Skocz do zawartości

Czy zaryzykowac i kupić motocykl z odlewanym tlokiem??


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem nowy na forum ale mam powazny dylemat. :? Napotkalem oferte sprzedazy XJ 550 z jednym cylindrem po szlifie i odlanym tlokiem (podobno w Politechnice Wroclawskiej) Prosze o porade czy warto sie pakowac w taki motocykl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Tak jak radza moi poprzednicy nie pakował bym się w taki sprzęt. Pierwsze ciekaw jestem czy odlewny tłok ma taką samą wage jak pozostałe. Po drugie jeżeli tylko jeden cylinder Był szlifowany oznacza to że ten cylinder będzie miał większą pojemność, a ponieważ pojemność komory spalania jest ta sama będzie większy stopień sprężania w tym cylindrze. Z wiązki z tym będzie występowała zmienność obciążenia wału korbowego ponieważ prawdopodobnie jeden tłok będzie o innej wadze i w dodatku jeden cylinder będzie miał inną pojemność niż reszta i inny stopień sprężania. Nie ma się co dziwić. Zmiana średnicy o 0,4 mm wywołała u mnie na dwóch cylindrach przyrost o prawie 10 centymetrów sześciennych pojemności. Tak więc nie ma co lekceważyć nawet nieznacznego zwiększenia średnicy. Poza tym jestem ciekawy czy tłok jest prawidłowo zowalizowany. O wszystkim tym możesz się dopiero przekonać po rozkręceniu silnika.

Czyli po fakcie kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzienki za wszystkie porady. :)

Zrezygnowalem z zakupu tamtego motocykla.

Kupilem SUZUKI GR650 :D

Wyszelem z zalozenia, ze dwu cylindrowiec bedzie latwiejszy i tanszy w eksploatacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...