Skocz do zawartości

zx6 , gsxr600 ,bandit czy wanna??


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

przymierzam sie do kupna bika w cenie do okoo 14 tys.

z tego co mi by podpasowalo to gsxr600 zx6r z tym ze biore tez pod uwage bandita i gsx600f od 98

do tej pory napalalem sie na sv 650 s zajedisty to bike z tym ze przymiezalem sie do niego dzisiaj i gada pieknie wyglada dobrze jezdzi super malo pali ale niestety 186 cm to chyba troche za duzo jak na niego. :cry:

chodzi mi o porade co wybrac moze jeszcze akies inne moto ??

troche do zabawy troche do pojezdzenia nie potrzebne mi zadne litrowki bo i umiejetnosci jeszcze nie te. pozatym jeszcze musze brac pod uwage /i tu moze mnie nie jeden skarci {islusznie} / ile to palic bedzie .

zx6 mi sie calkiem podoba i cenowo i wizualnie i ladnie chodzi ale nie wioem jak w eksploatacji.

ile to w miescie wypije ile na trasie bez bicia rekordow w toku zwyklej jazdy.

wdzieczny bede za wskazowki i pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zx6 jak i gsxr600 podobnie palą, więc jeśli chozi o te sportówki to raczej nie powinno patrzeć się ile to żre, bo będzie żarło i to sporo, ponieważ z założenia mają być szybkie zrywne i do ścigania niż w trasy. Tak więc jeżeli szukasz moto co mało pali a fajnie jeździ to sportówki odstaw na bok. Może być Fazer 600, bo i ma troche sportu i turystki i napewno żre znacznie mniej.

A jeżeli chcesz tylko sportowe 600 to każdy z nich naprawdę podobnie pali. I na to nie zwraca się uwagi. Z tych dwóch co wymieniłeś wziąłbym Gsxr bo lepszy jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by jeszcze wziac pod uwage Horneta jezeli zalezy Ci na jakims zwawym motocyklu. Tylko , ze dla mnie np. hornet jest dosyc specyficznym motocyklem w prowadzeniu. Za ta kwote (14 tys) to raczej Hornet i Fazer z pierwszych lat produkcji. Fazer jak dla mnie ma lepsze hamulce , zawieszenie, daje jakas tam ochrone przed wiatrem, natomiast Hornet jest troche bardziej z jajem, ale moze Ci byc na nim ciut nie wygodnie, bo tez nie jest to za duzy motocykl.

Bandit i GSX-F to raczej slabsze maszyny od pozostalych, ktore zostaly wymienione. Silniki po ok. 80KM i dosyc duza masa. Zaleta GSX-F to napewno pelne owiewki , ktore daja sporo ochrone przed wiatrem, z koleji zwieksza koszty jezeli Ci sie sprzet przewroci, czego Ci nie zycze.

Jezeli dobierasz moto pod katem wzrostu, to napewno bys dobrze wylgadal na XJR1300, GSX 1400 , CB 1000 ale w tej cenie raczej ciezko chyba i do zabawy sie srednio nadaja. Chociaz Bandi i GSX-F tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego w jaki sposób opisałeś swoje preferencje co do stylu jzdy oraz WAŻNE wzrost i kasiorka, nasuwa mi się jeden wniosek: CBR 600 PC 25.

Motocykl stosunkowo wygodny (również dla dwóch osóB), mocy mu nie brakuje (również do wygłupów), dobry w prowadzeniu, do kruszynek nie należy, spalanie znacznie poniżej 7l/100km, bardzo popularny, więc problemów z częściami nie będziesz miał a co też jest ważne za te pieniądze masz juz w czym wybierać.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
to jak jest z tym spalaniem w gixerze 600??

ile w miescie ile na trasie ??

tylko bez moralitetow prosze same dane a bede wdzieczny

chce sobie sprawic takowego z 99r

i tu jeszcze jedno pytanie:

gaznik czy juz wtrysk mialy w 99

??

 

przecież Ci napisałem na PW :!: :!: 600-tki były tylko na gaźnikach w tej budzie czyli do roku 99/00. za to 750-tki już chyba od 98 r na wtrysku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ci napisałem na PW   600-tki były tylko na gaźnikach w tej budzie czyli do roku 99/00. za to 750-tki już chyba od 98 r na wtrysku..

 

Turek czemu tylko na PW, innych też to interesuje, podziel się tymi info na forum :P

 

pozdro :mrgreen:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zx6r 98r posiadam od 2 lat a znam wlasciciela wiec histroia moto znana od poczatku,nic sie jeszcze nie sypnelo. Od niedawana tylko jakis wyciek mam przy dzwigni zmiany biegow no ale hmmm, spala kolo 6 przy light jezdzie, powera mu nie brakuje, prezentacja dla mnie bardzo i prowadzenie rewelaja ( testuje rozne ustawienia i zaczynam czasmi czuc respekt), Wniosek polecam ale chyba gsxr ladneijszy hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze, bo wczoraj caly dzień jeżdziłem gsf 600, motocykl ma za dużą masę (jak sie przesiadłem ze 100kg cr to :lol: ) moc 80KM to niewiele jak na 200kg motocykl, nie jestem w nakedach i ścigach specjalistą, ale skręt ten motor ma naprawde badziewny - nie wiem czy to standart, pozatym jest wygodna pozycja kierowcy - pazażera troszke mniej, no i zaletą gsf jest to że ma twardy silnik, niższa cena w stosunku do konrkurencji (uzywane modele).

 

Diabeł! Trafnego wyboru życzę!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat testował GSXFa i to samo, mało mocy, trochę ciężkawo, ale dobra ochrona przed wiatrem i w miarę spoko spalanie. Ja drugi sezon testuje Horeta ;) i nie zmienię na żaden inny, jako że większość czasu spędzam w mieście jest to sprzęt idealny, podobno tez Fazer jest przyzwoitym sprzętem jak również teraz najbardziej zaawansowany technicznie SV650. Fakt że w trasie trochę "wieje", ale daje radę wytrzymać, frajda ponad wszystko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...