Skocz do zawartości

FANI HONDY VFR 800 ( Honda VFR800 )


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, posiadam VFR800 również. Więc możemy pogadać o niej troszkę, choć mam ją dopiero od roku - jestem z niej b. zadowolony.

Wygodna pozycja za kierą oraz nie przeciętne osiągi, a co za odgłos przy sportowym wydechu... hmmm, miodzio. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca jestem zadowolony z jej mocy, wcześniej jeździłem X-11ką i teraz trochę mi brakuje tej reakcji na odkręcenie manetki- cała reszta nie może być lepiej !!

A tak na marginesie to mam do sprzedania oryginalne hondowskie kufry boczne robione specjalnie do VFR-ki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SirAdam

No nie dziwie sie ze czujesz roznice.Jak tu porownywac VFR do X11 ?

VFR brakuje przeciez ok. 0,3 litra,parunastu koni i tylez Nm.

Ale ja nie nazekam,VFR-ka jest typowym motocyklem turystyczno-sportowym,a u mnie ta czesc "turystycza" jest wazniejsza,jakbym chcial cos bardziej sportowego to bym sie za CBR - RR rozgladal.

A co do mocy to nie moge nazekac,jezeli potrafi motor wejsc na gume samym tylko gazem bez strzalu ze sprzegla - to ma mocy pod dostatkiem ;)

A najwazniejsze co sie u mnie liczy to jest legendarna juz niezawodnosc tych silnikow.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu' date=' nic lepszego nie mogles kupic. [/quote']

mogles ;) VFR RC36, powie Ci to kazdy, kto jezdzil oboma sprzetami - tak slyszalem :mrgreen: osobiscie nie mialem przyjemnosc dosiasc 800, wiec nie wiem, czy to tylko kit czy prawda. ale znam goscia (wlasciel jednego z trojmieskich salonow), ktory na 750 przejezdzil okolo 30tys km, a na 800 (te pierwsze wersje z wtryskiem) okolo 20tys i lepiej mu sie prowadzilo/jezdzilo 750. moze to tylko jemu, wiec jak ktos jezdzil oboma, niech zarzuci swoja opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie nazekam' date='VFR-ka jest typowym motocyklem turystyczno-sportowym,a u mnie ta czesc "turystycza" jest wazniejsza,jakbym chcial cos bardziej sportowego to bym sie za CBR - RR rozgladal....

.... A najwazniejsze co sie u mnie liczy to jest legendarna juz niezawodnosc tych silnikow.[/quote']

 

Co do osiągów to prawda że jest wiele mocniejszych maszyn, podejmując decyzję o zakupie głównie brałem pod uwagę niezwodność jednostek napędowych VFR'ki oraz komfort podróżowania.

Znajomy miał jedną z ostatnich 750 i przejeździł nią naprawdę sporo kilometrów bez najminiejszych usterek...

Całkiem możliwe (nie wiem), że 750 były lepsze od 800 na wtrysku, ja posiadam pierwszą wersję 800 rocznik '98 - jeszcze na gaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Occult

siema,

 

Czy możecie mi powiedziec jak jest z tym spalaniem w VFR 800 ? Krążą mity, że 800 pali dużo więcej niż 750.

 

Druga sprawa to gaziory. Caly czas byłem przekonany że 800 jest od początku produkcji na wytrysku.

 

Jak prowadzenie ? Hamulce ? Czy może ktoś jeździł na 750 i późńiej na 800 ?

 

Oczywiście pytam się o model RC46 (1998-2001).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to gaziory. Caly czas byłem przekonany że 800 jest od początku produkcji na wytrysku.

 

To może ja jestem w błędzie, możliwe że RC46 (bo taką mam) jest na wtrysku, teraz to już sam nie wiem.... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi spala około 7 l. na 100 w mieście (czasami lubię odkręcieć - no może częściej niż casami :twisted: )

Natomiast zauważyłem że jak zalałem do mojej VFR;ki V-Power Racing to zrobiła się b. elastyczna, co za tym idzie i spalanie zmalało....

...no i przedewszystkim lepiej idzie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SirAdam

Spalanie - od 5 do...........10-12 Ltr/100 jak jej dasz po garach na autostradzie.

Srednio wychodzi 6-8 Ltr/100

 

Hamulce - zabujcze, Honda wogole ma super hamulce (CBS)Combinated Break System,wiesz jak to dziala ?

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...