Skocz do zawartości

R1 czy GSXR1000 ('03)


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Nie zapominaj ze Kawasaki polaczylo sie z Suzuki , wiec w tej ZX10 moze siedziec silnik Suzukowy... Poza tym zalezy do czego bedziesz sprzeta uzywal.Jak do ostrego katowania to z Yamaha sie wstrzymaj i popatrz jak maja zbudowane miski olejowe( tak by na 1 i na 2 kolach zawsze byl doplyw oleju w newralgiczne miejsca silnika). W cuda nie wierz nie ma motocykli nie do zaje...nia- chlopaki (w dresach) z Ostroleki nie takie sprzety psuli.A to korbowod sie urwie , a to rozrzad sie potrze, czasami naprawde wystarczy niewiele... . Akurat jestem zwolenikiem Ducati i trudno mi ocenic takie szlifiereczki, ale jak juz wspomnialem moj brat "szykuje sie" na GSXR1000- on jest maniakiem przyspieszen. W jednym czasopismie ze Stanow widzialem naprawde ostry sprzet na dwusuwowym silniku z motorowki chyba. Poj. mialo 750, masa 137 kg a moc 170KM!!! To dopiero odjazd!!Tylko te koszty..No coz jeden woli pomidory i ogorki inny ogrodnika corki- musisz sam wybrac. Pamietaj tylko ze GSX1000 ma najlepszy roll-on(60-80 mph) cos ok. 2,6 sek!! lepiej od Busy i ZX12!!Pozdrawiam i zycze madrego wyboru!Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... baj de uej... na pierwszych rysunkach zx10 wyglada jak kacza kupa :x

A co do dresow, ktore psuja motorki, wynika to zapewne z ich kiepskiego stanu technicznego, albo nieumiejetnej obslugi, ksztalt miski olejowej w R1 napewno nie utrudnia smarowania czego trzeba, tylko olej musi w niej byc :)

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to w Stanach na dzien dzisiejszy to: R1-$10399, GSX-$10499, CBR-$10599. Jakos nie moge sie dopatrzyc tej spadkowej ceny :)

 

 

 

 

No niemieckie ceny to odpowiednio:R1-12780 euro,GSX-R 12510 euro,CBR 12790 euro i to wszystko przy kursie 1 euro--1,08 $.

Czyli "mala"roznica,nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dziekuje wszystkim za wypowiedzi, decyzje podjolem i dzisiaj przywoza mi do domu....R1. Jezdzilem na Kawie, Suzuki pomyslalem sobie dlaczego nie Yamaha.

Pozdrawiam wszystkich i zycze udanego, slonecznego sezonu!!!

Heh, gartuluje słusznego wyboru :) Będziesz zadowolony. Kikla osób jeździ i naprawdę chwalą sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej do gustu przypadła CBR RR :) . To jest maszingan,a inne też są spoko ale to są maszyny z dużego szczebla trzeba mieć już doświadczenie a ja jeszcze nie mam więc sobie jeszcze pojżdże na czymś słabszym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś!R1 2002 jest chyba najlpiekniejszym sprzetem na tym swiecie.Jego sylwetka jest zarazem subtelna jak i agresywna.Ech...marzenie...Godzinami potrafie wpatrywać sie w plakat i marzyc,i marzyc.marzyc...Mam pierdo*ca na jej punkcie.Chcialbym aby moja kobieta tak wygladala,hehe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oj zazdroszcze wam tej taniochy w stanach

ale za to macie malo zakretow :lol:

 

w Hamburg YZF-R1 12785 Euro

GSX-R 1000 12650 Euro

 

Aktualny kurs 1 Euro= 1,0746$

 

na wyglad tez wybral bym R1

 

musze sobie zrobic terminy u handlazy na probna jazde po swietach to sobie te dwa modele porownam w koncu najwazniejsze jest jak sie tym jezdzi przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam ze aktualnie SRAD 1000 nie ma zadnej konkurencji na rynku i jesli stać cie na takie zakupy to kup srada .

 

Na rynku GSXR konkurencje ma, ale na torze przynajmniej w tym roku jej brak :) Na ulicy nie moglem calkowicie wykorzystac potencjalu GSXR 750 a co dopiero 1000. Roznica setnych sekund? Dla mnie bez znaczenia dlatego wybralem R1 i chociaz jest troche ciezka od GSXR 750 to i tak zauwazylem ze w zakrety wchodzi jepiej niz Suzi. Mam wrazenie ze jade na 600-ce. Co do power'u to niestety jeszcze sie nie wypowiem bo nadal ja docieram,(max. 7 tys.) ale czuc ta roznice w pojemnosci, Exup tez robi swoja robote i moto juz ciagnie od 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zazdroszcze wam tej taniochy w stanach

ale za to macie malo zakretow :lol:

 

To fakt, co do cen nie mozna nazekac, ostanio na www.r1-forum.com pisal chlopak z Danii ktory kupil Yamahe R6 i zaplacil za nia (z podatkiem) 19000$ 8O 8O 8O . Ludziska ze stanow nie chcieli uwiezyc i mysleli ze zaplacil moze w innych dolarach. Lecz w Europie sa niestety takie podatki i cla chroniace przed japonskim zalaniem rynku. Za 19000$ w USA mozna kupic R1 i R6 !!!Nie mowiac o innych exotycznych motocyklach.

Zakretow tez jest pod dostatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...