Skocz do zawartości

Brak iskry w zx9r 1998r.


Gość kawchudy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną braku iskry w kawasaki zx9r z roku 1998 ? Motocykl był po wypadku i został uszkodzony czujnik klamki sprzęgła poza tym wszystko było w porządku. Prosze o porady.

 

Iskra przeskakuje po włączeniu zapłony ale nie ma przy kreceniu rozrusznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czujnik klamki sprzęgła... jeśli niebędzie masował, to nie odpalisz sprzęta:)... tylko wtedy też nie powinien kręcić rozrusznik ( a kręci?). Sprawdz wszystkie przewody od zapłonu , impulsator i moduł czy wszystko styka...przewody wysokiego napięcia spryskaj WD40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

przeciez sprzeta mozna odpalic wciskajac jak i nie wciskajac sprzegla jak jest na luzie? ja odpalam bez wciskania, bo nic mi nie da, ze odciaze rozrusznik o ten maly moment bezwladnosci w porownaniu do silnika. co innego jest w puskzach - tam skrzynia wazy, wiec zalecane jest wciskanie sprzegla. wiec wracajac do rzeczy :mrgreen: : co ma wspolnego czujnik sprzegla? no chyba, ze zx9r wymaga wcisnietego sprzegla przy odpalaniu, ale w to raczej nie wierze :?:

a rozrusznik kreci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, ZX9 potrzebuje wciśniętej klamki, więc może być to powód.

a więc źle pamiętasz i to nie jest powód...

ZX9 nie wymaga wciśniętej klamki, jeśli stoi na luzie.

ale mógł ci paść np. także czujnik luzu - i wtedy z obu czujników na raz dostaje "negatywny" sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQL, napisałem "jeśli dobrze pamiętam", nie piszę "na pewno". Wydaje mi się że w 9 którą robiłem niedawno (nie Norbiego, inna sztuka) wciskałem przęgło, pamietam też dokładnie ER5 , która bez wciśniętej kamki nie zapalała, więc stąd moje sugestie. Po uruchomieniu oczywiście można było puścić klamkę i sprzęt na luzie pracował.

Nie pozostaje nic inego jak dokładne posprawdzania opisywanego motocykla przez elektryka i będzie po sprawie.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrozumialem rozrusznik kreci! iskra przeskakuje przy wlaczeniu zaplonu, wiec cewki sa sprawne. pozostaje sprawa z czujnikiem polpzenia walu, albo modul (pomierz rezystancje, jezeli nie znasz rezystancji zlec to warsztatowi) :P P.S. jezeli rozrusznik kreci to co ma do tego klamka sprzegla?? jak wcisnieta to zabiera iskre ;) :mrgreen: takier rozwiazanie mozna zastosowac jedynie w rowerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...