Skocz do zawartości

FANI HONDY VFR 800 ( Honda VFR800 )


Rekomendowane odpowiedzi

Mogę powiedzieć parę słów po przejechaniu 1800 km od zakupu.

Sprzęt rewelacyjny do turystyki, a czasem można pojecha bardziej sportowo. Jest to po prostu sprzęt sportowo turystyczny :)

Siedzi się wygodnie, silnik jest elastyczny, motocykl prowadzi się bardzo przyjemnie nawet po nirównych nawierzchniach.

Pasażerowi też jest dość wygodnie, ale staram się nie przekraczać 140km/h kiedy jadę z dziewczyną (do dobra, czasem wskoczy 160km/h).

Kanapa jest dość wygodna, a podnóżki nisko.

Nic tylko brac, tankować i latać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszę coś, co może Cię utwierdzić w tym wyborze :)

 

Szukałem motocykla sportowo-turystycznego, bo chciałem coś co pozwoli mi przejechać dobre kilkaset kilometrów (np w bieszczady), także w dwie osoby. Na miejscu z kolei, po rozpakowaniu będzie w miarę lekkim i poręcznym sprzętem, którym będzie się miło latało po lokalnych prostych i winkielkach.

Padło na VFR. Przejechałem do tej pory jakieś 1900 km i jestem bardzo zadowolony. W weekend najprawdopodobniej lecę w Bieszczady :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec ktore sa naj...naj...

Ale mozna ogolnie powiedziec ze starsze VFR750 i VFR800 (RC36 i RC46I)

nie maja raczej problemow.Najnowsze modele RC46II (te z VTEC)

miewaja problemy z lancuchem rozrzadowym.Chociaz trzeba byc szczerym i powiedziec ze te problemy sa raczej rzadkie i sa reperowane przez Honde na gwarancje.

Przy starszych modelach RC36 i 46I trzeba miec na oku regulatory napiecia (lubia sie przepalic) ale i w tym przypadku Honda przedluzyla gwarancje na regulator do 5 lat.

Pozatym;

regularnie robic przeglad,jezdzic tylko na dobrym markowym oleju, nie katowac zimnego silnika, i jak bedziesz mail szczescie to pojezdzisz tak dlugo na tym motorku jak kolega z VFR Clubu w niemczech (ponad 300.000 Km, na jednym silniku !!!!!!!!)

Mysle ze to swiadczy o dobrej jakosci Hondy a VFR w szczegolnosci.

Dlatego jest takim lubianym modelem i pozatym jest strasznie stabilna w utracie wartosci.Jest to moze minusem przy kupnie, ale po kilku latach jak ja bedziesz chcial np. sprzedac to zawsze dostaniesz jeszcze porzadne pieniadze za nia.

Jakbys jeszcze cos chcial wiedziec, to pisz.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to szczytowym silnikiem VFR jest ostatnia wersja rozrządu na kołach zębatych, jest to chyba RC46I roczniki 97-03. Niektórzy twierdzą, że to najlepszy silnik Hondy, ale jak napisał SirAdam trochę zależy od szczęścia, jakoś zawsze tak jest i tyle.

 

Pozdro

 

Łukasz

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez myslalem nad vfr 800 z 2002 r. bo jezdze z plecaczkiem ,ale boje sie ,ze vfr nie bedzie tak zwinna jak cbr na winklach a glos tego sprzecika bardzo mi sie podoba :) w lipcowym lub sierpniowym wydaniu S.W byl test VFR800 2002 prowadzil SZYMON DZIAWER stwierdzil ,ze spodziewal sie czegos lepszego po tym motocyklu.skrytykowal duze spalanie jednoski jak na moto o turystycznym charakterze i niby nowoczesnej jednostce {wtrysku}ze powyzej 7tys.obrotow konczy sie ekonomia. i, ze moto w tym zakresie dolacza pozostale uspione zawory i jest przy tym troche chalasu. pozatym stwierdzil ,ze nie jest tak bardzo elastyczny jak na v-ke i wogule prowadzi sie na niskich obrotach jak z przyczepka. :? :) tak wiec odgonil mnie tym troche od kupna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu wszedłem w posiadanie RC 24 z 88 roku. Po kilkuset km'trach już trochę się wjeżdziłem i jestem zadowolony z decyzji.

 

Coś mi się zdaje, że już przy VFR zostanę :) (chyba nie tylko mnie dopadła ta "choroba" )

 

Oczywiście dołanczam się do "klubu" w celu polatania i wymiany doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...