Skocz do zawartości

Bieszczady, okolice Wetliny - co polecacie?


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że niejeden z Forumowiczów miał okazję poprostować bieszczadzkie winkle, i liczę, że zechce podzielić się wrażeniami. Otóż bardzo prawdopodobne, że w najbliższych dniach będę miał sposobność przejechać się w Bieszczady, z bazą noclegową w Wetlinie. Mam pytanie do znawców tamtejszych terenów: dokąd radzicie zajechać po drodze, o jakie miejscowości zahaczyć? Może macie jakąś ulubioną, godną polecenia trasę obfitującą w winkle zachęcające do zamykania oponek?

Z góry dziękuję za ewentualne porady i wskazówki.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dwie trasy: Wielka i Mała obwodnica Bieszczadzka.

Wielka obwodnica to trasa: Lesko -> Ustrzyki Dolne -> Czarna Górna -> Ustrzyki Górne -> Cisna -> Baligród -> Lesko (długość ok. 150 km).

Mała natomiast to: Lesko -> Hoczew -> Myczków -> Polańczyk -> Sakowczyk -> Czarna Górna -> Cisna -> Baligród -> Lesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dwie trasy: Wielka i Mała obwodnica Bieszczadzka.

Wielka obwodnica to trasa: Lesko -> Ustrzyki Dolne ->  Czarna Górna -> Ustrzyki Górne -> Cisna -> Baligród -> Lesko (długość ok. 150 km).  

Mała natomiast to: Lesko -> Hoczew -> Myczków -> Polańczyk ->  Sakowczyk -> Czarna Górna -> Cisna ->  Baligród -> Lesko

 

:smile2:

 

Tak to jedne z lepszych tras w Bieszczadach, są też inne bardzo ciekawe miejsca, ale droga prowadząca do nich jest trochę kiepska. Ale i tak warto się tam przejechać... :buttrock:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrociłem ze Smereka (smerka ??) Wedlug pilot.pl to jakies 4 km od wetliny.

 

Zrobilem kilka fotek zakretow, ale tam mozesz jechac przed siebie bez wyznaczonej wczesniej trasy bo wszedzie sa zakrety piekne

 

http://members.lycos.co.uk/pawelroszkowski/bieszczady/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dałem się wyciągnąć w Bieszczady, chociaż - przyznaję się bez bicia - na początku się wahałem, na szczęście jednak chęć poznania nowego wzięła tym razem górę nad lenistwem. Bazę noclegową mieliśmy w Wetlinie - całkiem sympatyczna miejscowość, obfitująca w klimatyczne knajpki. Wszystkim, którym nie dane było do tej pory zasmakować winklowania po bieszczadzkich serpentynach, gorąco polecam traskę z Cisnej przez Wetlinę do Ustrzyk Górnych - idealne zakręty do szlifowania podnóżkami (albo, jak w moim przypadku, gmolami :? ).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne serpentyny ( oprócz wymienionych miejsc ) na trasie od Sanoka na Przemyśl.

Po prostu rewelacja.

Zakręty 180 następujące po sobie raz lewy raz prawy.

Szkoda gadać, są prawie identyczne i jest ich koło 10 ( nie liczyłem dokładnie bo taki podjarany byłem).

Można nieźle doskonalić umiejętności.

Szkoda ze nie zgadaliśmy sie i nie zrobili jakiejś traski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
Bardzo fajne serpentyny ( oprócz wymienionych miejsc ) na trasie od Sanoka na Przemyśl.  

Zapewne chodzi o Tyrawe Wołoska - taki epolskie alpy- jak jade w poblizu to specjalnie nadrabiam drogi by sie tam przejechac w to i spowrotem-ostatnio bylem na jesieni- na prawym zakrecie przytarlem butem(oczywiscie na zakretach nogi nie sciagam z podnozkow) :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do przeczytania mojej malej relacji z tamtego roku wlasnie z wycieczki w Bieszczady (miedzy innymi): http://motorfan.republika.pl/wypady4.htm

 

Podsumowujac - piekna trasa do Mucznego, sama miejscowosc to raj dla ludzi kochajacych CISZE I SPOKOJ. Tutaj daje pogladowa mapke:

http://www.mapapolski.pl/index.php3?Z_CITY...muczne&form_t=1

 

w innym topicu dowiedzialem sie od Domienieka ze ok. 30 km za Mucznym jest jakis gorobowiec ktory moglby byc wart ogladniecia. Samo Muczne oczywiscie dysponuje niesamowitymi poloninami, o ktorych nie trzeba pisac jak sa piekne : ).

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...