest bez znaczenia przy ewentualnym (odpukać) upadku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz, ale nie do konca. Odkręcanie gazu to nic. Ważniejsze jest przygotowanie całego ciała do jazdy, pisało tu kilika osób o balansowaniu ciałem na motocyklu. Zatem na siłownię i do roboty !

 

Pozdrawiam, Pawel

 

ps. A siłę w rękach mam, bo butelek się otwiera trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pusty żołądek niezdrowo. I dobrze ! Zmusza to do kolejnej czynności służącej jako trening - otwierania słoika. Czym więcej otwartych tym łatwiej na stacji :).

wniosek: tankuj a będzie coraz łatwiej hehe

 

Pchanie wózka z kolei może rozbudować odpowiednie mięśnie rąk. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno super ćwiczenie. W humorze jest temat z ponad setką jego różnych nazw :lol: Wyrabia mięsień hippiczny prawej ręki. Jest to mięsień odpowiedzialny za zginanie nadgarstka.

Znajdziecie go po wewnętrznej stronie przedramienia, przed łokciem. Spróbujcie. Gwarantuję, że na prawej ręce jest większy, niż na lewej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja codziennie wieczorem ćwiczę mięśnie cały rąk - zarówno lewej jak i prawej. Zauważyłem, że wciąż są zbyt słabe do jazdy, więc już od kilku lat robię intenstywny wieczorny trening mięśni rąk.

W sumie prosta i przyjemna zabawa - odkręcam butelkę, nalewam wódeczki, otwieram soczek, nalewam soczek. Podnosze szklankę do ust, przechylam szklankę, odkładam szklankę. Ćwiczę tak najpierw prawą, potem lewą rękę. Aż odczuję, że więcej nie mogę, wtedy odpoczywam.

Oczywiście jak wrócą siły można poćwiczyć intesywniej - np wpierd.... żonie, demolowanie mebli w kuchni, ściganie kota z rozgrzanym żelazkiem itd itp ćwiczenia fizyczne. Polecam, bo naprawdę świetnie rozwijają różne partie mięśni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:) :D :D :D

Tylko nie pokazujcie tego mojej żonie 8O :D

PS - temat chyna tak "zboczył", że wyląduje w humorze.

 

 

Więc odrobine na serio - rzeczywiście trening się przydaje.

O ile na enduro jest to zrozumiałe, to do jazdy zwykły moto już nie tak bardzo. Jakże bolesnie więc przekonałem się w ubiegłym sezonie, że do jazdy zarówno na KTMie jak i Ducati sił mi nie brakowało, jendak dłuższa jazda na Ducacie od razu obnażała poważne braki - a mianowicie zupełne nierozciągnięcie mięśni.

O ile więc na KTMie mogę sobie co chwilę wstać, popodskakiwać dla rozruszania się (wiecie zresztą sami, że w enduro non stop coś się dzieje), o tle na Ducati odstawałem strasznych skórczów, m.in nóg na wysokości bioder i rąk w nadgarskach. Tragedia. Musiałaem się zatrzymywać i rozprostowywać mięśnie.

W tym sezonie muszę trochę się porozciągać, pobiegać, może jakieś hantelki. Powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i "zboczył" heheh (VX) ale skoro to sprawdzone metody to czemu nie. :)

 

Tak jak piszesz Dominik, sport to zdrowie i myślę, że nie tylko w enduro warto być trochę porozciąganym itp. Tam może to się bardziej odczuwa ale przyda się wszędzie.

W razie jakiegoś "kuku" (odpukać) lepiej być krzepkim, wysportowanym choć trochę pacjentem. Co prawda brzuch może stanowić "airbag" :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...